Otrdiena, 21. Maijs, 2024
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ginesa rekorda uzstādīšanai Ventspilī pietiekušies jau 200 brīvprātīgie

10.06.2010

Aktīvi noris brīvprātīgo reģistrēšanās Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājumam – pasaulē garākā ziedu paklāja veidošanai Ventspilī, Ostas ielas promenādē, kas notiks 24.jūlijā. Pirmajā nedēļā savu dalību apstiprinājuši jau 200 brīvprātīgie


Foto: Ventspils TIC

Pieteikušās ir daudzas ventspilnieku ģimenes, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības iestādes un uzņēmumi. Intereses par šo unikālo pasākumu ir cilvēkiem visā Latvijā un pat Lietuvā. Brīvprātīgie brauks no Rīgas un Daugavpils, bet tūristi no Lietuvas plāno apvienot Ventspils apmeklējumu ar dalību Ginesa rekorda uzstādīšanā.

Aktīvā un atraktīvā Griežu ģimene, kura piedalījās LNT šovā „Dziedošās ģimenes”, veidos komandu ar 17 dalībniekiem, vienkopus pulcējot vairākas ģimenes paaudzes. Kopā ar draugiem savu komandu veidos arī viesu nama „Dzirkaļi” saimnieki - Dzirkaļu ģimene.

Dalību apstiprinājis arī Ventspils reģionālais nevalstisko organizāciju atbalsta centrs, kura biedri ir Ventspils reģionālā diabētiķu biedrība, Latvijas bērnu fonds, Ventspils Bērnu un pusaudžu atbalsta centrs "Nāc līdzi", Latvijas Neredzīgo biedrības Ventspils teritoriālā organizācija, Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem "Paspārne", "Latvijas Uzņēmēji" un daudzas citas biedrības.

Ginesa rekorda uzstādīšanā piedalīties vēlas sporta skolas „SPARS” komanda, Ventspils Kultūras centrs, pašvaldības SIA „Ūdeka”, SIA „Arbo” un vairāki citi Ventspils uzņēmumi. Īpašs paldies jāsaka tiem brīvprātīgajiem, kuri piedāvā savu palīdzību 23.jūlijā, kad notiks sagatavošanas darbi paklāja veidošanai. Lai no mašīnām izceltu ap 5150 puķu kastes ar apmēram 80 000 podiņiem, nepieciešama liela fiziska izturība un spēks. Šajos darbos plānots iesaistīt 80 cilvēku, kas tiks sadalīti grupās pa 20 un darbosies maiņās. Grupas visas dienas garumā viena otru nomainīs ik pēc divām stundām.

Ceturtdien, 10.jūnijā, Ventspils domē ainavu arhitektes Anitas Neilandes vadībā uz pirmajām nodarbībām pulcēsies grupu vadītāji. Viņi kopā ar Mākslas skolas audzēkņiem un skolotājiem apgūs paklāja raksta zīmēšanu, plānos darba vadīšanas procesu, lai rekorda uzstādīšana noritētu raiti. Lai izveidotu 1500m garo paklāju ir nepieciešami 30 grupu vadītāji, kas vadīs 30 komandas. Komandas uzdevums būs pareizi, atbilstoši rakstam un krāsu paletei, izvietot puķu podiņus 50m posmā. Minimālais dalībnieku skaits komandā ir 8, maksimālais – 16.

Vēl ikvienam ir iespēja kļūt par šī unikālā pasākuma – Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājuma dalībnieku. Tāpēc aicinām ģimenes, draugu grupas, darba kolektīvus un ikvienu interesentu pieteikties, zvanot uz Ventspils Tūrisma informācijas centru pa tālruni 63622263, kā arī sūtot e-pastus uz tourism@ventspils.lv.

Tomēr arī tiem, kuri nepaspēs pietiekties dalībai kādā no 30 komandām, būs iespēja piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā. Rekorda uzstādīšanas dienā varēs nākt ar pašu audzētiem vasaras ziediem podiņos (samtenes, alisītes, leduspuķes) vai arī iegādāties tos speciālā tirdziņā pie puķu skulptūras „Ziedu mārītes”. Katrs pievienotais puķu podiņš pagarinās plānotos paklāja 1500m. Cik garš būs mūsu kopā veidotais paklājs, uzzināsim 24.jūlijā.


Turpmākai informācijai:
Inga Aulmane
Ventspils TIC vadītāja vietniece
Tālr. 63607665, mob.22030871
e-pasts: inga.aulmane@ventspils.gov.lv

Komentārs par rakstu: Ginesa rekorda uzstādīšanai Ventspilī pietiekušies jau 200 brīvprātīgie

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!