Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Atklās bērnudārzu „Bitīte”

23.08.2010

Šī gada 24.augustā plkst.11.30., Ventspilī, Kuldīgas ielā 134 notiks svinīga jaunās pirmsskolas izglītības iestādes – bērnudārza „Bitīte” atklāšana.

Jaunās pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība tika veikta, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 1,195 milj. latu apmērā, kā arī valsts budžeta līdzekļus 63,3 tūkstošu latu apmērā. Ventspils pilsētas pašvaldība projektā ieguldīja 343,67 tūkstošus latu. Bērnudārzs „Bitīte” ir pirmā no jauna uzceltā pirmsskolas izglītības iestāde pēdējo 22 gadu laikā – 1987.gadā Ventas labajā krastā tika uzcelts bērnu dārzs „Pasaka”.
Jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē grupu telpas bērniem vecumā no 3-7 gadiem ir iekārtotas divos līmeņos. Pirmajā – bērniem ir iekārtotas nodarbību un rotaļu telpas, kā arī katrai grupiņai atsevišķas sanitārās telpas un ģērbtuve, bet otrajā stāvā atrodas guļamtelpa. Mazākajā jeb tā saucamajā „silītes” grupiņā mazuļiem guļamtelpa ir aprīkota turpat blakus nodarbību telpai – audzinātājiem un auklītēm labi pārredzamā vietā. Maltītes bērni vecumā no 3-7 gadiem varēs ieturēt īpaši šim mērķim paredzētā, saulainā un attiecīgi aprīkotā ēdamzālē.
Katrai grupiņai paredzēta arī atsevišķa ieeja no bērnudārza teritorijas, kur mazajiem būs pieejamas dažādas krāsainas, interesantas un arī attīstošas rotaļu iekārtas un laukumi. Katras grupiņas ģērbtuvē ir uzstādīts drēbju žāvējamais skapis, kas nodrošinās bērniem sausus apavus un drēbes visdažādākajos laika apstākļos.
Aktu zāle, sporta zāle, ēdamzāle un grupiņu nodarbību telpas ir aprīkotas ar vēdināšanas iekārtām, kas nodrošina svaigu gaisa plūsmu visas dienas garumā. Tāpat jāatzīmē, jaunās pirmsskolas izglītības iestādes augstie energoefektivitātes rādītāji, kas sasniegti, pateicoties būvniecības procesā veiktajiem siltināšanas pasākumiem.
Lai garantētu bērnu drošību, pirmsskolas izglītības iestādē ir uzstādītas mūsdienīgas novērošanas kameras. Tāpat pie ieejas vārtiņiem un iestādes ieejas durvīm ir uzstādīti domofoni, lai nepiederošas personas bez atļaujas nevarētu iekļūt iestādes teritorijā.
Bērnudārzs savus pirmos „bitēnus" sagaidīja jau 16.augustā. Jaunajā bērnudārzā ir 154 vietas mazajiem ventspilniekiem, kurus apvienos astoņās grupiņās.
Atklāšanā visus klātesošos sveiks Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Uzrunu teiks arī Valsts reģionu attīstības aģentūras direktors Māris Krastiņš. Pasākumā piedalīsies gan finansētāju pārstāvji, gan administrētāji, kā arī būvnieki un mediju pārstāvji.

Turpmākai informācijai: Ventspils pilsētas Mārketinga nodaļa, Rasa Zalīte,
Tālr. 63601137, E-pasts: marketings@ventspils.gov.lv
 

Komentārs par rakstu: Atklās bērnudārzu „Bitīte”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!