Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Jelgavas Tornī Māra Branča kolekcijas izstāde(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3632
Jelgavas Tornī Māra Branča kolekcijas izstāde(ARHĪVS)
Jelgavas Tornī Māra Branča kolekcijas izstāde(ARHĪVS)

Apraksts


Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē atklāta Māra Branča mākslas darbu kolekcijas izstāde „Manas bildes”. Kolekcija Tornī būs apskatāma līdz 9.februārim.

Kolekcijā, kas izstādīta Jelgavas Tornī, apskatāmi dažādās tehnikās radīti mākslas darbi - gleznas, grafikas, keramikas un pat tēlniecības darbi. Kā stāsta Māris Brancis, kolekcija ir veidojusies daudzu gadu garumā. Tā nav radusies kā kolekcija pēc kādiem noteiktiem principiem, bet drīzāk gan tapusi nejauši. Pamatus tai ielika keramiķa Aleksandra Djačenko darbs „Muzikanti” 1974.gadā, daži darbi vēlāk ir iegādāti, taču vairums ir dāvinājumi.

Savā jubilejas reizē Māris Brancis savu kolekciju ir nolēmis parādīt arī jelgavniekiem. Galvenais uzsvars izstādē likts uz pašmāju autoriem, taču tajā pašā laikā izstādei izraudzīti arīdzan to mākslinieku gleznas un grafikas, kuru darbus mūsu pilsētas iedzīvotāji ir redzējuši mazāk – rīdzinieku Pētera Upīša, Ritas Valneres, Jāņa Anmaņa, Kurta Fridrihsona un citu mākslinieku, kā arī trimdinieku Gvido Brūvera (Argentīna) un Augusta Kopmaņa (Kanāda) veikumu. Izstādē apskatāms arī izcilā vācu renesanses laika meistara Albrehta Dīrera vara grebums, ko no oriģinālplates iespiedusi un laidusi klajā Berlīnes Valsts drukātava.

Jāatzīmē, ka izstādes atklāšana 21.janvārī simboliski iezīmēja arī atzītā jelgavnieka dzimšanas dienu. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa kolektīvs sveic Māri Branci jubilejā!


Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Kontaktinformācija

  • Novads: Jelgava
  • Adrese: Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis
  • Kontaktpersona: Alise Ozoliņa
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26557532
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!