Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Lubānas Amatnieku centrs un pagrabiņš

Reizes skatīts: 2331
Lubānas Amatnieku centrs un pagrabiņš
Lubānas Amatnieku centrs un pagrabiņš

Apraksts


Biedrība "Lubānas novada amatnieks" ar pašvaldības, vietējo uzņēmēju un atsevišķu entuziastu atbalstu 2012.gadā atklāja "Amatnieku centru". Šī vieta Lubānas novadā kalpo daudziem mērķiem: amatniecības popularizēšanai, apgūšanai, Lubānas novada amatnieku radītā izstādīšanai, meistardarbu aplūkošanai un iegūšanai, jaunu ideju apkopošanai un realizēšanai.

Ekskursantu grupās arī var piedalīties amatnieku darbos: aust, veidot pinumus, filcēt un veikt citus rokdarbus. Radošās darbnīcas tiek veidotas arī citu pasākumu laikā. Ir iespējams arī iegādāties Lubānas novada amatnieku darinājumus: pītus grozus, keramiku, adījumus, lupatu paklājus, tekstila izstrādājumus un citas lietas.

Netālu no ieejas "Amatnieku centrā" atrodas arī Lubānas galvenais pagrabs “Pie ķērpīšiem”. Runā, ka vēsturiski šis ir īstais un vienīgais aiz pagastmājas izveidotais pagrabs, uz kuru visi Lubānas pagasta zemnieki pēc 1869.gadā nodibinātās pirmās pagasta pašpārvaldes ir veduši pagasta tiesas nodokļus. 19.gadsmita nogalē šajā pagrabā varēja atrast rudzus, auzas, kartupeļus, olas utt. Pagrabs savas īstenās funkcijas te pildījis līdz pat 21.gadsimtam. Taču pēc tik intensīvas lietošanas tam bija nepieciešams pamatīgs remonts, ko 2014.gadā veikuši Lubānas novada amatnieki. Bet šobrīd interesentiem tiek sniegta iespēja apmeklēt šo pagrabiņu, kur var iepazīt Lubānas novada amatniekus, dzirdēt interesantus stāstus par Lubānas pusi. Savlaicīgi piesakoties, tiek nodrošināta iespēja nogaršot uz dzīvas uguns pagrabā vārītu zupu un stiprināties ar šeit gatavotām zāļu tējām, kā arī pagrabiņu iespējams izmantot ilgākam atpūtas laikam.

Amatnieku centra darba laiks:
    Piektdienās 10:00-15:00
    Sestdienās 10:00-14:00

Kontaktinformācija

  • Novads: Lubānas (bij.Madonas rajons)
  • Adrese: Oskara Kalpaka iela 4, Lubāna
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: http://www.lubana.lv
  • Tel.: +371 2940 4727, +371 2656 5071
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!