Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

RYANAIR- lētās vai ne tik lētās aviobiļetes

pirmdiena, 19. oktobris (2009)   

Ryanair

 

Strādājot tūrisma aģentūrā, piecu gadu laikā esmu saņēmusi neskaitāmus zvanus no Ryanair aviobiļešu pircējiem, kuriem radušies jautājumi par dažādām papildus izmaksām un neizprotamo aviokompānijas politiku. Tā vai citādi, ievērojot dažus noteikumus un rūpīgi plānojot braucienu, šī aviokompānija tiešām piedāvā ievērojami lētāku pārvietošanos Eiropas robežās.

 

Daži padomi, ko der ņemt vērā pirms biļešu iegādes:

 

Izvēloties izlidošanas datumus, jāatceras, ka vislētāk būs lidot tūrisma nesezonā(oktobris- marts), kā arī pirmdienu līdz ceturtdienu reisos pēc 12.00 jeb t.s. off-peak laikos. Šajā gadījumā biļetes cenu no Rīgas līdz, piemēram, Frankfurtei var iegādāt pat par 25-30 latiem. Jo tuvāk ir lidojuma laiks, jo dargāka būs biļetes cena(optimāli būtu veikt rezervāciju ne vēlāk kā 14 dienas pirms izlidošanas).

 

Rezervāciju iespējams veikt tikai ar personīgo un/vai pārstāvja kredītkarti(norādot, ka braucējs un maksātājs nav viena un tā pati persona). Pēc rezervācijas datu aizpildīšanas un maksājuma veikšanas uz norādīto e-pastu jums tiks izsūtīts rezervācijas apstiprinājums, tomēr tā vēl nav biļete.

 

Iekāpšanas talonu iespējams izdrukāt pašam, iepriekš veicot check-in jeb reģistrāciju ryanair.com mājaslapā. Šis solis ir obligāts, jo pretējā gadījumā lidostā jums nāksies par šo karti maksāt atsevišķi- ap 14 latiem. Tāpat arī jāatceras, ka reģistrāciju veic ne ātrāk kā 10 dienas, bet ne vēlāk kā 4 stundas pirms izlidošanas. Šis nosacījums ir strikts, arī šajā gadījumā, ja to neievēro, būs jāšķiras no naudas lidostā.

 

Rezervējot biļeti, ir iespējams pasūtīt klāt arī bagāžu, tomēr tā ir par atsevišķu samaksu- ap 10 eiro vienā virzienā/vienai bagāžas vienībai. Biļetes pamatsumma iekļauta tikai rokas bagāža, kas nedrīkst pārsniegt 8kg svaru, savukārt bagāža nedrīkst būt smagāka par 15 kg. Par katru pārsniegto bagāžas kilogramu lidostā būs jāmaksā ap 20 eiro.

 

Ryanair lidojumos ir aizliegts pārvadāt dzīvniekus, savukārt atļauts vest speciālo bagāžu, piemēram, mūzikas instrumentus vai sporta ekipējumu(40 līdz 50 eiro par vienību, bagāžas svars ne vairāk par 20kg).

 

Rezervācija parasti nav maināma vai atceļama, tomēr ir iespēja veikt izmaiņas, arī par papildus samaksu. Piemēram, lidojuma datuma maiņa vienam virzienam jeb lidojuma segmentam izmaksās 25- 55 eiro, savukārt vārda maiņa- pat 100 līdz 150 eiro par rezervāciju. Naudas atgriešana par neizmantotu biļeti nav iespējama nevienam no Ryanair lidojumiem.

 

Ryanair nav oficiālas pārstāvniecības vai biroja Latvijā, kurā vērsties problēmu gadījumā, līdz ar to, ja tādas tomēr rodas, ir jāzvana uz starptautisko atbalsta centru(tālr. numurs Latvijas iedzīvotājiem- 00 353 1 2480856 ). Saruna notiek tikai angļu valodā. Jebkurā gadījumā ir iespēja iegādāties aviobiļeti Rīgas tūrisma aģentūrās, kur tiek piedāvāts pilns biļetes serviss- sākot no rezervācijas, beidzot ar problēmu risinājumiem, ja tādas rodas.

 

Antra Feldmane

Komentārs par rakstu: RYANAIR- lētās vai ne tik lētās aviobiļetes

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!