Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Astana Kazahstānas galvaspilsēta Borats nobāl

sestdiena, 10. oktobris (2009)   

Astana ir Kazahstānas galvaspilsēta, šo statusu pilsēta ir ieguvusi tikai 1997. gadā. Tā atrodas pie gleznainas Ishim upes. Astana jau sen ir slavena ar saviem gadatirgiem, jau ilgus gadus tirgotāji no visas Kazahstānas, Krievijas un Centrālās Āzijas devās preču apmaiņā uz Astanu. Tagad pilsēta, protams ir ļoti mainījusies, līdz ar galvaspilsētas statusa iegūšanu, pilsētā sākās aktīva būvniecība, tagad pilsēta iemirdzējās pavisam citā gaismā. Tika radīti brīnišķīgi arhitektūras ansambļi, kas harmoniski apvieno mūsdienīgu dizainu un austrumu stilu. Neskatoties uz pasaules ekonomisko krīzi, celtniecība pilsētā nav sarukusi. 1999. gadā ar lēmumu, UNESCO, Astanai tika piešķirts Pasaules City tituls. 

 

Astana

 

Baiterek tornis ir kļuvis par pilsētas simbolu un tās vizītkarti. Tajā atrodas mākslas galerija, liels akvārijs un dārgi restorāni. Tas ir kļuvis populārs starp tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem. Vienlaicīgi tornis simbolizē arī pilsētas jauno statusu. No torņa skatalaukuma paveras lielisks skats uz jaunuzbūvēto pilsētu. Šis tornis ir redzams arī uz valsts naudas banknotēm. Vietējie iedzīvotāji šo torni sauc par “čupa- čupsu”, jo tā forma tiešām atgādina konfekti. Astana ir kļuvusi par vienu no lielākajiem biznesa centriem valstī. Visas nevalstiskās organizācijas, diplomātiskās pārstāvniecības un ārvalstu uzņēmumi, atrodas tieši šeit. Pilsētā katru gadu tiek rīkotas dažādas starptautiskās izstādes, konferences, mūzikas konkursi un festivāli iedzīvotājiem un tūristiem. Tūristu iecienīts ir Duman izklaides komplekss. Tā ir vieta kurā atrodas 3D kinoteātris, teātris, liels daudzums spēļu automātu un interaktīvas spēles, boulings, nakts klubs, kazino, viesnīcas, kafejnīcas, restorāni un iekštelpu akvaparks. 

 

Astana2

 

Tā kā pilsēta atrodas upes abās pusēs, netālu no pilsētas centra ir vietējā pludmale. Lieliska izdosies pastaiga pa gājēju tiltu. Tas vienmēr ir pilns ar gardumu pārdevējiem, un šeit var iegādāties arī suvenīrus. Upes otrā pusē atrodas parks. Tajā atrodas lieliskas vasaras kafejnīcas un atrakciju vietas. Parkā atrodas arī neliels zooloģiskais dārzs. Pilsētā atrodas Kazahstānas vēstures brīvdabas muzejs "Map of Kazakhstan - Atameken", kas aizņem 1,7 hektārus. Tajā atrodas daudzi pastaigu celiņi, kuri ved gar pieminekļiem, kas stāsta par valsts vēsturi un attīstību. Originālā veidolā tika atjaunota circa ēka. Tagad Astanas cirks atrodas ēkā, kas atgādina NLO. Tas bija unikāls arhitektūras lēmumu, ēka nav līdzīga nevienai pasaules celtnei. Tagad tūristi ierodās netikai, lai apskatītos cirka izrādi, bet arī, lai apbrīnotu ēkas konstrukciju. Daudzi cirka darbinieku ir ne tikai no Kazahstānas, bet arī no Krievijas, Austrumeiropas un Centrāleiropas.

 

Astana3

 

 

Atpazīstama ir arī "Miera un saskaņas pils”, tā ir piramīdveida ēka, kurā ir 1,500 sēdvietas, to mēdz izmantot kā operas namu, univesitāšu starptautiskām nodarbībām un izstādēm. Piramīdas formas ēka simbolizē vienotību un daudzveidību Kazahstānā. Piramīdas virsotne ir rotāta ar vitrāžām, uz tām ir dūju attēli, kas ir starptautiski atzīti par miera simbolu. Ir vērts apskatīt šo piramīdu nakts laikā, kad tā tiek apgaismota dažādās krāsās.

 

Astana4

 

Ir grūti iedomāties, cik lieli naudas līdzekļi ir piesaistīti pilsētas attīstībā, ņemot vērā, ka pirms 10 gadiem, pilsētā nebija nekas, no tagadējiem apbrīnas vērtiem apskates objektiem.

Komentārs par rakstu: Astana Kazahstānas galvaspilsēta Borats nobāl

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!