Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Apstiprināta Smiltenes novada simbolika

25.08.2010

Valsts Heraldikas komisija (turpmāk - VHK) ir apstiprinājusi Smiltenes novada ģerboni un tas ir reģistrēts Kultūras ministrijā. Ģerboni ar savu parakstu apliecinājuši Valsts prezidents Valdis Zatlers, Kultūras ministrs Ints Dālderis un VHK priekššēdētājs Laimonis Šēnbergs.

Šā gada sākumā Smiltenes novada pašvaldība izsludināja ideju konkursu par Smiltenes novada ģerboņa un logo skiču izveidi, kurā tika iesniegti vairāk kā 30 dažādi darbi. Savu vērtējumu par piedāvātajām skicēm izteica gan novada iedzīvotāji, gan vērtēšanas komisija un par skiču konkursa uzvarētāju tika atzīta Ginta Špate. Viņas izstrādātie skiču varianti tika vairākkārt saskaņoti Valsts Heraldikas komisijā, lai būtu atbilstoši heraldikas prasībām.
Ģerboņa tapšana bija sarežģīts un ilgs process, jo nācās cīnīties par attēla izskatu, tā proporcijām, dažādām niansēm, kas ir būtiskas heraldikā, taču rezultātā ir izdevies skaists, dinamisks ģerbonis.
Ģerboņa pamats veidots zelta krāsā, uz tā zils rudzupuķes zieds ar deviņām ziedlapiņām, kas simbolizē visu novadu - Smiltenes pilsētu un astoņus apkārtējos pagastus.
Smiltenes novada ģerboņa heraldiskais apraksts „Zelta laukā rudzupuķes zieds dabiskās krāsās”.

Šim ģerbonim ir pielāgots arī jauns Smiltenes novada logo un sauklis „Smiltenes novads – vieta, kur augt!” Šīs simbolikas ir unikālas Smiltenes novada atpazīstamības zīmes.
Smiltenes novada ģerboņa un logo autore ir vietējā māksliniece Ginta Špate.
Smiltenes novada teritorijā joprojām spēkā ir esošais Smiltenes pilsētas un pagastu ģerboņi, kas iepriekš apstiprināti VHK.
 

Komentārs par rakstu: Apstiprināta Smiltenes novada simbolika

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!