Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Bauskas pilī uzstāsies Latvijas izcilākā koklētāja(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3530
Bauskas pilī uzstāsies Latvijas izcilākā koklētāja(ARHĪVS)
Bauskas pilī uzstāsies Latvijas izcilākā koklētāja(ARHĪVS)

Apraksts


Sestdien, 11.februārī plkst. 16:00 Bauskas pils muzejā notiks koklētājas Laimas Jansones koncerts „Sidrabs”, kurš apvieno tradicionālu kokles spēli un mūsdienīgas improvizācijas, to papildinās režisora Olafa Okonova veidotās videoprojekcijas - dabas un pilsētas uguņu faktūras, personīgu izjūtu tuvplāni, stihiskas kaislības.

Programma veidota apvienojot meditatīvo - impulsīvo, mūsdienīgo un senatnīgo. "Sidrabs" ir latviska meditācija - izjusta, emocionāla, pilna svaiga spara un apņēmības - tā, kas nepieciešama jaunam riņķim ap Sauli.

L. Jansone kopā ar grupu „Pērkonvīri” uzstājās Bauskas pilī Muzeju naktī 2010.gadā, izraisot lielu apmeklētāju interesi. Mūziķes kokles spēle rada pilnīgi jaunu priekšstatu par šā instrumenta iespējām un skanējumu. Lai sajustu šo mūziku, tā ir jādzird.

„Sidrabs” ir pirmā Baltijas valstu tautas mūzikas programma, kas vairāk kā 750 dalībnieku vispasaules konkurencē iekļuvusi oficiālajā „Womex 2011” izlasē, kurā iekļauj 30 dalībniekus, kurus atlasījusi un izvirzījusi profesionāla, starptautiska žūrija. „Womex” ir pasaules mūzikas industrijas gada visprestižākā notikums, kurā satiekas mūzikas profesionāļi no visām pasaules valstīm, lai dibinātu kontaktus, kopīgi realizētu dažādus projektus un prezentētu mūzikas sasniegumus un tendences. Laima Jansone un Olafs Okonovs Kopenhāgenā uzstājās pagājušā gada oktobra beigās. Tagad arī Jums ir iespēja redzēt, dzirdēt un sajust "Sidrabu" Bauskā.

L. Jansone ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas klases studente, četrus mēnešus studējusi Somijā Erasmus studentu apmaiņas programmā Ž. Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos, skolojusies pie somu kanteles spēles lielmeistariem – Arijas Kapinenas un Simo Benenena.
Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, mākslas salonā Meistars Gothards un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@e-apollo.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms koncerta sākuma.
Biļetes cena: 4,00 LVL
Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Bauskas (bij.Bauskas rajons)
  • Adrese: Bauskas pils
  • Kontaktpersona: Ilona Taure
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63923793
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!