Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rīgas centrāltirgus

Reizes skatīts: 14070
Rīgas centrāltirgus
Rīgas centrāltirgus
Rīgas centrāltirgus
Rīgas centrāltirgus
Rīgas centrāltirgus
Karte

Apraksts


Vēlies pagaršot mazsālītu gurķīti? Nobaudīt īstu lauku karbonādi? Iegādāties svaigus dārzeņus? Palutināt sevi ar vēl pagājušajā naktī kūpinātu zuti? Vai arī doties patiešām aizraujošā pastaigā, kurai nav analoga nekur citur Eiropā? Tas viss iespējams, apmeklējot Rīgas Centrāltirgu!
Gandrīz pašā Rīgas sirdī, tikai pārdesmit soļu attālumā no Vecrīgas, Daugavas krastā blakus Rīgas Autoostai un Rīgas Centrālai dzelzceļa stacijai, netālu no spilgta padomju arhitektūras parauga - 21. stāvu augstās Zinātņu akadēmijas augstceltnes atrodas unikāls apskates objekts – Rīgas Centrāltirgus, kas ir viens no lielākajiem tirgiem Austrumeiropā, turklāt joprojām funkcionējošs – ik dienu to apmeklē no 80 līdz 100 000 cilvēku. Tirgus ir iecienīta iepirkšanās vieta, tajā iespējams iegādāties teju visu – gan Latvijas laukos izaudzētos un pašu zemnieku gatavotos produktus, gan arī eksotiskus augļus un rūpniecības preces.

Svaigas un kūpinātas zivis, dažnedažādi gaļas izstrādājumi, svaigi un marinēti dārzeņi, augļi, ogas, piens un siers, ekoloģiskā pārtika, īsta lauku maize, medus – tik plašs produktu klāsts pieejams Rīgas Centrāltirgū, turklāt gatavos pārtikas produktus iespējams turpat uz vietas arī pagaršot.

Tirgū iespējams arī iegādāties vietējo amatnieku darinājumus - rokām adītas vilnas zeķes, šalles, cepures un citas noderīgas lietas un suvenīrus. Turklāt par cenām iespējams kaulēties! Tiesa gan – der ielāgot, ka tirgū apgrozās daudz cilvēku, tāpēc šī vieta bieži vien piesaista arī krāpniekus un kabatzagļus. Tādēļ piesargieties!

Centrāltirgus izceļas arī ar saviem paviljoniem, kas kopš 20. gadsimta 20. gadiem atstājuši paliekošus vaibstus pilsētas sejā un ir nozīmīgs arhitektūras objekts. Kas ir šīs neparastās ēkas, kas izpelnījušās pasaules arhitektu un dizaineru atzinību? Izrādās, ka sākotnēji tās bija tapušas kā militāras celtnes!

Pirmā pasaules kara laikā tie bija angāri Ķeizariskās Vācijas armijas milzu dirižabļiem, kas bāzējās Kurzemes pilsētiņā Vaiņodē. Karš beidzās, Rīgas pilsēta paplašināja Centrāltirgu, un tika izlemts, ka šie angāri būtu izmantojami kā tirgus paviljoni. Tā piecas šīs, 240 metrus garās, 46 metrus platās un 38 metrus augstās halles nokļuva Rīgā, bet pats jaunais Centrāltirgus 1930. gadā tika atzīts par lielāko un modernākos tirgu Eiropā!

1998. gadā visa Rīgas Centrāltirgus plašā teritorija tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Turklāt tirgus no arhitektoniskā viedokļa ir unikāls ne tikai ar paviljoniem, bet arī senajām noliktavām, jeb tā sauktajiem spīķeriem, kas atrodas tirgus teritorijā un blakus tai. Tagad spīķeros iekārtots radošo industriju kvartāls.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Nēģu iela 7, Rīga, Latvija
 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!