Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ikšķiles baznīcas drupas uz Sv. Meinarda salas

Reizes skatīts: 19560
Ikšķiles baznīcas drupas uz Sv. Meinarda salas
Ikšķiles baznīcas drupas uz Sv. Meinarda salas
Ikšķiles baznīcas drupas uz Sv. Meinarda salas
Ikšķiles baznīcas drupas uz Sv. Meinarda salas
Ikšķiles baznīcas drupas uz Sv. Meinarda salas
Karte

Apraksts


Ikšķiles baznīcas drupas uz sv. Meinarda salas ir valsts nozīmes arhitektūras un vēstures piemineklis. Pirms vairāk nekā 800 gadiem uz salas aizsākušies Latvijas un pat Eiropas nozīmes vestures notikumi.

Holšteinas pilsētas Zēgebergas klostera augustīniešu ordeņa kanoniķis Meinards Ikšķilē 1184. gadā sāka celt baznīcu. Līdz Rīgas dibināšanai 1201. gadā dievnams bija Livonijas bīskapa sēdeklis, kapitāli pārbūvēts 1879. - 1881. gadā, sagrauts 1916. gadā.

 

Šobrīd salā ir uzstādīts 10 m augsts metāla krusts (mākslinieks E. Samovičs) un akmens altāris (tēlnieks J. Karlovs). Konservācijas nolūkos 2002. gadā drupām uzlikts metāla segums.

Pētot vēstures avotus tika secināts, ka uz baznīcu bija iespējams nokļūt ar kājām, ejot pa ieleju kura bija apskauta ar kokiem no Daugavas labā krasta, bet tā kā kopš Rīgas HES ūdenskrātuves uzpludināšanas 20.gs 70.gados baznīcas drupas bija iekonservētas un izveidojusies sala. Neskatoties uz to ka salu apņema ūdens, interesentiem ir iespējams nokļūt uz salu ar laivu vai pārceltuvi, kā arī katru gadu vasasas beigās tiek pazemināts ūdens līmenis Daugavā, tādējādi uz salu iespējams nokļūt ar kājām, ejot pa ceļu, kurš ieskauts no zemes izlīdušiem koku celmiem.

 

Sala piesaista daudzus interesentus, jo sala nav tikai kā apskates vieta, bet uz tās bija aizsākušās vairākas jauniešu dienas, kuru laikā jaunieši nesa cauri visai Latvijai aizdegtu sveci uz citām Latvijas pilsētām, kā arī jau kopš 2000.gada uz salas svin Kristiešu svētkus un iepriekš vienojoties iespējams rīkot kristības un laulības.

 

Kontaktinformācija

  • Novads: Ikšķiles (bij.Ogres rajons)
  • Adrese: Daugava
  • Kontaktpersona: Tūrisma organizatore : Agneta Briģe

Viesu grāmata

Jennyfer
04.12.2015 22:07:49
Je4ttefin le4genhet! Hoppas fe5 se nya hemmet pe5 blgeogn snart.Me5ste fre5ga var tavlan/postern pe5 ve4ggen bakom matbordet kommer ifre5n?/Maria http://smtisey.com [url=http://rxqdshkcrk.com]rxqdshkcrk[/url] [link=http://zsibqvkxihb.com]zsibqvkxihb[/link]
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!