Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Izklaides fabrika - Rimini.

otrdiena, 20. oktobris (2009)   

Daudzi tūristi jau sen ir izbaudījuši Itālijas skaistumu un viesmīlību. Tomēr es gribētu atsevišķi izcelt vienu Itālijas kūrortpilsētu, kas atrodas pāris stundu braucienā no Romas un Vatikānas.

 

Tas ir viens no vecākajiem Apenīnu pussalas austrumu piekrastes kūrortiem. Laikam var jau nojaust, ka runa iet par pasaulslaveno Rimini kūrortu. Kūrorta vēsture ir aizsākusies jau 1843. gadā, kad tika atklāta pirmā publiskā peldvieta. Ar katru gadu šī pilsēta piesaista arvien vairāk tūristus.

 

 

Šajā kūrortpilsētā ir neaizmirstami jaukās pludmales, dzidrais Andijas jūras ūdens un veselīgs klimats, pateicoties tam, šeit var atrast izcilas sanatorijas, kurās var mierīgi atpūsties un manāmi uzlabot veselību. Bez tām kūrortā ir vairāk nekā 1500 viesnīcu, 16 tūkstoši villu un apartamentu. Līdz ar to arī vairāki desmitu diskotēku, simtiem restorānu, bāru, picēriju un kafejnīcu. Ne velti Rimini tiek saukts par “izklaides fabriku”. Vietu, kurā katrs varēs atrast to, ko sirds kāro. Rimini atrodas Eiropā lielākais ūdens atrakciju parks- “Akvafun”. Tajā atrodas pieci iespaidīgi baseini, kurās ir neizmeļamas izklaides iespējas. Ir arī otrs ūdens atrakciju parks, tiesa gan nedaudz mazāks, toties tas atrodas tieši pludmalē- “Beach Village”.

 

 

Pilsētā ir iespēja iepazīties ar Itālijas un Eiropas pieminekļiem, jo Rimini atrodas izstāžu parks “Itālija miniatūrā”, kurā ir modeļkopijas visiem Itālijas un Eiropas slavenajiem pieminekļiem. Bērniem aizraujoša ekskursija būs “Fiabilandia” pasaku parkā. Nedrīkst nepieminēt arī Eiropā trešo lielāko atrakciju parku “Mirabilandia”, kas aizņem 200 tūkstošus kvadrātmetrus. Un vēl neskaitams daudzums citu izklaižu vietu atrodas vecā labā Itālijas kūrortā Rimini.

 

Mirabilandia

 

Līdzās mūsdienu izklaides parkiem un greznajām vienīcām, pilsētā atrodas arī vēstures dvesma. Pati pilsēta ir dibināta jau pirms mūsu ēras. Pilsētā vēl joprojām var apskatīt labi saglabājušās pirms mūsu ēras celtās Augusta arkas un Tibēriešu akmens tiltu. Lielisks itāļu renesanses arhitektūras paraugs ir “Tempio Rimini Malatesriano” katedrāle, kas tiek tēvēta arī par Mīlas templi. Romantisko pilsētas atmosfēru rada arī Pinjas strūklaka, Palazzo del Arengo pils un San Agostīno baznīca. Gidi stāsta interesanu leģentu, kas ir saistīta ar Svētā Antonija kapellu. Ticot šai leģendai Svētais Antonijs tieši kapelas vietā ir veicis brīnumu. Neticīgajiem iedzīvotājiem ir pierādījis, ka pat mūlis auzu kaudzes vietā izvēlētos ticību. 

 

San Augostino baznca

 

Rimini vēsture ir saistīta arī ar slaveno itālijas režisoru Federiko Fellīni. Viņš ir dzimis un uzaudzis šajā pilsētā. Savai pilsētai viņš ir veltījis filmu “Amarkord”. Fellīni mīļākais restorāns bija “ Trattoria tonino il lurido”. Tas ir viens no lepnākajiem Rimini restorāniem. Tajā ietur maltīti daudzas slavenības, kas ir ieradušās, darba vai atpūtas dēļ uz Rimini. Vēl viena vieta, kura parasti ir paparaci uzraudzībā slavenību dēļ ir “Grand Hotel”, kur ir dzīvojušas neskaitamas slavenības, sākot Ēģiptes karali Faruku un beidzot ar gandrīz visām Holivudas zvaigznēm. Pateicoties pilsētas lieliskai atrašanās vietai, var veikt vienas dienas ekskursijas, ar autobusu vai mašīnu, uz Florence vai Venēciju. Pusstundas brauciena attālumā atrodas romantiskā pundurvalsts Sanmarino.

 

Tikai 50 kilometri attālumā no Rimini atrodas muzejpilsēta Ravennu, ka sir iekļauta UNESCO pieminekļu sarakstā, pilsēta piesaista uzmanību ar savām pilīm un vecpilsētas šaurajām ieliņām. Izbaudot Rimini saulainos jūras krastus, ēnainos parkus un pilsētas drūzmu, rodas vēlme palikt pilsētā krietni ilgāku laiku, nekā bija ieplānots sākumā, pilsēta būrtiski apbur tūristus...

Komentārs par rakstu: Izklaides fabrika - Rimini.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!