Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Palanga.

trešdiena, 14. oktobris (2009)   
Ideja doties uz Palangu mums dzima pavisam nejauši.
 
 
palanga
 
Vispirms mēs izbraucām cauri Palangai līdz Klaipēdai, un devāmies „šopingot” lielveikalā „Akropole”. Kamēr meitenes iepērkas, vīrieši un bērni var doties uz publisko slidotavu (4 liti), kas atrodas Tirdzniecības centra vidū. Turpat ir arī bērnu istaba, kur bērnus vienus var atstāt no 4 gadiem, boulings un daudzas kafejnīcas, kurās noteikti jānobauda lietuviešu nacionālais ēdiens cepelīni (aptuvenā cena no 8 – 12 litiem)! Pēc pusdienām devāmies uz Palangu. Šoreiz nolēmām vienkārši izklaidēties un neapmeklēt muzejus. Tie visi kādreiz jau ir redzēti, un diez vai tur ir parādījies kaut kas jauns. Kā arī, atļaušos apgalvot, ka draugu ģimenes 3-gadīgajam dēlēnam labāk patiktos atrakcijas, nevis daudzveidīgo izmēru un formu dzintara gabaliņu pētīšana vai brišana pa jūras kāpām.
 
 
Mūsu mērķis - Palangas gājēju iela!
 
palanga12005574450
 
 
Mašīnu tur var novietot bez maksas, galvenais ir kaut kur tuvumā, kādā no daudzajām ieliņām, atrast brīvu vietu. Uzejot uz gājēju ielas sajūta ir aizraujoša, kā kadrs no filmas – palēlinātā režīmā - čalojošu, laimīgu cilvēku pārpilnība! Pa 35 litiem uz stundu iznomājam mehānisko velomašīnu (nezinu kā savādāk to nosaukt), un drīz vien mūsu braukšana līdzinājās F1 sacensībām. Paņemt braucamo - tā bija saprātīga izvēle, jo visu izstaigāt ir iespējams, taču tas paņem daudz laika un karstumā arī spēkus! Ar šo transportu mēs vienā mirklī aizbraucam līdz jūrai. Tur ir tāda liela, pastaigai domāta, laipa apmēram 500 garumā ar fantastisku skatu uz jūru (neskatoties uz to, ka mūs, pie jūras dzīvojošos, jūra vairs nepārsteidz)! Atpakaļceļā no jūras ieraugam vīriņu ar pitonu rokās! Mistiskas eiforijas pārņemti, daudz nedomājot, mēs metamies pie vīriņa fotografēties (šis drosmīgais prieciņš maksā 5 liti ar savu fotoaparātu, vai viņu bilde 15 liti)! Katra pitona kustība (un ticiet man – tas pitoniņš mīl kustēties, kaut arī lēnu, lēnu un tomēr!) manī adrenalīna līmeni uzdzina līdz maksimālajai atzīmei! Rokas pēc tam trīcēja ne pa jokam…
 
Ejot garām baltai kustošai kastei ekrānā pie biļešu kases redzam cilvēku sejas, kas sirsnīgi smejas, ik pa laiciņam iepleš acis, un atkal smejas. Nodomājam, ka tā kaste ir pārāk bērnišķīga, un tāpēc dodamies vien tālāk. Pēc laika atkal ejot tai garām spontāni visi nolemjam ieiet iekšā! Ohohooo… Tā ir parodija par amerikāņu kalniņiem (6 liti)! Tik nenormāli smējušies nebijām ilgi. Tu it kā ļoti labi apzinies, ka nekas jau nenotiek, un, ka tavā priekšā ir tikai ekrāns, bet drebelīgās baltās kastītes kustības tik precīzi atspoguļo to, ko redzam, ka no smiekliem, vārdu vistiešākajā nozīmē, sāk sāpēt žoklis!
 
 
Klaipeda_with_Couronian_Spit-Klaipeda
 
 
Bijām arī 4 dimensiju kino (10 liti). Tas bija kaut kas vienreizējs. Dažādas tematikas filmiņas iet 15 minūtes (var izvēlēties, protams, kuru vēlas). Tas, ka mēs sēdējām uz krēsla gaisā saceltām kājām bija normāli, jo savādāk nemaz nevarēja būt!  Sīkāk nestāstīšu, lai, gadījumā, ja arī Jūs nolemjat tur aizbraukt, nezustu pārsteiguma moments. Tuvojoties vakaram katrā krodziņā sāk skanēt dzīvā mūzika. Katrs krodziņš viens no otra atrodas labi ja 10-20 metru attālumā. Tad variet iedomāties, kāda skaņu buķete tur jāpiedzīvo!? Bet tieši ar to šī ieliņa ir fantastiska!
 
 
Par ēšanu.
 
Mēs Palangā neēdām, jo bijām papusdienojuši Klaipēdā un bijām tik ļoti aizrāvušiem ar atrakcijām, ka pat neiedomājāmies par ēšanu! To mēs izdarījām vēlā vakarā braucot mājup Krastmalas „Lido” tipa kompleksā uzreiz aiz Palangas. Tā ir ļoti populāra vietiņa maltītes ieturēšanai. Neskaidru iemeslu pēc mēs ēdienu gaidījām veselu stundu. Tas bija liels mīnuss, jo apetīte no lielās gaidīšana jau gandrīz bija zudusi. (Otrais ēdiens maksā sākot no 10 litiem uz augšu). Bet porcijas lielas un garšīgas! Pieļauju, ka uz Gājēju ielas Palanagā cenas kafejnīcās līdzinās nesamērīgajām Jūrmalas cenām, kas ir domātas tūristiem, tāpēc ēšanas vietiņu noteikti jāpameklē ārpus Gājēju ielas. Palanga ir burvīga.
 
Kaut arī mēs izbaudījām tikai vienu ieliņu, tā mūs piepildīja tā, it kā būtu bijuši ceļojumā uz vairākām dienām! Apkārt tik nenormāli daudz skaistu cilvēku. Saulē iedeguši cilvēku ķermeņi, visiem laimīgas sejas, jo kā ne kā izbauda atpūtu, tāds patiesības mirklis, kurā ik katrs no mums jutās vienkārši laimīgs! Iesaku katram no Jums to izbaudīt! Ņemiet līdzi savus labākos draugus, naudiņu (cenas atrakcijām svārstās no 6-10 litiem, kas mūsu naudiņā ir no 1.50 līdz 2 latiem) un izbaudiet atpūtu un trakulīgās izklaides Palangā! Pieaugušā cilvēka nopietnība un saprāts šoreiz lai paliek mājās un DODAMIES CEĻĀ!, tikai rokas stiepiena attālumā no Latvijas…
 
Jauku atpūtu!

Komentārs par rakstu: Palanga.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!