Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ģimenei un atpūtai draudzīgā Ventspils

ceturtdiena, 22. oktobris (2009)   

Šķiet, pret Ventspili vienaldzīgo nav – gandrīz ikviens vēlas kaut reizi aizbraukt un apskatīties, par ko tad daudzi tā jūsmo, un pārliecināties, vai tiešām tur ir tik forši, kā apgalvo tie, kas pilsētu reklamē.

Ventspilī patiešām ir ko redzēt un patīkami atpūsties te var gan lieli, gan mazi tūristi, kurus pārsteidz un priecē par pilsētas neatņemamu sastāvdaļu kļuvušās visdažādākās gotiņas. 

 

Ventspils_govs

 

Viena no lieliskajām pastaigu vietām ir ostas moli, kas izbūvēti 1905.gadā, un no kuriem var vērot ne vien kuģu ienākšanu ostā, bet arī saulrietus un jūru. Pa molu pastaigāties kāros atpūtniekus sagaida Govs Matrozis, savukārt pie Dienvidu mola interesentus pulcē apskatei izliktais 1967.gada 25 metrus garais un 85 tonnas smagais zvejas kuģis. 

 

ventspils_mols

 

Tikpat iecienītas pastaigu vietas ir arī Ostas ielas promenāde ar pieminekli Krišjānim Valdemāram, vecpilsēta, rātslaukums un Tirgus laukums, kura apkārtnē saglabājušās 17.gadsimta noliktavu ēkas, kā arī 1646.gadā būvētā dzīvojamā ēka, kas uzskatāma par vienu no senākajām Latvijā. Pilsētu rotā vairākas strūklakas – „Saules laiviņas”, „Kuģu vērotājs”, „Dzirnakmens” un „Kāpu priede”, kā arī nozīmīgi pieminekļi, piemēram, piemineklis latviešu jūrniecības pamatlicējam Krišjānim Valdemāram, kas ir populāra fotografēšanās vieta pilsētas viesiem, un „Jūrakmens” – piemiņas akmens, kas izcelts no 17, 5 metru dziļuma, Ventspils brīvostas kanāla padziļināšanai.

 

Muzeju cienītājiem, esot Ventspilī, noteikti jāapskata Livonijas ordeņa pils, kas tiek uzskatīta par vienu no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā, kas saglabājies līdz pat šodienai. Vēstures dokumentos pils pirmo reizi minēta 1290.gadā, kas ir arī Ventspils pilsētas dibināšanas gads. Kaut arī pils pašlaik ieguvusi 19.gadsimta izskatu, tajā saglabātas 14.gadsimta nišas, 15.gadsimta sienu gleznojumi, 17.gadsimta durvju ailas un 19.gadsimta cietuma durvis. Pilī izveidots Ventspils muzejs, kurā var iegūt zināšanas par pils, pilsētas un ostas vēsturi, kā arī apskatīt interesantas ekspozīcijas. Savukārt paši mazākie pilsētas viesi nevar palikt vienaldzīgi pret 2000.gadā atklāto Bērnu pilsētiņu, kurā ir aptuveni 40 dažāda veida atrakcijas un rotaļu iekārtas.

Komentārs par rakstu: Ģimenei un atpūtai draudzīgā Ventspils

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!