Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Jērcēnmuiža

Reizes skatīts: 13287
Jērcēnmuiža
Jērcēnmuiža
Jērcēnmuiža
Jērcēnmuiža
Karte

Apraksts


Apmeklē Jērcēnmuižu un uzzini par muižkungu Krīdeneru, kurš bijis viens no pirmajiem pārlidojošo putnu vērotājiem Vidzemē!

 

Jērcēnmuižas komplekss un parks veidots 19.- 20. gs. mijā. Kompleksu veido muižas "freileņu" māja, klēts un stallis. "Freileņu" mājas iekštelpu interjers (podiņu kamīns, četras podiņu krāsnis, koka griesti, durvis, kāpnes) ir restaurēts un saglabāts sākotnējā izskatā. Pašreizējais telpu ietērps iegūts 1989. gadā, kad Jērcēnmuižā remontdarbus veica mākslinieks un folkmūziķis Valdis Atāls. Viņš zīmēja logu vitrāžas, apgleznoja sienas un "impregnēja" tās ar savām dziesmām.

 

Interesentiem ir iespēja piedalīties arī tematiskajos pasākumos - ziemas, vasaras un pavasara saulgriežu svinēšanā. Bet, piesakoties individuāli, ir iespēja svinēt līdzināšanas (kāzas) un krustabas (kristības) pēc latviskām tradīcijām pie Kaņepju ozola.

 

Jērcēnmuižas kompleksu ieskauj Jaunjērcēnu parks 4,2 ha platībā ar interesantām koku sugām, reti sastopamiem augiem un putniem. Unikāla ir ozolu aleja un daudzžuburu liepas.

 

Kontaktinformācija

  • Novads: Strenču (bij.Valkas rajons)
  • Adrese:  Jērcēnmuiža, Jērcēni, Jērcēnu pagasts, Strenču novads, LV -4715
  • Kontaktpersona:  Ilvija Ķimse

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!