Trešdiena, 29. Novembris, 2023
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Biznesa tūrisma etiķete Irānā.

sestdiena, 3. oktobris (2009)   

Irānas vēsture un kultūra ir ļoti sena, tāpēc irānieši ļoti lepojas ar savas kultūras mantojumu. Pirms dodaties uz Irānu, apskatiet dažus interesantus faktus par valsti. Par savu ierašanos jāpaziņo iepriekš gan pa telefonu, gan rakstiski. Pirms ierašanās Irānā, jāpiezvana vēlreiz, lai apstiprinātu laiku un vietu. Punktualitāte Irānā notiek reti, tomēr tā ir gaidīta no jums. Ja jums ir darīšana ar valsts amatpersonām, esiet gatavi, ka būs samērā ilgi jāgaida tikšanās. Administrācija un birokrātija Irāna mēdz būt ļoti haotiska, kas nozīmē, ka ierēdnim var gadīties krietni svarīgāki darbi un jums pēdējā prīdī paziņos, ka jums būs jāpagaida krietns laiciņš. Esiet pacietīgi un pieklājīgi. Izvairieties runāt skaļi, jo tas nav labs tonis. 

 

iran

 

Darda dienas parasti ir no 9:00 līdz 17:00 ar pudienu pārtraukumu, apmēram vienu stundu. Piektdienas ir brīvdienas.Biznesa darījumi piektdienās nenotiek, tāpēc šo dienu var izmantot, lai apskatītu dažas no Irānas populārākajās vietām. Ir vēl dažas galvenās reizes, kad jāizvairās no ierašanās Irānā darba nolūkā. Ramazāna laikā ir vairākas brīvdienas. Visi biroji, uzņēmumi un daudzi veikali tiek slēgi uz 2-3 nedēļām. Ja biznesa darījumos atrodaties lielākās pilsētās, ir jāapzinās, ka satiksme ir ļoti noslogota, tāpēc laicīgi jāizbrauc uz tikšanos. Kaut arī daudzām irāņas uzņēmējdarbības valdības personām ir labas angļuvalodas zināšanas, vislabāk tomēr ir nodrošināties ar savu tulku. Runājot par dress- kodu, jāsaka, ka lielākā daļa Irānas amatpersonas valkā uzvalkus, kaklasaites tomēr nav īpaši nepieciešamas. Sievietēm jāierodās ļoti konservatīvā apģērbā, kas nosedz rokas, kājas un ieteicams arī matus. Protams var izvairīties no galvas apsega, tomēr kā ārzemniekam vislabāk ir nepieļaut kļūdu attiecībā uz apģērbu.

Iran b

 

Sākoties sanāksmei, laba ideja ir iepazīties ar jūsu Irānas kolēģim arī privātā līmenī. Vienmēr jautājiet par viņa / viņas ģimeni neuzbāzīgā veidā. Bizness ir personisks Irānā., daudzi uzņēmumi ir ģimenes īpašumā. Irānas vīriešu mīlestība ir futbols,tāpēc droši varat runāt arī par to. Satiekoties ar kādu pirmo reizi strikti jāievēro uzrunas formalitātes. Pēc tam, kad attiecības jau ir izveidojušās, jūsu kolēģus ātri vien var sākt uzrunāt vārdā. Jebkuram uzņēmumam izklaide notiks restorānā, laba maltīte tikai stimulēs sarunas. Irānas viesmīlību protokols nosaka, ka uzņēmējs vienmēr maksā par ēdienu. Jūs varat mēģināt un piedāvā samaksāt, ko var uzskatīt par pieklājīgs, bet jums nekad nebūs atļauts to darīt.

 

Labākā politika ir laipni pateikties uzņēmēja un pēc tam, dažas dienas vēlāk, uzaicina šo personu vakariņas restorānā pēc jūsu izvēles. Satiekoties ir pieņemts sarokoties. Ja esat vīrietis, Jums ir jāgaida, lai redzētu, vai sieviete sniegs savu roku, ja tā nav, tad vienkārši pamājiet ar galvu un smaidiet. Ja būsiet spējīgi izvairīties no jebkādām kritiskām piezīmes par islāmu, valdības politiku un starptautiskām lietām, tad irānieši jums būs par vieniem no labākajiem un uzticamākajiem partneriem. Veiksmi biznesa darījumos Irānā!

Komentārs par rakstu: Biznesa tūrisma etiķete Irānā.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!