Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Četru kaislīgu ceļotāju stāstus piedāvā “Balttour”

pirmdiena, 22. janvāris (2018)   

 Tuvojoties Baltijā lielākajai tūrisma izstādei “Balttour 2018”, piedāvājam uzzināt, kā ceļo Latvijā zināmi cilvēki. Uz jautājumiem par ceļošanu atbild TV personības Roberto Meloni un Lelde Lietaviete, sporta žurnālists Armands Tripāns un biologs, ceļotājs Juris Smaļinskis. Iedvesmojies savam ceļojumam!

 

SAPŅU CEĻOJUMS

Roberto Meloni: Es ļoti gribētu redzēt Japānu – tā ir zeme, kas mani fascinē visos veidos.

 

Lelde Lietaviete: Aktīvs pārgājiens vai pārbrauciens ar motorolleriem, kvadricikliem vai hipsterīgu treileri pa gleznainiem kalniem, plašām ziedu pilnām pļavām, gar upju ielejām un debesziliem ezeriem. Ceļojums turpinātos kādā laiskā pludmalē jūras vai okeāna krastā, kur iespējams sērfot, kaitot un vēl dažādos veidos baudīt spēcīgo dabas stihiju – ūdeni.

 

Armands Tripāns: Manam ceļojumam ir jābūt mežonīgam. Vienmēr esmu gribējis aizbraukt uz Aļasku, kur ir neskarta daba. Patiesībā jau nav svarīgi, uz kurieni braukt, bet ar ko, tāpēc sapņu ceļojumam der arī vienvirziena biļete. Ja blakus būs īstais cilvēks, tad viss būs kārtībā un ceļojums būs izdevies.

 

Juris Smaļinskis: Šobrīd noteikti Grenlande. Kā jau biologu, mani ļoti interesē šī teritorija. Esmu bijis dažādās ekosistēmās un dabas zonās visā pasaulē, bet īstos arktiskos tuksnešos vēl ne. Gribu redzēt aisbergus, kas krīt okeānā, ar kājām paiet pa Grenlandes ledus kupolu, līdzi ņemot kamaniņas, telti. Lai sanāk tāds arktisks piedzīvojums!

 

Sapņu ceļojumi var kļūt reāli! Kuba, Vjetnama, Šrilanka, Andora, Portugāle, Itālija, Kanāda – tie ir tikai daži no galamērķiem, kas kļūs vieglāk sasniedzami tieši gada lielākajā ceļojumu izpārdošanā “Balttour 2018”!

 

 

NEAIZMIRSTAMĀKAIS PIEDZĪVOJUMS

Roberto: Pirms 16 gadiem es lidoju no Itālijas uz Kirgiztānu caur Šeremetjevas lidostu Maskavā. Tur man vajadzēja nokļūt no 1. uz 2. terminālu. Es absolūti nezināju, kur man jādodas, turklāt bija ziema. Divi krievi piedāvāja mani aizvest, un es iekāpu mašīnā pie pilnīgi svešiem cilvēkiem. Tas bija ļoti sirsnīgi, riskanti sirsnīgi! (Smejas.)

 

Lelde: Pasaulē lielākās svētvietas – Ankoras tempļu Kambodžā – apskate. Tas ir septītais pasaules brīnums, kas bija ieaudzis džungļos līdz pat 20. gs.  Pasakaina vieta, kur daba aci pret aci satiekas ar cilvēku radīto un, protams, uzvar. Tas jāredz savām acīm!

 

Armands: Ceļojumos neaizmirstamākos mirkļus es izbaudu, nevis iemūžinu Instagram vai Facebook. Es vienkārši stāvu Brazīlijā pie neskartas pludmales vai Vankūverā kalnos traucos lejā pa piesniguši trasi ar snovbordu un domāju – vai tas tiešām ir tas, ko es redzu, vai tiešām tas šobrīd notiek. Tā sajūta ir tik liela!

