Otrdiena, 21. Maijs, 2024
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ventspilī ar plašu pasākumu programmu atzīmēs Jūras svētkus

30.06.2010

Jūlija otrajā nedēļas nogalē, kā ik gadu, Ventspilī ar plašu pasākumu programmu atzīmēs Jūras svētkus. Svētku ieskaņas dienā, 9.jūlijā, ikviens aicināts uz „Jūrziņu” teātra namā „Jūras vārti”, sestdien, 10.jūlijā, no agra rīta līdz vēlam vakaram norisināsies visdažādākie Jūras svētku pasākumi, bet svētdien, 11.jūlijā, uz Mazajiem Jūras svētkiem aicina abas bērnu pilsētiņas.

Šogad Ventspilī Jūras svētkos Neptūns ieradīsies, pirotehnikas mākoņu un ostas kuģu strūklaku ielenkts, turklāt Neptūnu pavadīs ne tikai Daiļā Nāra ar sirēnas balsi, bet arī jūras zvēru izlase – Jūras Zvaigzne, Zirdziņš, Astoņkājis un arī kāda noslēpumaina Milzu zivs. Jūras svētkos Ventas malā kopā ar latviešu Jūrnieku un svešzemju jūrasbraucējiem uzstāsies krietnie „Keksi” – viena no labākajām rock&roll grupām Baltijā, naski dejos „Ķengurroks”, latviešu Stomp paraugs – grupa „Pulsa efekts” bungos pa visu, kas gadīsies pa ķērienam, bet godīgu valša ritmu nodrošinās kapela „Bellacord”.

Augu dienu šeit notiks dažādas atrakcijas visai ģimenei, pa Ventas viļņiem sacensībās trauksies Pūķu laivas, Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī būs izkāpuši „Zvēri no mežiem un ūdeņiem” (Ventspils novada medību trofeju izstāde), bet dienas beigās ar koncerttūri līdz Ventspilij būs nokļuvis Intars Busulis un zem Reņka dārza lielajiem kokiem prezentēs savu jaunāko albumu „AKTs”.

Tiem, kas gribēs baudīt ne tikai mākslu un mūziku, būs iespējams iepirkties Baltijas amatnieku visdažādāko izstrādājumu tirdziņā, iegādāties ēdamo un dzeramo tirdzniecības vietās visā promenādes garumā, kā arī aplūkot visdažādākos kuģus, jahtas, kuterus un velkoņus, kas, noformēti svētku rotā, kursēs Ventas ūdeņos.


Jūras svētku programma

Piektdiena, 9. jūlijs – Jūras svētku ieskaņas diena

10:00-18:00 Livonijas ordeņa pilī apskatāma fotoizstāde / projekts Zvejnieki
Fotogrāfe Ieva Kantmane vairāku mēnešu garumā dokumentē piekrastes zvejniekus.

21:00 – 02.00 Interaktīvs mūzikas un mākslas pasākums „ Jūrziņš” . Muzicē The Picture, Pulsa Efekts un Deep Retro Scratch, darbosies improvizācijas teātris "ImproZoo", radošās darbnīcas. Ieeja bez maksas.

Sestdiena, 10. jūlijs – Jūras svētki Ventspilī

08:00-19:00 Jūras svētku gadatirgus Vecpilsētas tirgus laukumā
Plaša tirdzniecība ar pašaudzētu lauksaimniecības produkciju, pārtikas un rūpniecības precēm. Darbojas Zivju tirdziņš, kurā var iegādāties kūpinātas zivis un zivju izstrādājumus, bet izbraukuma kafejnīcās iebaudīt zivju ēdienus un alu.

Izstāde „Kurzemes medību trofejas un zvēri no jūrām un ezeriem ” Livonijas ordeņa pilī. Izstādē eksponētas Kurzemes medību trofejas, trofejas no kalnu un ziemeļu medībām, kā arī dažādi mednieku aksesuāri, ieroči, blašķes. Ieeja Ls 0,75; Ls 1,50

11:30- 15:00 „Bura tavam svētku kuģim” zāliens pie Galvenās bibliotēkas ieejas. Bērnu bibliotēkas darbnīcā tiek veidotas īpašas „Jūras svētku 2010” buru laivas – no valriekstu čaulu pusītēm un papīra. Tad sākas jautrā regate „Jūras svētki 2010”. Izveidotos kuģīšus izvieto uz Latvijas kartes, pa upēm kuģīši dodas uz jūru.
Muzikālā programma ar Birutu Ozoliņu.

12:00 Jūras svētku zivzup’ Amatu mājā. Jau tradicionāls pasākums Amatu mājas pagalmā- zivju zupa lielajā katlā, amatu demonstrācijas. Ieeja Ls 0,30; Ls 0,60

13:30 Ventspils pludmalē norisināsies Latvijas čempionāta posms ūdens motocikliem „Ventspils lielā balva” (piedalās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas sportisti).

PASĀKUMI OSTAS IELAS PROMENĀDĒ

11:00 Piemiņas brīdis pie piemiņas akmens „Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru atdusas vieta ir jūras dzelme”. Muzikālajā daļā uzstāsies jauktais koris „Kaiva”

12:00–16:00 laukumā pretī kuģītim „Hercogs Jēkabs”.
Izvietotas ēdināšanas firmas ar siltajiem ēdieniem, uzkodām utt. no jūras veltēm. Muzicē ielu muzikanti.

12:15 Ventas promenādes ūdeņos norisināsies “Ventspils Brīvostas kauss” burāšanā.

