Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ventspilī svinēs vasaras saulgriežus(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3136
Karte

Apraksts


Ventspilī svinēs vasaras saulgriežus
Latvijas vasara... Nav nekā skaistāka ne debesīs, ne zem zemes, ne viņpus jūrām un okeāniem. Tāpēc, ka īss ir tās laiks. Un pašā vasaras viducītī, pašā ziedu plaukumā starp spilgtajām puķu lejām līgojas un šūpojas vārds "Līgo''.

Tas iet cauri gadsimtiem, paaudzēm un mūžiem... Arī šogad turpināsim kopt senās tradīcijas – ielīgosim Jāņus ar puķēm, ozolu vainagiem, dziesmām un dejām.
• Ceturtdien, 18. jūnijā, plkst. 19:00 Ventspilī, teātra namā "Jūras Vārti" vasaras saulgriežus Ventspilī ielīgos Liepājas teātra aktieri ar muzikālo uzvedumu "Uzmanību, filmējam!". Tā būs pirmā Liepājas teātra viesošanās Ventspilī pēc teātra nama rekonstrukcijas. "Es ar saviem kolēģiem piedziedāšu un aizdziedāšu skaisto "Jūras vārtu" māju tā, lai tā turpmāk ir Ventspils kultūras oāze!" sola daudzu iemīļotā aktrise Sigita Jevgļevska, sveicot Ventspils teātra skatītājus.
• Piektdien, 19. jūnijā, plkst. 16.00 Dzirnavu Laukumā ikviens līgotājs būs gaidīts ar ziedu vainagiem un Jāņu zālēm Jāņu ielīgošanas pasākumā "Zāļu dienas ielīgošana". Zāļu dienas tradīcijas, ticējumus izvedīsim kopā ar folkloras kopām "Laipa'', "Rotaļnieks'', "Vēlava'', "Senču putekļi'' un "Kāndla'' no Ventspils pilsētas un rajona. Apdziedāšanās dziesmas dziedās "Suitu sievas'' no Alsungas, "Nārbuļi'' no Kuldīgas un "Pūnika'' no Popes. Jautrus deju soļus rādīs "Danču kluba'' dalībnieki.
• Svētdien, 21. jūnijā, plkst. 12.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 Bērnu parkā "Fantāzija" uz jautrām Jāņu dienas ielīgošanas lustēm "Jāņa diena, Jāņa diena, kā mēs tevi sagaidīsim?" aicinām mazos un lielos ventspilniekus. Kopā ar saimniecēm Trīni un Minni izdziedāsim Jāņu dziesmas, iesim jautrās rotaļās un Jāņubērnu dejās. Piedalīsimies Trīnes Jāņu nakts zīlēšanas un buršanas izdarībās! Ielūkosimies saimnieces Minnes "senajā recepšu grāmatā", lai zinātu kā "sasiet" sieru, kā izcept visgaršīgākos pīrāgus un kā pagatavot kvasa dzērienu. Uzzināsim kurām Jāņu zālēm piemīt burvības spēks un kāpēc tās jāiepin vainagos, kāpēc Jāņiem jādāvina ozolu vainagi un kas ir "mājas apmeijošana", kāpēc jākurina Jāņuguns un kādi ticējumi saistās ar Jāņu nakts rasu pirms Saules lēkta. Pēcpusdienu vadīs Valmieras kultūras pasākumu vadītājas Līga Stebere un Ineta Vanaga.
• Otrdien, 23. jūnijā, plkst. 20.00 Reņķa dārzā Līgo vakara uzvedums "Papardīte zeltziedīte uzzied Jāņu vakarā''. Aizdedzināsim svētku ugunskuru un izdziedāsim Jāņu dziesmas kopā ar folkloras kopu "Laipa''. Jautras dejas par mīlestību redzēsim Saldus rajona Tautas deju ansambļa "Kursa" (mākslinieciskā vadītāja Inese Buša) izpildījumā. Dejotāji izpildīs deju programmu "Bij man vienas rozes dēļ'', kura ir iekļauta Starptautiskā deju festivāla Sudmaliņas repertuārā. No plkst. 22.00 Jāņu nakts zaļumballē lustēsimies kopā ar grupu "Zvaigzņu lietus''.
Vasaras saulgriežus ievadīsim ar dziesmām un dejām kopā!

Ieeja pasākumos bez maksas.
Finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas dome

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils
  • Adrese: Ventspils
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!