Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Mālpils muiža

Reizes skatīts: 13204
Mālpils muiža
Mālpils muiža
Video
Karte

Apraksts


Mālpils muiža Mālpils atrodas Rīgas rajona tālākajā daļā, 55 km no Rīgas. Nozīmīgākais objekts ir muižas komplekss ar 18. gs. celto muižas pili jeb kungu māju baroka stilā. Mālpils muižas vēsture aizsākās 1760. gadā, kad landrāts Gustavs fon Taube lika uzcelt kompleksa pirmo ēku – Kungu namu un iekopt romantisku parku baroka stilā 22 ha platībā, kas šobrīd ir aizsargājams 19. gs. ainavu parks. 2006. gadā Kungu namā sākās grandioza restaurācija. Iespēju robežās saglabāts iekštelpu sākotnējais plānojums.

 

Mazā pils ieguva lielisku, vēsturiski precīzu interjeru, atdzima kamīni un podiņu krāsnis, paneļa griesti no melnā ozola, zvaigžņveida raksta parkets, ozolkoka kāpnes un pils terase.

 

To visu papildināja antikvāras mēbeles klasicisma un bīdermeijera stilā, kā arī vērtīgas greznumlietas. Ēkas augšējā stāvā iekārtots Latvijas Meliorācijas un zemkopības muzejs. Šeit ir arī luksusklases viesnīca četros stāvos ar 24 numuriem un restorānu. Muižā var sarīkot neaizmirstamas svinības vai arī vienkārši atpūsties: pastaigāties pa parku, iznomāt laivu un baudīt dīķa ainavu vai arī izmēģināt braucienu ar antīko velosipēdu. Bērniem izveidots rotaļu laukums. Pēc aktivitātēm var atpūsties ar kokgriezumiem rotātajā Tējas namiņā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Mālpils (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Pils iela 6, Mālpils.
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!