12:00-16:00 Ostas ielas promenādē teatralizēti muzikāls Jūras svētku uzvedums

Slaveni jūras braucēji. Jaunu zemju atklājēji nejauši ierodas Ventspilī, apbrīno to un uzzinājuši, ka te ir svētki, nolemj svinēt tos Ventspilī. Svētkos ierodas arī Neptūns ar svītu un jūras iemītniekiem. Noslēgumā daudzveidīgs svētku koncerts, kas turpinās jau uz divām skatuvēm.

12:25-12:30 Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja uzruna.
12:30-12:40 Neptūna svītas – cirka mākslinieku priekšnesums.
12:40-12:50 Deju grupas „Ķengurroks” deju popūrijs.
12:50-12:53 Nāras (jaunās latviešu pop dziedātāja Ginta Ēķe) priekšnesums.
12:53-12:56 Bundzinieku ansambļa „Pulsa Efekts” priekšnesums.
12:56-13:06 Cirka mākslinieku priekšnesums.
13:06-13:10 Skanīga, populāra dziesma, kuru izpilda Nāra, pievienojas jūras braucēji, Neptūns un viņa svīta.
13:20-14:10 Uzstājas grupa „Keksi”
14:10-14:20 Uzstājas deju grupa „Ķengurroks”
14:30-14:50 Uzstājas grupa „Pulsa Efekts”.
14:50-15:00 Uzstājas deju grupa „Ķengurroks”.
15:10-16:00 Uzstājas kapella „Bellacord”

12:00-16:00 „Pūķu laivu regate”.
Aktivitātes un līdzi jušana stāvlaukumā pie „Ceļojošās govs”. Sacensības vada Ventspils kultūras pasākumu vadītāja Indra Vītiņa. Turpat netālu arī dalībnieku iekāpšana laivās. Papildus aktivitātes uz lielās skatuves, Vikingu virsaitis uzmundrinās visus sacensību dalībniekus un līdzjutējus, muzicēs grupa „Triānas parks” un DJ Lācis. (roka skatuve)

Sacensības organizē SIA “Campo” (www.laivas.lv), kas notiks īpaši iekārtotā vietā pie “Ceļojošās govs” Ostas ielas promenādē un pēc izstrādāta nolikuma. Komandas dalībnieki 10 vai 11 cilvēku sastāvā sēdīsies lielās, autentiskās “Voyager” kanoe laivās, lai veiktu 200-250 m garu distanci Ventas ūdeņos.

12:00–16:00 Atrakciju laukums.
Norises vieta Ostas ielas promenādē posmā no Peldu ielas līdz Pils ielai, kur tiks iekārtotas arī bērnu rotaļu vietas.
Netradicionālās atrakcijas visai ģimenei (1). Jūrniecības un zvejniecības tēmām atbilstošas vai organizētas atrakcijas: zvejnieka zābaka mešana, glābšanas riņķa sviešana u. c.
Radošās darbnīcas (2). Lego galds, zīda apgleznošana, stikla apgleznošana, zēniem darbošanās kalēja mājā.
Sportiski aktīvais labirints(3). Dažāda veida sacensības bērniem.
Teatrāli radošais laukums (4). Rūķa Ačgārnīša māja, Mazās Nāras stāstu darbnīca, piepūšamās atrakcijas.

17:00 - 19:00 Muzikāli izklaidējoša programma „Jūras diena” pie Ventspils 3 vidusskolas, piedāvā Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija.
Estrādes koncerta programmā piedalās:
• V.Zagoruļko, E.Novikova, V.Čuvizova, K.Korzuna, M.Poļakova, Šalginu māsas, A.Mirvis, T.Saksaganska, J.Saksaganskis, V.Giņko, Austrumu deju klubs „Haifa studio” (vad. I.Nikolajenko), aerobikas klubs (vad. J.Smirnova)
• Deju tūre „Divas zvaigznes”;
• Sporta kluba „Ventspils atlants” spēkavīru zīmīgā uzstāšanās V.Giņko vadībā;
• Interaktīvas spēles ar skatītājiem.

Pasākuma laikā darbosies bērnu un pieaugušo atrakcijas, tiks tirgots saldējums un hēlija baloni.

Jūras svētku vakara un nakts daļa

22:30 Kino nakts Livonijas ordeņa pils pagalmā. Brīvdabas kinoizrāde sadarbībā ar Digitālo centru un pilskrogu „Melnais sivēns . Latviešu dokumentālās filmas „Piejūras klimats”” (1974) demonstrācija. Ieeja Ls 0,75; Ls 1,50

20:00- 22.30 Reņķa dārzā Intara Busuļa koncerts - jaunā solo albuma „AKTs” prezentācija. Biļešu iepriekšpārdošana „Biļešu servisa” kasēs. Koncerta dienā Reņķa dārzā

22:30-04:00 Izklaides pasākums Reņķa dārzā. Muzicē: grupa „Bellacord”, grupa „Ivo Fomins” un DJ Lācis. Ieeja Ls 3,00

 

Svētdiena, 11. jūlijs – „Mazie Jūras svētki”

plkst. 12:00 Bērnu pilsētiņā

plkst. 15:00 Pārventā Bērnu parkā „Fantāzija”

Piedalās Jelgavas bērnu un jauniešu muzikālais teātris „Nianse”
 

Komentārs par rakstu: Ventspilī ar plašu pasākumu programmu atzīmēs Jūras svētkus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!