Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Eksperti: Rīgā jābūt konferenču un izstāžu centram

16.06.2010

Ārvalstu un Latvijas pilsētbūvniecības eksperti, kuri šodien piedalījās seminārā par konferenču un izstāžu centru Rīgā, bija vienisprātis - Rīga ir labākā vieta, kur attīstīt šāda mēroga un nozīmes projektu, kas pārskatāmā nākotnē varētu būt nopietns stimuls Latvijas ekonomikas un visa reģiona izaugsmei, informēja SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" pārstāve Evija Ansonska.

Jau ziņots, ka šodien Rīgā notika pirmais stratēģiskais seminārs, kas bija veltīts iecerei blakus starptautiskajai lidostai "Rīga" attīstīt Ziemeļeiropas nozīmes konferenču un izstāžu centru.

Ieceres iniciators ir Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Šlesers (LPP/LC), kurš šā gada martā "MIPIM" nekustamo īpašumu izstādē Kannās parakstīja sadarbības apstiprinājuma vēstuli ar Frankfurtes pie Mainas vicemēru Edvīnu Švarcu par atbalstu konferenču un izstāžu centra attīstīšanā Rīgā.

"Mūsu mērķis ir padarīt Rīgu par starptautisko konferenču un izstāžu centru, kas būs nozīmīgs ne tikai Latvijai, bet arī Baltijas un Ziemeļeiropas reģionam. Ceru, ka arī Rīga, tāpat kā Frankfurte, kas nebūt nav pati lielākā pilsēta Eiropā, nākotnē piesaistīs cilvēkus no visas pasaules un arī mūsu lidosta kādreiz varēs gada laikā apkalpot 50 miljonus pasažieru," uzsvēra Šlesers, atklājot semināru.

Savukārt "Rīgas pilsētbūvnieka" valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters atzina: "Tas, ka Frankfurtes "Messe Frankfurt GmbH" pārstāvju izvēle ir kritusi par labu Rīgai, dara mūs lepnus, un mēs nevaram šo iespēju neizmantot. Ir īstais brīdis, lai parādītu, ka Rīga ir pareizā vieta, lai šo projektu realizētu, tāpēc mums kopīgi jāatrod idejas un labākie risinājumi šī centra attīstībai."

Arī aviosabiedrības "airBaltic" valdes priekšsēdētājs Bertolts Fliks sacīja, ka Rīga jau tagad ir uzskatāma par aviopārvadājumu centru Baltijā ar lielāko lidojumu un pārvadāto pasažieru skaitu. "Ir skaidrs, ka esošie izstāžu un konferenču centri Rīgā ir nepietiekami, lai nodrošinātu lielu starptautisku pasākumu norisi. Tāpēc mums vitāli ir nepieciešams šāds starptautisks konferenču un izstāžu centrs, kas varētu apkalpot visas Baltijas valstis," atzina Fliks.

"Messe Frankfurt GmbH" Jauno projektu departamenta direktors Saša Venclers seminārā sacīja, ka Rīga ir perfekta un stratēģiska vieta, lai veidotu šādu centru, kas lieliski iekļautos pilsētā.

Venclers atgādināja, ka Frankfurtes "Messe" pamatoti tiek uzskatīta par pasaules veiksmīgāko izstāžu centru. Viņš vienlaikus arī uzsvēra, ka šī biznesa veiksmes pamatā nav ēkas un telpu kvadrātmetri. "Tas ir īsts cilvēku bizness, jo ir jāuzņem cilvēki no visas pasaules, radot platformu komunikācijai, domu un vīziju apmaiņai. Tas prasa profesionālu un aizrautīgu cilvēku darbu," sacīja Venclers.

Stratēģiskā semināra ietvaros starptautiskie pilsētplānošanas eksperti "AECOM Baltics" prezentēja citu valstu pozitīvo pieredzi, īpaši izceļot Eiropu un ASV, kas ir slavenas ar savām tradīcijām liela mēroga pasākumu rīkošanā. Pasaules izstāžu organizētājvalstu TOP5 veido Vācija, ASV, Itālija, Francija un Lielbritānija. Savukārt Ziemeļeiropas reģionā šis biznesa virziens vēl ir maz apgūts un paver plašas iespējas jaunām iniciatīvām, ko Rīgas pilsēta ir apņēmības pilna īstenot.

Zvērinātu advokātu biroja "BDO Zelmenis & Liberte" partnere Vita Liberte seminārā prezentēja projekta vispārīgo koncepciju un tirgus situācijas apskatu, kā arī pilsētas un tās partneru iespējamos sadarbības modeļus projekta attīstībai, finansēšanai un operēšanai.

"Iecerēts, ka daudzfunkcionālais konferenču un izstāžu centrs 36 hektāru platībā pie Rīgas lidostas sekmēs tā dēvētās Lidostas pilsētas izveidi, veicinot arī citu saistīto tautsaimniecības nozaru, piemēram, viesnīcu un transporta pakalpojumu, attīstību. Paredzams, ka projekta kopējais makroekonomiskais efekts varētu pārsniegt 200 miljonus eiro (140,6 miljonus latu), nodrošinot aptuveni 2000 jaunu darba vietu," uzsvēra Liberte.
 

Komentārs par rakstu: Eksperti: Rīgā jābūt konferenču un izstāžu centram

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!