Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Džakartas mikslis stipriem nerviem

pirmdiena, 26. oktobris (2009)   

Džakarta ir Indonēzijas galvaspilsēta, Javas ziemeļu piekrastē – ļoti tuvu vietai, kur robežojas Birmas plātne ar Indijas plātni. 2007.gada 9.augustā aptuveni 110 km no galvaspilsētas bija 7,5 balles spēcīgās zemestrīces epicentrs, līdz ar to tā ir zemestrīču potenciālā lokācijas vieta. Dažādos rajonos jūs varat meklēt pēc savai sirdij tīkamākā. Centrālajā Džakarta ir pilsētas seja, kur varat redzēt prezidenta pili, ofisa ēkas, viesnīcas, Mangga Dua iepirkšanās centru un daudzus citus svarīgākos punktus, kuru galvenā nozīme meklējama unikalitātē. Rietumu Džakartai raksturīgs ķīniešu rajons, muzeji, tirdzniecības centri, naktslokāli, kā arī vecpilsēta – vienā vārdā: pilsētas kultūras rajons. Dienviddžakarta ir vieta, kur jūs varat iepirkšanās gigantus – debesskrāpjus, restorānus, viesnīcas, Senavan sporta kompleksu; Austrumdžakartā – Utan Kayu mākslas kopiena, industriālie parki un Halim Perdanakusuma lidosta, bet Ziemeļdžakartā meklējamas skaistas salas, Ancol Bayfront un Kelapa Gading iepirkšanās centrs, kas ir viens no nozīmīgākajiem.

 

Debesskrapji 

Debesskrapji

 

No tūristu viedokļa raugoties, būtiskākais trūkums ir tas, ka Džakartā orientēties ir salīdzinoši sarežģīti, īpaši, ja tiek meklētas nelielākas celtnes, jo norāžu sistēma ir visai nabadzīga un ielu nosaukumi – haotiski. Dažkārt vieni un tie paši vārdi lietoti dažādām ielām, dažādās pilsētas malās. Vienkāršākais veids, kā šo problēmu risināt, ir konsultēties ar ojek – mototaksistiem. Pārvietošanās pilsētas robežās arī ir diezgan problemātiska, jo pilsētas izkārtojums ir haotisks, bet satiksme – neparedzama un neadekvāta, īsteni piedzīvojumu meklētāju garā.

 

Dzakartas kontrasti 

Dzakartas kontrasti

 

Tomēr, neņemot vērā nedaudz pilsētvidei neierastos faktorus, ir daudz apskates vērtu vietu, kā piemēram, „Monas”, kas ir valsts piemineklis. Tā apakšā atrodas vēstures muzejs un halle meditācijai. Pēc pieprasījuma ir iespēja uzbraukt līdz pieminekļa augšai un pavērot apkārtni no putna lidojuma. Satria Mandala muzejs – centrālais bruņoto spēku muzejs, attēlo Indonēzijas bruņoto spēku attīstību. Orhideju dārzi – daži no dārziem ir atvērti arī plašākai publikai. Vispazīstamākie no tiem atrodas Slipi un Taman Mini. Condet, kas ir ciemats dienvidu daļas Džakartā, tas ir aizsargāts tā vecā lauku dzīves stila dēļ. Ragunan zooloģiskais dārzs un Centrālais muzejs – izveidots 1778.gadā. Tas piedāvā vēsturisku, aizvēsturisku, arheoloģisku un etnogrāfisku Indonēzijas skatījumu.

 

Muzejs

 

Katrā gadījumā – katrs īstens piedzīvojumu garšas alkstošs iebraucējs nebūs vīlies, dzenoties pēc kaut kā patiešām eksotiska.

 

muzejs

Komentārs par rakstu: Džakartas mikslis stipriem nerviem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!