Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kroma kolns

Reizes skatīts: 18202
Kroma kolns
Kroma kolns
Kroma kolns
Kroma kolns
Kroma kolns
Kroma kolns
Kroma kolns
Video
Karte

Apraksts


Kroma kolns – īpašnieks piedāvā apskatīt 9.-11.gs latgaļu cilšu koka pils rekonstrukcijas procesu. Interesentiem piedāvā īpaši organizētus eksperimentālās arheoloģijas pasākumus un stāstījumu par seno latgaļu dzīvi pilskalnos Dienvidlatgalē. Darba laiks – pēc pieteikuma.

 

Lai ceļotājs, kas nonācis Latgalē, varētu izjust, kā ir bijis pirms 900 gadiem, Brālības vīri Kroma kalnā ceļ latgaļu pili ar visām to laiku fortifikācijas būvēm.

 

Kroma Kolna Bruoliste ir domubiedru grupa, kas pēta un mēģina atdarināt – rekonstruēt dzīves ritus no tiem laikiem, kad Pečoru klostera mūks Nestors latgaļus pieminēja savā hronikā. Brālība sākotnēji veidojās kā vīru kopa, bet, laikam ritot, pievienojušās arī daiļā dzimuma pārstāves. Katram ir savs amats (kalējs, pavārs, bitenieks u.t.t.).

 

Kroma kolnā: ekskursija pa jaunizveidoto pilskalnu, gides stāstījums; arheoloģisko tērpu, bruņojuma uzlaikošana, fotografēšana; atpūtas, telšu un piknika vieta; kāzu viesību piestājas vieta; sadarbība nometņu organizēšanā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Dagdas (bij.Krāslavas rajons)
  • Adrese:  Priežukalni, Pušas Zundi, Andrupenes pagasts
  • Kontaktpersona: Aleksandrs Lubāns
  • Mājas lapa: http://www.rubon.eu
  • Tel.: +371 26352522
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Anneņa
20.08.2022 14:47:33
Latgalieši ir visviesmīlīgākie
Liene Zvirbule-Jankova
31.07.2018 17:18:39
Man turpretī ļoti pozitīva pieredze. Ekskursija gan iepriekš jāpiesaka, bet pats īpaşnieks mums , 3 cilvēku ğimenei, veltīja veselu stundu, vadot ļoti interesantu ekskursiju, izrādot pašu cietoksni, ieročus un ietērpjot manu puiku bruņās un ķiverē. Mums pat bija iespēja šaut ar loku. Mēs bijām sajūsmā.
Aija Roga
27.04.2018 15:35:27
Diemžēl, bet jāsaka - ļoti neviesmīlīga vieta. Braucām apskatīt Latgali, bijām dzirdējuši par Kroma kalnu, kas atrodas Pušas pagastā. Patiesi Pušas - Andrupenes ceļa malā ieraudzījām norādi "Kroma kolns" , kad iebraucām norādītajā ceļgalā, pretī iznāca visai pikta saimniece, kura nekavējoties mūs norāja par privātās teritorijas "izbraukāšanu". Uz mūsu nespratnes pilno jautājumu par norādi ceļa galā uz Kroma kalnu, saņēmām tikpat piktu atbildi un morāles nolasīšanu, ka vispirms esot bijis jāmeklē internetā viņu mājaslapa un telefoniski jāpiesakās. Neiesaku turp braukt.
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!