 

Juris: Neaizmirstamākie piedzīvojumi bija Kostarikā. Tā ir vieta, kur ir viena no pasaules lielākajām bioloģiskajām daudzveidībām. Mēs, divi draugi, paši visu saplānojām tā, lai lielāko daļu laika pavadītu džungļos. Tur mēs realitātē ieraudzījām to, ko citi, sēžot uz dīvāna, skatās National Geographic.

 

Arī “Balttour 2018” piedāvās virkni neaizmirstamu piedzīvojumu! Ko tik līdz šim neesam izstādē piedzīvojuši: traukušies haskiju pajūgā, ieskatījušies acīs kamielim, baudījuši gardu smaržu apvīto Restorānu ielu, kopā ar ēģiptiešiem mācījušies viņu tautas deju tanuru un vēl daudz ko citu!

 

 

GATAVOŠANĀS CEĻOJUMAM

Roberto: Tā ir mana problēma – es nekad nevaru sagatavoties laicīgi! Izņemot tos ceļojumus, kas ir saistīti ar darbu, vai arī lidojumus uz mājām – tad gan es esmu ļoti kārtīgs.

 

Lelde: Ceļošana ir mana kaislība, un lielākoties visi braucieni ir pārdomāti kādu laiciņu iepriekš. Es nospraužu mērķi, kur gribu doties, un tad veltu enerģiju tam, lai tuvākā laikā to tiešām realizētu! Taču arī spontāni ceļojumi var sagādāt bezgala daudz prieka. Kāpēc ne?

 

Armands: Mūsdienās ceļošana ir kļuvusi ļoti vienkārša, tāpēc var ļauties arī ašām idejām. Gan aviotransporta, gan autotransporta pieejamība ļauj neuztraukties par laiku.

 

Juris: Es gatavojos ārkārtīgi laicīgi – tik laicīgi, ka grūti pat aptvert! Gadās jau arī sakritības, kuru dēļ pat par tālu ceļojumu lēmums tiek pieņemts zibenīgi. Tādās reizēs gatavošanās notiek intensīvi, bet tikpat rūpīgi. Mani ceļojumu galamērķi ir ar savu specifiku, tāpēc dažkārt ir jāgatavojas ne tikai informatīvi, bet arī psiholoģiski.

 

Saplāno savu ceļojumu laicīgi arī tu! Ja esi no tiem, kuriem nepatīk laikietilpīgā ceļojumu plānošana, tad “Balttour” dodies to izvēlēties pie kādas no teju pussimts tūrisma aģentūrām un operatoriem. Savukārt, ja izbaudi plānošanu, tad steidz pēc jaunām idejām un sastādi savu unikālo maršrutu!

 

 

CEĻOJUMA MINIMUMS

Roberto: Ceļojot man ir svarīgi justies ērti, tāpēc trīs obligātās lietas ir – ļoti ērtas drēbes, apavi un dezodorants.

 

Lelde: Pase, nauda un ceļotprieks. Bez visa pārējā var iztikt!

 

Armands: Pase, nauda un zobu suka.

 

Juris: Pase, nauda un karte. Bez pirmajām divām lietām vienkārši nevar, bet ģeogrāfiskā karte man ir būtisks ceļojuma piederums, kas palīdz orientēties un nokļūt tur, kur esmu plānojis.

 

Ceļo droši! Ja tavu prātu nodarbina jautājumi par to, kura tūrisma aģentūra ir droša izvēle, kādi dokumenti ir nepieciešami un kā ceļojumā pasargāt savu veselību, tad dodies uz izstādi un saņem kompetentas atbildes no Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA), no Ārlietu ministrijas un apdrošināšanas kompāniju pārstāvjiem.

 

 

VISTĀLĀKAIS GALAMĒRĶIS

Roberto: Skaistā, brīnišķīgā un fantastiskā Kuba.

 

Lelde: Taizeme, Kambodža un Gruzija. Visos šajos ceļojumos mēs centāmies apceļot maksimāli visu valsti, daļēji tas arī izdevās.

 

Armands: Ir bijuši vairāki – Vankūvera Kanādā, Dienvidkoreja, kur drīzumā došos atkārtoti, kā arī Amerika un Brazīlija.

 

Juris: Ceļojums uz Kamčatku ap 2000. gadu. