Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ceļojums uz Slovākiju – maza meditācija

otrdiena, 20. oktobris (2009)   

Kad jūti nepieciešamību pabūt divvientulībā ar sevi, atpūsties no steigas un burzmas, veldzēt sirdi un nodoties sevis meklējumiem – ideāla vieta ir tieši Slovākija. Kāds cilvēks ir teicis: „Apsēdies no rīta un izjūti sevi kā putekli visā plašajā pasaulē, jo tu esi tikai puteklis, tikai viena detaļa, zobratiņš pasaules mehānismā...” Skatoties uz šo kalnu burvību nav iespējams sevi tā neizjust.

 

Zalie_kalni

 

 

Šī pilsēta tik tiešām ir kalnu zeme ar burvīgiem cilvēkiem, kas pārvietojoties pa kalnaino apvidu, savā omulībā atgādina nesteidzīgus rūķus. Viņi runā, ka uzkāpjot kalnos tu esi tuvāk debesīm, tātad tu tuvojies Dievam, un tāda sajūta tiešām pārņem, kad esi pievarējis lielu ceļa gabalu tiešā pretestībā, sasniedzot virsotni, šķiet, elpa aizraujas no svaigā, stindzinošā gaisa, un spēka, kas šķiet esam apkārt tev, kamēr tu baudi fantastisko „putekļa” sajūtu.

 

Augstie_kalni

 

 

 

Tas arī bija mūsu galvenais ceļamērķis – Slovākijas augstie Tatri. Turklāt pilsētās tiešām mājo viduslaiku gars, kas dod iespēju mazliet paceļot laikā, vismaz iedomās 

Centra_Struklaka

 

Domās paceļot ļauj arī mazā padomju laika viesnīciņa, bet pāri visam arī tā šķiet jauka ar terasīti un spirgto gaismu. Ēdot brokastu kūku šķiet arī putni jūt mūsu saviļņojumu un mieru droši nākot cienāties. 

 

Putns_Brokasto

 

Personīgi varu ieteikt braukt uz Slovākiju bez konkrētas vēlmes apskatīt kādus kultūrvēsturiskus objektus vai ēkas, bet gan vienkārši braukt un baudīt, jo tā ir īsta baudas paradīze. Bet ja nu tomēr jūs esat tūrists līdz kaulam, tad jums noteikti vajadzētu apskatīt dabas rezervātu, kurā ir redzami Hornadas upes veidoti kanjoni. Tāpat ieteiktu apskatīt arī Eiropā lielākās pilsdrupas – Spiškas cietoksni (200 metri virs jūras līmeņa skan iespaidīgi, vai ne?).

 

Bet ja nu tomēr jūs esat tūrists līdz kaulam, tad jums noteikti vajadzētu apskatīt dabas rezervātu, kurā ir redzami Hornadas upes veidoti kanjoni.

Ar_Plostiem

 

Tāpat ieteiktu apskatīt arī Eiropā lielākās pilsdrupas – Spiškas cietoksni (200 metri virs jūras līmeņa skan iespaidīgi, vai ne?).   

 

Cietoksnis_no_augsas

 

Priecē arī tas, ka šī mūsu meditācija neprasīja lielas finanses, lai arī kā, bet arī lētākās valstis Eiropā spēj sniegt nepārspējamu prieku. Iesaku izbaudīt Slovākiju visiem un neatkarīgi no jūsu ceļojuma vadmotīva, neatkarīgi no gada laika – Slovākija būs īstā. Un domājams – ne vienu reizi vien.

Komentārs par rakstu: Ceļojums uz Slovākiju – maza meditācija

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!