Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ceļojumu apdrošināšana- kas, kā un kāpēc

trešdiena, 14. oktobris (2009)   

Domājot par savas valsts robežu šķērsošanu, arvien būtiskāk ir kļuvis nodrošināties pret dažāda rakstura nelaimēm un negadījumiem. Parasti gan galvenais, par ko tiek domāts, ir- lai nepazustu pase un nauda. Tiesa, bez personu apliecinoša dokumenta netikt ne uz priekšu, ne griezties atpakaļ, bez naudas- vēl jo mazāk. Lai ar mierīgu sirdi dotos ceļojumā, brauciena plānā iesakām iekļaut arī ceļojumu apdrošināšanas iegādi, kas atsevišķos gadījumos nodrošina naudas kompensāciju pases/bagāžas nozaudēšanas gadījumos. Tāpat arī ceļojumu apdrošināšana visos gadījumos sedz vismaz medicīnas/neatliekamās palīdzības izdevumus.

 

Par programām, iespējām un izmaksām- lasiet turpmāk. 

 

snowboard insurance

 

Ceļojumu apdrošināšanu piedāvā vairākas apdrošināšanas kompānijas Latvijā, populārākās no tām- BALTA(www.balta.lv), SEESAM(www.seesam.lv), BALTIKUMS(www.baltikums.lv), un citas. Skaidrības labad apskatīsim SEESAM apdrošināšanas programmas un ieguvumus, jo pārsvarā ceļojumu apdrošinātāji piedāvā līdzīgus pakalpojumus.

 

Pamata programma.

 

Pamata jeb bāzes programmu parasti var izvēlēties, ja ceļojums ilgs tikai dažas dienas, un nav plānoti lieli izdevumi. Šis būs ekonomisks risinājums, lai tomēr apdrošinātos par minimālu summu un saņemtu neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja tāda būs vajadzīga. Vienas apdrošinātās dienas prēmija jeb summa, ko iemaksā klients- 46 santīmi.

 

Standarta vai papildinātā programma.

 

Šis variants derēs tiem, kuri izmanto aviolidojumus, jo bagāžas zādzības gadījumā tiek atmaksāta summa līdz 100 EUR, tomēr jārēķinās, ka to atlīdzina gadījumā, ja bagāža ir,piemēram, nozagta vai nozaudēta- avio pārvadājuma laikā par pazudušu bagāžu naudu neatmaksās. Vienas apdrošinājuma dienas cena- 77 santīmi. Papildinātās programmas gadījumā avio bagāžu apdrošina arī tad, ja tā pazūd pārlidojuma laikā, izdevīgi tas ir, teiksim, garajos pārlidojumos ar savienotajiem reisiem, kur bagāžas vienības pārvieto no lidmašīnas uz lidmašīnu. Tāpat tiek atlīdzināts ar 100 EUR kompensāciju lidojuma/bagāžas aizkavēšanās gadījumā. Vienas apdrošinājuma dienas cena- Ls 1.54.

 

Zelta vai platīna programma.

 

Šo programmu atlīdzības summas ir visaugstākās, turklāt klāt vēl piedāvā arī tādus pakalpojumus kā drēbju ķīmiskā tīrīšana nelaimes gadījumā, telefona sarunu apmaksa vajadzības gadījumā, arī izdevumi, kas radušies nokavēta avioreisa vai tranzīta rezultātā. Tātad galvenā atšķirība no iepriekšminētajām programmām ir bonusu pakalpojumi un atlīdzinājuma summu apmēri, ko klients iegūst, ja iestājas kāds no gadījumiem. Zelta programmas cena- Ls1,68 un minimālā apdrošinājuma summa- Ls 8,43. Platīna programmai gan jārēķinās ar Ls 4.20 dienā/ minimālo apdrošinājuma summu- Ls 21. 09.

 

Īpaši piedāvājumi slēpotājiem un snovbordistiem

 

Ņemot vērā augsto riska pakāpi aktīvā sporta cienītājiem, apdrošinātāji piedāvā, ta sacīt, “apgādāt” sevi ar drošu aizmuguri. Sākoties ziemas sezonai, šis piedāvājums var būt īpaši aktuāls. Programma būs tāda pati ka papildinātā, tomēr šeit būs trīs veidu iemaksas- zema riska sporta veidiem tie būs Ls 4,21 par dienu vai minimālā summa Ls 21, 08, vidēja riska- Ls 6,32 par dienu vai minimālā summa Ls 31, 63. Pie augsta riska sporta veidiem pieder gan snovbords, gan slēpošana, gan ekstrēmie sporta veidi. Maksa par vienu dienu būs Ls 10,54 vai minimālā summa Ls 52,71. Pērkot apdrošināšanu, tiks izsniegta speciāla kartiņa, kuru, slēpojot vai snovojot, ir jāapliek ap kaklu speciālā aukliņā. Uz kartes ir jābūt norādītam vārdam, uzvārdam un polises numuram, jo cietušais tikpat labi ir kritis no sniegadēļa un ,sliktākajā gadījumā, var būt bezsamaņā. Tāpat tiek apdrošināta civiltiesiskā atbildība, ja slēpotājs ir ievainojis kādu citu, viņam par to nebūs jāmaksā, vai arī, ja ir nozagts inventārs.

 

Padomāts arī par studentiem un pensionāriem Dodoties studēt uz ārvalstīm, izdevīgi ir iegādāt polisi vienu reizi, piemēram, uz mēnesi vai uz gadu, lai nebūtu katru reizi jāatjauno. Šādi kopsumma būs mazāka- mēnesī tie būs ap 25 latiem, savukārt gadam- ap Ls 295. Vecāka gadagājuma cilvēkiem parasti ļauj iegādāties apdrošināšanu, ja pirkuma brīdī klienti nav pārsnieguši 70 gadus, tomēr SEESAM gadījumā to var izdarīt seniori arī līdz 80 gadiem, ar nosacījumu, ka ceļojums nav ilgāks par 30 dienām.Šeit viena diena izmaksās Ls 2.45 vai minimālo summu- Ls 12.30.

 

Daži fakti, ko der atcerēties.

 

Apdrošināšana nav spēkā mītnes zemē, šajā gadījumā- Latvijā, bet ir spēkā jebkur citur pasaulē, ja vien nav atzīmēti izņēmumi. Ja ir notikusi nelaime, pirmkārt, būtu jasazinās ar International SOS pārstāvniecību Francijā(tālruņi norādīti līdzņemamajos dokumentos), lai ziņotu par izdevumu apmaksu. Otrs variants- maksāt no saviem līdzekļiem un pēc tam dokumentus kārtot jau Rīgā, tad gan jārēķina, ka summas varētu būt pat līdz 500 EUR, atkarībā no tā, cik nopietns ir negadījums. Ērtības labad var izmantot trešo variantu, kur ārstniecības iestāde nosūta rēķinu par izmaksām tieši uz AAS SEESAM Latvia faksu. Apdrošinātāji nesegs izdevumus, kas radušies hronisku slimību vai alkohola reibuma rezultātā, respektīvi, visus gadījumus, kas izraisīti paša apdrošinātā apzinātas rīcības rezultātā.

 

Antra Feldmane

Komentārs par rakstu: Ceļojumu apdrošināšana- kas, kā un kāpēc

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!