Ceturtdiena, 24. Oktobris, 2024
Renāte, Modrīte, Mudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Diena Helsinkos

trešdiena, 21. oktobris (2009)   

Somijas galvaspilsēta, kas dibināta 1550.gadā un atrodas Botnijas līča krastā, vilina ar daudzajiem parkiem, pateicoties kuriem trešdaļa pilsētas ir zaļā zona, jūru, kuras viļņi skalojas gar pilsētas krastiem, kaijām, kas ir neatņemama Helsinku sastāvdaļa, un lielisko “ziemeļu” arhitektūru. Helsinki ir riteņbraucējiem draudzīga pilsēta, tajā izveidoti veloceliņi 750 kilometru garumā. Savdabīgs ir pilsētas zivju tirgus, kur tirgošanās norit tieši no zvejnieku laivām.

 

 

Senāta laukumā apskatāms viens no pazīstamākajiem galvaspilsētas arhitektūras ansambļiem – ēku komplekss ampīra stilā – Katedrāle, Dome un Universitāte. Ievērojama ir arī Prezidenta pils, rātsnams, Esplanādes parks un pilsētas simbols – strūklaka ar bronzas skulptūru “Havis Amanda”, kas izveidota 1908.gadā. Ļoti populāra tūristu apskates vieta ir izcilā somu komponista Jana Sibeliusa piemineklis Sibeliusa parkā, kas ir unikāls ar to, ka vējainā laikā skan tā metāla stabules. Netālu atrodas Olimpiskais stadions, no kura 72 metrus augstā torņa paveras skaista pilsētas panorāma. No sakrālajām celtnēm iespaidīga ir Krievijas okupācijas laikā būvētā pareizticīgo katedrāle, tā ir balta ar zaļu jumtu un simbolizē Somijas ziemas un mežus.

 

Pie katedrāles atrodas Aleksandra Otrā piemineklis. Tikpat unikāla ir Tempļa jeb Klinšu baznīca, kas iecirsta klintīs pašā pilsētas centrā. Šai luterāņu baznīcai ir klinšu sienas, granīta plākšņu altāri, stikla jumts un durvis, caur kurām redzams altāris. Patīkama un interesanta laika pavadīšana garantēta arī muzeju cienītājiem – to Helsinkos netrūkst. Mākslas mīļotāji var apskatīt 1873.gadā dibināto Helsinku dizaina muzeju, kas atrodas arhitekta Gustava Nistrēma projektētā neogotiskā ēkā Ulanlinnas rajonā. Muzeja kolekcija sastāv no somu un citu valstu dizaina priekšmetu, zīmējumu un projektu klāsta, kas ietver rūpniecisko dizainu, modi un grafisko dizainu no 19.gadsimta līdz mūsdienām. 

 

 

 

Helsinki

helsinki

 

Somijas Nacionālā muzeja mērķis ir ar dažādu artefaktu un kultūras vēstures palīdzību prezentēt somu vēsturi no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Kolekcijā ietvertas monētas, medaļas, ordeņi, sudrablietas, juvilierizstrādājumi un ieroči. Savukārt 1956.gadā atvērtais Somu arhitektūras muzejs ir otrs vecākais muzejs pasaulē, kas veltīts tieši arhitektūrai. Muzejā ir pastāvīgā ekspozīcija, ko veido zīmējumi, fotogrāfijas un maketi, kā arī regulāri tiek rīkotas dažāda profila izstādes gan par somu, gan ārvalstu arhitektūru. Turpretī Sinebrihova mākslas muzejs ir vienīgais Somijā, kurš specializējies Eiropas vecmeistaru mākslā no 14.gadsimta līdz 19.gadsimta sākumam. Interesenti te var apskatīt zviedru, flāmu un itāļu glezniecību, mēbeles, sudrablietas, porcelānu un miniatūru kolekciju ar vairāk nekā 400 darbiem. Vērts apmeklēt arī Nacionālo Vēstures muzeju, Didrihsenu mākslas muzeju, Amosa Andersona mākslas muzeju, Laikmetīgās mākslas muzeju un Somu nacionālo galeriju.

Komentārs par rakstu: Diena Helsinkos

voo
15.07.2011 17:05:03
sodien paarbaudiisu!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!