Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daudzpusīgie Arābu Emirāti

piektdiena, 16. oktobris (2009)   

Rudens mēneši ir īstais laiks, lai apmeklētu Apvienotos Arābu Emirātus- tūrisma sezona šeit ir no oktobra līdz maijam. Tuvojošais novembris tur joprojām var būt diezgan karsts (līdz 35C), zilās debesis ir norma un vakari ir silti.

 

Dubaija

 

Iecienītāka par galvaspilsētu Abū Dabī tūristu vidū ir Dubaija- jau no skata dārga un spoža pilsēta, kaut arī ārpus tās redzama patiesā vienkāršo arābu iedzīvotāju dzīve. Dubaijā caur tūrisma centriem nekas nemaksās lēti, bet ar vietējiem iedzīvotājiem var vienoties par dažādām izklaidēm atsevišķi- tiesa gan, tad pastāv risks kļūt apšmauktam.

 

slavenaa_viesniica_Dubaijaa_Burj

 

Visumā Dubaija ir draudzīga pilsēta, ja tiek ievēroti daži stingrākie musulmaņu noteikumi, un lielākajās pilsētās, kā arī tūrisma objektos citviet, jūs mierīgi varēsiet saprasties angļu valodā.

 

Sociālie ierobežojumi

 

Izbraucot uz Emirātiem, kas ir musulmaņu valsts, ir jāievēro šādi ierobežojumi:

 

  • Publiska atkailināšanās ir stingri aizliegta (arī provokatīvi tērpi, kā, piemēram, minisvārki). Peldkostīmā peldēties var tikai viesnīcu baseinos!

  • Lai gan vietējie alkoholu pēc musulmaņu tradīcijām (kā arī cūkgaļu) nelieto, tas ir pieejams tūristiem daudzos restorānos un bāros.

  • Izņēmums ir Ramadan svinības no decembra līdz janvārim- tā laikā (no saullēkta līdz saulrietam) ir aizliegts publiski ēst, dzert, vai smēķēt arī tūristiem, kas arī strikti tiek ievērots.

 

Izplatītākās atpūtas un izklaides iespējas Dubaijā

Emirātos ir daudz objektu, ko apskatīt, bet lielākā tūristu rosība, neapšaubāmi, notiek Dubaijas apkaimē. Mēs apkopojām informāciju par TOP lietām, ko paspēt izdarīt, viesojoties šajā daudzpusīgajā pilsētā.

 

-Izbraukumi uz Safari

 

tuksnesha_plashumi_kamiela_muguraa

 

Ir pieejami gan dienas, gan nakts izbraucieni pa safari, iekļaujot arī bezceļu braucienus ar kvadracikliem, tuvējo beduīnu ciematu apskati (ar tradicionālajiem vēderdeju paraugpriekšnesumiem) kamieļa mugurā un “smilšu slēpošanu”, kas ir visnotaļ unikāls atpūtas veids.

 

- Zirgu un kamieļu sacīkšu apmeklējums

Neapšaubāmi, kamielis ir viens no galvenajiem Arābu Emirātu simboliem, kā arī kamieļu sacīkstes citur pasaulē īpaši netiek praktizētas, kas vien jau ir divi lieli iemesli, lai tās apmeklētu. Arī zirgu sacensības šeit ir līmenī un ir skatītākais sporta veids vietējo un pilsētas viesu vidū.

Jāpiezīmē, ka abu veidu sacensības noris ziemā. Alternatīvai var apmeklēt un piedalīties smilšu golfa spēlēs!

 

-Gliemežu pludmales romantika, sarkanīgās ieleju tuksnešu debesis...

Dubaijā Indijas okeāna krastā ir visai īpatnēja, skaista balto smilšu pludmale, kur virs seklās lagūnas līča piekrastē lidinās ap 400 putnu sugu! Bez šī dabas fenomena Dubaijā, protams, jāapskata kalni, smilšu līči un tuksneši, eksotiskās palmu birzis.

 

-Ūdenssporta prieki

Daivings, laivas, vindsērfings, snorkelēšana un dziļā makšķerēšana ir populārākie ūdens sporta veidi Dubaijā. Tikai retais tūrists Emirātos palaidīs garām šeit izplatīto ūdenssportu izklaides! Ir arī dažāds un komfortabls (ar bagātīgu ēdienu, dzērienu, un izklaides klāstu) kruīzu piedāvājums.

 

-Iepirkšanās tūres un naktsdzīve

Iepirkties Dubaijā var ar lielu vērienu. Šeit ir daudz dažādi modes tīklu veikali un nav problēmu iegādāties arī visu citu veidu preces. Dubaijā ir iecienīts tradicionālais She Souk gaļas, zivju un dārzeņu tirgus. Bāri un krogi Dubaijā arī netrūkst, izklaidēties var uz urrā! Visur pārsvarā spēlē vietējie arābu mūziķi- dziedāšana un dejošana arābiem ir ļoti iecienītas izklaides.

 

-Bērnu izklaidei- aktīvās atpūtas centri

Magic Planet bērnu centrs Deira City iepirkšanās centrā, un Dubajas Wonderland ģimenes atrakciju parks ir iecienītas ģimeņu apmeklējuma vietas.

 

Ievērojamākie tūrisma objekti viscaur Arābu Emirātiem- nepalaid garām!

Lūk, saraksts ar populārākajām tūristu pieturvietām:

 

-Vēsturiskās mošejas ap Abu dabī un Dubaiju, kamieļu tirgus, zooloģiskais dārzs, kas šeit ir gana eksotisks, muzejs ar tradicionālo un skaisto Mezopotāmijas keramiku;

 

-Ras Khaimah vecā osta ar skatu pār piekrasti un blakus esošās Hajar kalnu piekājes ar brīnišķīgām tuksneša ainavām. Turpat arī Dhaid un Khatt oāzes, kur atrodas vairāki minerālu avoti.;

 

- Marvela-Dubaijas Palmu sala, kura ir lielākā cilvēka radītā sala pasaulē, un kuru varot redzēt pat no mēness.. Hili rakumi- akmens kapenes, kas izveidotas jau pirms 5000 gadiem. Hafit kalnu augstienes rakumi, kur apskatāmi senlaicīgie izrakumi. Seno cietokšņu ciemati Hatta un Wadi Hatta, kur var izbaudīt Arābu Emirātu vēsturisko mantojumu.

Komentārs par rakstu: Daudzpusīgie Arābu Emirāti

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!