Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Maskas krīt. Venēcija.

piektdiena, 16. oktobris (2009)   

Slavenais Carnival Grande, ūdens kanāli, gondolas un vaporeto – tā ir ikviena cilvēka sapņu Venēcija. Gaisotni, kas valda slavenajā Venēcijas karnevālā, ir aprakstījuši daudzi poēti, vizualizējuši mākslinieki un izdziedājuši komponisti… Tādi rakstnieki kā Anna Ahmatova, Nikolajs Gumiļovs, Tomass Manns, un gleznotāji Veroneze, Ticiāns, Karpačo, Tintorento, Kanāle ir snieguši līdz pat niansēm smalku Venēcijas izjūtu gammu. No Venēcijas smēlušies iedvesmu arī komponisti Pēteris Čaikovskis un Antonio Vivaldi. Ar Venēcija sindromu sirgst lielākā daļa pasaules iedzīvotāju… Venēcija, Venēcija, Venēcija…

 

Venecija

 

Mūsu laikos šis karnevāls ir vien teatrāls priekšnesums 10 dienu garumā, bet agrāk „maskēšanās” bija teju vai ikdiena, kas ar laiku tika reglamentēta. Vecākais dokuments, kas attiecas uz masku lietošanu, ir datēts ar 1268. gadu. Savukārt masku darinātāja amats bijis tik pat ienesīgs kā, piemēram, ārsta profesija. Katram īstenam venēcietim mājās ir maska, kuras pievienotā vērtībā ir tās vecums, kas bieži sasniedzis pat 100 gadus. Tūristi maskas var iegādāties par cenām robežās no 3-30 LVL, savukārt īsteni vēsturiskā tehnikā darināta maska vai arī tērps var maksāt 500-2000 LVL, un šeit neatņemami ir īsti dārgakmeņi, zelta diegi, izsmalcinātākās mežģīnes.

 

Venecijas karnevals

 

Venecijas karnevals Ja esat tikuši līdz Venēcijai, noteikti apmeklējiet Murano salu – stikla pūtēju valstību, kurs redzēsiet stikla brīnumu tapšanas procesu sīkākajās detaļās, un kādu no brīnumiem varēsiet arī iegādāties. Nedrīkst aizmirst arī par Sv.Marka templi, kur jāatceras, ka sievietes tur nedrīkst ieiet kailiem pleciem un kājām. Tur stingri sargā svētumu – Marka pīšļus, kurus nozaga un Venēcijā ieveda, slēpjot no musulmaņiem, ratos ar cūkgaļu. Celtne tiešām grandioza, zeltītiem griestiem, svēto attēliem un ainām no Bībeles. Īpaši romantiska ir kurtizānes Veronikas māja, kas ir bijusi pat kino leģendu iedvesmas avots. Un – nepalaidiet garām iespēju redzēt Venēcijas valdnieku gotiskās arhitektūras šablonu - Dodžu pili.

 

Venecija2

 

Sv.Marka laukums Venēcijas šarms un Renesanses laika Itālija jūs apburs ar savām nokrāsām. Dzeja, mūzika un deja. Dante un Beatriče. Mode, frizūra, ķermenis – mākslā un ikdienā. Karalienes un kurtizānes, dejotājas un dziedātājas.

Komentārs par rakstu: Maskas krīt. Venēcija.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!