Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Viena diena Tallinā

ceturtdiena, 15. oktobris (2009)   

Tallinas vecpilsēta (Tallinna vanalinn) ir viena no viduslaiku pilsētām Eiropā, kas ir labi saglabājušās līdz pat mūsdienām, tādēļ 1997.gadā iekļauta UNESCO pasaules arhitektūras mantojuma sarakstā. Pilsētā labi saglabājušās vēsturiskas celtnes, rātslaukums, baznīcas, jo tā nav cietusi karos vai arī nodegusi ugunsgrēkos. Pietam lielāko daļu ievērojamāko pilsētas apskates vietu iespējams apskatīt, pārvietojoties kājām.

 

Viduslaikos Tallina bijusi viena no nozīmīgākajām pilsētām Ziemeļeiropā, kur satikās Rietumeiropas hanzas pilsētu un Krievijas teritorijas savstarpējie tirdzniecības ceļi.

 

 

Tieši vecpilsētā atrodama lielākā daļa vēsturisko un apskates vērto celtņu un objektu, jo pārējā pilsēta, ko atšķirībā no vecpilsētas neieskāva augstie mūri, cieta Otrajā pasaules karā. Vecpilsētā vislabākā Tallinas panorāma paveras no Doma (Tompea) kalna, kur atrodas 1219.gadā dāņu būvētā Igaunijas parlamenta ēka. Tāpat vērts apskatīt Viru vārtus, rātsnamu un rātslaukumu, torni Resnā Margarita, seno aptieku un kauna staba vietu. No sakrālajām celtnēm nozīmīgākās ir Doma baznīca, Aleksandra Ņevska pareizticīgo katedrāle, luterāņu Toomkirki – vecākā baznīca Tallinā, kā arī Nigulistes, Olevistes un Sv. Gara baznīcas.

 

vecpilseta

 

Apskates vērta ir arī Kadriorgas pils, kuras vienā daļā izveidots muzejs, pils dārzs, piemineklis “Rusalka”, Olimpiskais burāšanas centrs Pirita un Sv. Brigitas klostera drupas.

Īpaši pēdējos gados Tallina tūristus vilina ne vien ar savu labi saglabājušos vecpilsētu, bet arī moderno arhitektūru, kas attīstījusies pelēcīgo, vienmuļo padomju stila celtņu vietā, aptuveni desmit minūšu gājiena attālumā no vecpilsētas.

 

 

moderna_arhitektura

 

Atrodoties Tallinā, noteikti jāizmanto tās priekšrocība – galvaspilsētas atrašanās pie pašas jūras, un jāapstaigā ne vien jūras krasts, bet arī piepilsēta, kas patīkami pārsteidz ar savdabīgo arhitektūru.

Mākslas mīļotājiem ir vērts iegriezties KUMU – lielākajā mākslas muzejā Baltijā, kur pastāvīgi apskatāmas tādas ekspozīcijas kā igauņu mākslas klasika no 18. gadsimta sākuma līdz Otrā pasaules kara beigām un igauņu māksla pēc Otrā pasaules kara līdz neatkarības atgūšanai. Tāpat muzejā regulāri tiek organizētas dažādas laikmetīgās mākslas izstādes.

Komentārs par rakstu: Viena diena Tallinā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!