Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Nozīmīgākās apskates vietas Milānā

piektdiena, 16. oktobris (2009)   

Milānā vērts iegriezties kaut vai tāpēc, ka tā ir Itālijas bagātā pilsēta un lielākais rūpniecības centrs, taču nevajadzētu aizmirst arī par to, ka tā ir Ziemeļitālijas lielākā pilsēta un viena no elegantākajām modes pilsētām pasaulē.

 

Lai arī pilsēta aizrauj ar lielākiem un mazākiem modes veikaliņiem, restorāniem un izklaides vietām, noteikti jāatrod laiks tādu nozīmīgu vietu apskatei kā Milānas Doms, cietoksnis, pasāža un teātra „La Scala” ēka.

 

Milānas Doms – gotiskajā stilā celtā katedrāle ar 135 jumta smailēm ir šīs pilsētas simbols. Tā ir viena no diženākajām katedrālēm pasaulē – 157 metrus augsta un 66 metrus plata, tāpat aprēķināts, ka tajā varētu ietilpt 40 000 cilvēku. Katedrālē ir aptuveni 3000 statuju. Doma pamatakmens ielikts 1386.gadā un katedrāles celtniecība ilgst gandrīz 600 gadu. Katedrāle tika būvēta ar domu uzcelt dižāko baznīcu pasaulē un tā arī tas bija līdz brīdim, kad uzcēla Sv. Pētera katedrāli Romā. Katedrāle celta uz arheologu atsegtajām ceturtā gadsimta San Giovanni alle Fonti baptistērija drupām. Domā visslavenākie apskates objekti ir Džana Džakomo Mediči kapakmens vienā no kapelām un 11. gadsimta evaņģēlija vāks, kurš atrodas doma dārgumu krātuvē.

 

Milanas_Doms

 

Milānas Doms Uz ziemeļiem no Doma laukuma atrodas milzīga pasāža ar augstu tērauda un stikla velvi – Galleria Vittorio Emanuelle II. Galerijā izvietotas ekskluzīvas kafejnīcas, restorāni, veikali un saloni, kuru fasādes veidotas neorenesanses stilā. Galerijas centrālo daļu veido četru pasaules daļu – Eiropas, Amerikas, Āfrikas un Āzijas simbolizējošas mozaīkas.

 

pasaza

 

Pasāža Teātra „La Scala” ēka būvēta no 1766.līdz 1778.gadam, un lai arī neoklasicisma stilā veidotā fasāde ir atturīga, iestādes interjers ir ļoti krāšņs. „La Scala” ir viens no pazīstamākajiem operteātriem pasaulē. Savukārt 14. – 15.gadsimta cietoksnī Castello Sforzesco izvietoti daudzi muzeji un galerijas, kur viens no slavenākajiem mākslas darbiem ir Mikelandželo nepabeigtā skulptūra „Rondanini Pieta”. Pilī ir daudz mazu pagalmu, no kuriem skaistākais ir Cortile della Rochetta, ko rotā kolonādes. Tāpat vērts apskatīt vienu no lielākajiem Milānas parkiem Parco Sempione, seno rokrakstu bibliotēku – Biblioteca Ambrosiana, baznīcu, kurā var apskatīt Leondardo da Vinči slavenā darba „Svētais vakarēdiens” oriģinālu, kā arī pastaigāties pa Via Montenapaleone – modes veikalu ielu.

Komentārs par rakstu: Nozīmīgākās apskates vietas Milānā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!