Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Smiltenes novadā atklāj jaunus atpūtas un tūrisma objektus!

10.08.2010

Smiltenes pilsētā nesen tika atvērta jauna viesu māja „Vilks un Briedis”, kas viesiem piedāvā nakšņošanas, pirts u.c. pakalpojumus.

Nesteidzīgi pakavēt laiku Smiltenē, nobaudot gardu kafiju vai tēju ar smalkmaizīti, saldējuma kokteili vai ko citu, ikvienam iespējams mājīgajā kafejnīcā „Mūza”, kur ikvienu interesentu pārsteigs diezgan interesants un amizants interjers. Šeit aplūkojamas pie sienas izliktās Smiltenes pilsētas vēstures fotogrāfijas, aplūkojamas un iegādājamas dažādas interesantas un pašdarinātas interjera lietiņas, dāvaniņas skaistumam un lietas praktiskai lietošanai ikdienas vai svētku galdam. Pašiem mazākajiem šeit labiekārtots bērnu rotaļu stūrītis.
Smiltenē atvēries arī pavisam vienkāršs, smilteniešiem un Latvijas iedzīvotājiem netipisks ēdināšanas uzņēmums, „Burger House Smiltene”, kur apmeklētājiem iespēja pasūtīt līdz ņemšanai dažāda veida burgerus, frī kartupeļus, ceptu vai grilētu gaļu, salātiņus, kebabus u.c.
Dabas mīļi var apmaklēt Smiltenes pagasta „Veczellītes” mājas, kuras tuvumā atklāts Veczellīšu bļodakmens. Dažādu bļodakmeņu pētnieki šādus akmeņus, kuriem augšpusē izveidotas bļodveida iedobes, saista ar dažādiem rituāliem - ziedojumu novietošanu, Saules un Mēness vai zvaigžņu pielūgsmi, jo to struktūras veido noteiktu zvaigznāju karti. Interesanti ir tas, ka šī akmens bļodveida iedobē cauru gadu saglabājas dzidrs ūdens.
Dabas mīļi var apmeklēt arī Zauskas priedi. Faktiski šās Latvijā savulaik vecākās un varenākās dižpriedes nozāģētā galotne ar tai uzliktu jumtiņu atrodas šosejas Smiltene - Valmiera malā netālu no „Lejas Zauskas” mājām. Priedi nozāģēja 1958. gadā, kad kokam pēc speciālistu aplēsēm bija 370 gadu, un sešus metrus garu koka fragmentu aizveda uz Latvijas Brīvdabas muzeju.
Romantiķiem iespēja apmeklēt „Kritni”, kas ir mākslīgs, uz Abula upes izveidots ūdens kritums, pār kuru ierīkots tiltiņš, kas savieno Smiltenes un Blomes pagastus. Kritņa apkārtnē labiekārtota atpūtas vieta ar lapenīti, galdiņiem un soliņiem.
Ikvienam interesentam Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā ir iespēja saņemt plašāk sev nepieciešamo informāciju par šiem un citiem Smiltenes novada atpūtas un tūrisma objektiem.

Sīkāka informācija:
Smiltenes novada TIC
Dārza iela 3, Smiltene
T/F: +371 64707575
tourism@smiltene.lv
www.smiltene.lv
 

Komentārs par rakstu: Smiltenes novadā atklāj jaunus atpūtas un tūrisma objektus!

roberts
15.01.2011 03:29:48
Biju Vilka un Briedī, viss bija ok, bet nestrādaja WI FI nets.....
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!