Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Iespaidīgākie dabas parki Amerikā

piektdiena, 23. oktobris (2009)   

Šis ir kārtējais pierādījums, cik cilvēks ir mazs attiecībā pret dabas plašumiem un tās varenību! Tālāk uzskaitīta iespaidīgāko nacionālo parku “izlase” Amerikā, kur ir pabijuši miljoniem cilvēku, bet kur daba vēl aizvien izskatās pirmatnīga un acīm neticama!...

 

 

Grand_Canyon

 

 

Grand Canyon (Lielā kanjona) nacionālais parks Arizonas štats, pie Colorado upes Tiek lēsts, ka Colorado upe tam līdzās izveidojusies 40 miljonus gadu atpakaļ, bet paša kanjona pirmie “aizmetņi”- jau pirms 17 miljoniem gadu! Lielais kanjons neapšaubāmi ir iespaidīga un unikāla dabas parādība, kas stiepjas 446 km garumā gar upi, 29 km plašumā, 1, 6 km aizu dziļumā… Tur ir sirreāla kalnu augstienes un lielu plašumu sajūta vienlaikus... Vieta, kuru vārdos grūti aprakstīt, bet kas noteikti ir jāredz!

 

Yellowstone nacionālais parks Vaiomingas štats, Montanas un Aidaho apkaime 

 

yellowstone

 

Tas izveidots 1872. gadā ar bagātīgu alpu mežu vidi, ezeriem, kanjoniem, upēm un kalnu krācēm, ar Kalderas lielo supervulkānu centrā. Tur ir simtiem dzīvnieku, retu putnu sugu, zivju un reptiļu. Šajā nacionālajā parkā sastopami arī Grizli lāči un vilki, bet šeit vienlaikus pieejamas arī dažādas izklaides iespējas, piemēram, kalnos kāpšana un ūdens izklaides.

 

Acadia nacionālais parks Bar Harbora, Maines upes apkaime 

acadia

 

Šajā parkā var izpētīt 47.000 akru Maines piekrastes, mežu, ezeru, dīķu un granīta-kupolveidīgos kalnus. Vietējie indiāņi šeit mitinājušies jau 6000 gadus! Acadia parkā ir neticami daudzveidīga ekovide. Jūs varat skatīties saullēktu pār līci, doties pārgājienā augšup kalnā, vai doties pastaigāties pa lielajām takām. Pa ka dabas takām iespējams izbraukāt arī ar velosipēdu -pa 40 jūdžu garu trasi.

 

 

Isle Royale nacionālais parks Hjūstona, Mičiganas štats 

 

Isle

 

Isle Royale, kas atrodas uz Superior ezera krasta līnijas, ir tik noslēgts, ka pie tā var nokļūt tikai ar laivu vai citu ūdenstransportu. Ar 165 jūdžu garām pārgājienu takām un 36 klints pakājēm, Isle Royale ir ideāla vieta ekspeditoriem un piedzīvojumu meklētājiem! Šeit vērojamas arī vēsturiskās bākas un senās vara ieguves vietas, savukārt dzīvnieku mīļotājiem te būs īsta paradīze, jo 99% parka apdzīvo dažādi savvaļas iemītnieki.

 

3. Kings Canyon nacionālais parks Dienvidu Sjierra, Nevada, Kalifornijas štats 

 

kings

Kings kanjonā un blakus esošajā Sekvojas parkā jūs ieraudzīsiet lielus kalnus un milzu kokus dziļi to ielejās. Apjomīgās sekvoja birzis un marmora alas ir vēl jo aizraujošākas, ja tiek apvienotas ar ekskursijām gar tām zirgu mugurā (kas šeit tiek piedāvātas). Ziemā te var baudīt arī slēpošanas priekus.

 

4.Shenandoah nacionālais parks- Zilie kalni Netālu no Luraijas, Virdžīnijas štats 

 

shenandoah

 

Šis parks ir dažādu savvaļas dzīvnieku, to skaitā briežu, melno lāču un savvaļas tītaru mājvieta, kopā ar iespaidīgiem mežiem, ūdenskritumiem, dziļiem kanjoniem un kalnu virsotnēm. Tas stiepjas vairāk nekā 500 jūdžu taku garumā, no kurām 101 taka ir daļa no tūristu tik iecienītās Appalachian Takas. Šeit var arī zvejot!

 

5. Voyageurs nacionālais parks

 

voyageurs

 

Kabetogama, pie Aša upes un Kreina ezera, Minesotas štats  Voyageursnelīdzenais reljefs bieži ir pieejams tikai ar laivu. Voyageurs var redzēt dažādus iežu veidojumus, purvus, salas, daudz ezeru un ziemeļniecisko mežu- ar bagātu ekosistēmu. Šis parks ir ideāls ūdens sporta veidiem, makšķerēšanai un mežu izpētei!

Komentārs par rakstu: Iespaidīgākie dabas parki Amerikā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!