Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Lisabona -sarkano jumtu un pakalnu zeme

pirmdiena, 26. oktobris (2009)   

Portugāles galvaspilsēta Lisabona atrodas pakalnos, no kuru augstienēm redzami tipiskie sarkano flīžu jumti un dzirdami baznīcu zvani. Pa vidu tiem stiepjas ielejas ar nelielām ieliņām, kur iespējams iepirkties daudzajos veikalos un vienlaikus blakus baudīt vecpilsētas skatus. Netālu vērojami mierīgi ūdeņi, pār kuriem tiltos rosās steidzīga satiksme. Tikmēr mazajās ieliņās, paverot skatu augšup, redzami balkoni ar ziediem un izkarinātu veļu... Rosība notiek arī tur raksturīgajās ģimenes kafejnīcās. Lisabona ir skaista pilsēta ar interesantu arhitektūru, modernizētiem metro un plaukstošu vidi. Esot šeit, noteikti jānobauda vietējie vīni un sieri, “mariscos” (ēdiens no jūras veltēm), kas ir daļa no Portugāļu lepnuma.

 

Starpcitu, vietējie šeit ir ļoti laipni un atsaucīgi, tādēļ Lisabonā ir patīkami būt kā tūristam.

 

lisbon

 

 

Vietas, ko apskatīt pilsētā vienas dienas maršrutā

 

1. Martim Moniz

Sāciet savu ekskursiju ar laukumu, kurš tika nosaukts slavenā portugāļu bruņinieka vārdā. No šejienes var redzēt slaveno Castelo São Jorge pili, kura šajā ekskursijas maršrutā būs pa ceļam nedaudz vēlāk.

 

2. Alfama, Praca de Comercio

Nākamajā pieturā var novērot lielisku skatu pār Lisabonas upi, vārdā Tagus. Šeit blakus atrodas Praca do Comercio iepirkšanās centrs. Līdztekus atrodas arī vecākais rajons Lisabonā- Alfama. Tur var nobaudīt visautentiskāko vietējo virtuvi!

 

3. Castelo São Jorge , Miradouro Santa Luzia

Lai tiktu augšā Miradouro Santa Luzia skatu placī, nākas krietni pakāpelēt, bet no turienes vērojamais skats noteikti atsvērs jūsu pūliņus- labi pārskatāma gan vecpilsēta, gan skaistais Aprīļa tilts.. Pēc tam jūs varat apskatīt turpat blakus esošo, iepriekš minēto pili Castelo São Jorge. Vērts apskatīt arī Lisabonas Sé de Lisboa katedrāli, kas ir vecākā baznīca ar dažādu arhitektūras stilu kombināciju. Lisabona_nakti

 

5. Chiado

Tālāk nokļūsiet jau pilsētas centrā. No kafejnīcām interesanta ir agrāk slavenu rakstnieku pulcēšanās vieta- kafejnīca “Brasileira”, kur atrodas viena no slavenākā portugāļu rakstnieka Fernando Pessoa statuja. Nepalaidiet garām braucienu ar Santa Justa liftu, kur augšup uz divām platformām izvietoti skatu laukumi un kafejnīca, no kuras vērot brīnišķīgu skatu pār pilsētu....

 

6. Bairro Alto

No Chiado līdz Bairro Alto ir 5 minūšu gājiens, un tas ir viens no slavenākajiem un tipiskākajiem pilsētas kvartāliem. Šī ir tūristu iecienīta vieta, kur pastaigāties pa daudzajām ieliņām. Tikai nepazūdiet- dažas ielas ir ļoti līdzīgas ... Bairro Alto ir arī Lisabonas naktsdzīves centrs!

 

7. Estrella

Kurš gan nav dzirdējis par Estrellas vīna laukiem? Tie noteikti ir jāapskata! Pie lielākā dārza atrodas Estrellas baznīca, kas arī ir apskates vērta. Estrellas lauki ir kārtējā romantiskā vieta Lisabonā ar īpašu noskaņu.

Komentārs par rakstu: Lisabona -sarkano jumtu un pakalnu zeme

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!