Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Jeruzaleme

pirmdiena, 12. oktobris (2009)   

Jeruzaleme –Nemirstīgā pilsēta, Pasaules centrs, Zelta pilsēta…

 

Pilsētai tiek piešķirti arī citi nosaukumi, jo tā vienlaicīgi apvieno vairākas reliģijas.

 

Ebrejiem Jeruzaleme ir svētākā Izraēlas pilsēta, tā ir ebreju tautas reliģiskā galvaspilsēta. Kristiešiem Jeruzaleme asocējas ar vietu, kur Kristus pavadīja savas dzīves pēdējās dienas. Pilsēta, kurā notika Kristus krustā sišanas un tā viennozīmīgi ir arī Augšāmcelšanās pilsēta. Musulmaņu reliģijā, tā ir vieta, kur Muhameds savā zirgā uzjāja debesīs.

 

Šī pilsēta ir lieliska vieta, lai ieskatītos lielāko pasaules religiju vēsturēs. Katru gadu Jeruzaleme pieņem lielus svētceļnieku pulkus, tieši šajā pilsētā ik gadu notiek viens no pasaules lielākajiem brīnumiem- Svētās Gaismas - Uguns nonākšana, mirklis, kad gaisma pārtop ugunī.

 

Pilsētas dažādajos muzejos ir atrodami dārgumi un relikvijas no dažādiem pasaules nostūriem. Ik gadu šeit notiek dažādi festivāli un gadatirgi. Vecpilsētā ir liels daudzums Jeruzalemes kapeņu dārgumu.

 

Pilsēta ir sadalīta vairākos rajonos. Vecpilsētā ir Ebreju, Kristiešu un Musulmaņu kvartāli.

 

Musulmaņu kvartālā atrodas lielākais tirgus Tuvajos Austrumos,

tirgus

tirgū vienmēr valda liela drūzma un austrumu atmosfēra. Nedaudz tālāk atrodas Tempļa kalns un musulmaņu svētnīcas. Par pilsētas vizītkarti tiek uzskatīta mošeja ar pazeltītu kupolu.

apzeltits kupols

 

Ticot musulmaņu reliģijas nostāstiem, kalnā zem akmeņiem atrodas noslēpta kapliča, uz kuru dodās mirušo cilvēku dvēseles. Šajā kvartālā atrodas Sv. Stefana vārti, no kuriem sākas Sāpju ceļš, ceļš, ko veica Kristus, nesot uz muguras krustu.

 

Rietumu Jeruzaleme ir ebreju kvartāls, tas ir mūsdienīgs dzīvojamais rajons ar daudzām sinagogām un reliģiskām skolām. Rajonā ir atrasts līdzsvars starp seno un mūsdienu pasauli. Šajā pilsētas daļā atrodas Rietumu Siena. Šeit vienmēr ir neskaitāms daudzums svētceļotāju un tūristu. Kvartālā atrodas arī mūsniedīgas arhitektūras celtnes un liels daudzums lielveikalu.

 

Kristus kaps atrodas Jeruzalemes kristiešu kvartālā. Šo vietu sauca par Golgātu, tā ir nāvessodu izpildīšanas vieta, šeit tika krustā sists Jēzus Kristus. Kapa vietā tagad ir marmora kapliča.

 

Ir jāatzīst, ka Jaruzalemē strādošie gidi ir vieni no labākajiem gidiem, kuru vārdos man bija nācies ieklausīties. Ekskursijas tiek piedāvātas visās pasaules populārākajās valodās. Apbrīnu vērts ir tas, ka vienas dienas ekskursijas laikā gidi spēj izvadāt tūristus pa vecpilsētas šaurajām ieliņām,

 

vecpilsetas ielas

 

izstāstīt slavenās pilsētas vēstures faktus un leģendas, izstāstīt par vecpilsētas reliģijām sadalītajiem kvartāliem, iziet pa Kristus Krusta ceļu, apskatīt Raudu sienu,apmeklēt Dieva Kapa temli un arī aizbraukt uz blakus esošo Betlēmi uz Kristus Dzimšanas Templi. Apjoma ziņā, diezgan ražīga ekskursijas diena, bet gidi ar saviem nostāstiem spēj tā aizraut, ka diena paiet nemanot.

 

Raudu siena

 

Šajā kontrastu pilsētā, pie mūžīgām svētvietām ir atromas arī lieliskas, modernas viesnīcas. Viena no, manuprāt, labākajām viesnīcām ir atrodama pilsētas rietumos, prestižā King David ielā- The David Citadel Hotel. Viesnīcā ir viss nepieciešamais labai atpūtai un sporta nodarbēm. Šī viesnīca ir iecienīta arī biznesmeņiem, jo viesnīcā ir vairākas konferenču zāles. Turpat viesnīcā var nolīgt lieliskos pilsētas gidus.

Komentārs par rakstu: Jeruzaleme

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!