Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

24. jūlijā Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Āraišu svētki

07.07.2010

24. jūlijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 ikviens aicināts uz Āraišu arheoloģisko muzejparku, kur notiks plašai sabiedrībai domāti Āraišu svētki. Tos rīko Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un svētku šāgada tēma ir „Mīti un patiesība Latvijas arheoloģijā”.

Apmeklētāji varēs aplūkot Āraišu ezerpils arheoloģiskajos izrakumos atrastās senlietas, seno amatu demonstrējumus vēstures rekonstrukcijas un eksperimentālās arheoloģijas grupu izpildījumā, vērot arheoloģiskos izrakumus viduslaiku pilsdrupās, bronzas liešanu Meitu salā, seno cīņu paraugdemonstrējumus, kā arī piedalīties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Latvijas Universitātes arheologu diskusijās.
Neizpaliks arī seno ēdienu gatavošana un baudīšana un Zaļais tirgus.
Āraišu arheoloģisko muzejparku veido 9.-10. gs. latgaļu nocietināta dzīves vieta (valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis) un tās rekonstrukcija; 14.-17. gs. viduslaiku pilsdrupas (valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis) un t. s. Meitu sala, ar akmens un bronzas laikmeta mājokļu rekonstrukcijām, kuri ir izvietoti 12 ha lielā teritorijā Āraišu ezera krastā, ap 7 km no Cēsīm. Kopš 90. gadu sākuma to attīstīja kā Baltijā pirmo brīvdabas arheoloģisko muzeju.

Citu līdzīgu muzeju vidū Eiropā Āraišu arheoloģiskais muzejparks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu, kas pozitīvi kontrastē ar mūsdienu urbāno vidi.

Papildinformācija: Agnese Ramata 64107080; 26567912
Ilze Jākobsone, tel. 67221357, 26127333
araisi@history-museum.lv
info@history-museum.lv
www.lnvm.lv
_______________________________________________
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) ir trešais vecākais muzejs Latvijā un vienīgais Latvijas vēstures muzejs pasaulē. Kopš dibināšanas 1869. gadā, muzejs ir kļuvis par lielāko latviešu tautas muzejisko vērtību krātuvi - tā kolekcijās ir vairāk nekā miljons priekšmetu: arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u. c. Latvijas vēstures liecības. Muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kam ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures vai mākslas vēstures nozīme. Kopš 2008. gada LNVM pievienots Āraišu arheoloģiskais muzejparks, kopš 2010. gada – kultūras muzejs „Dauderi”.
 

Komentārs par rakstu: 24. jūlijā Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Āraišu svētki

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!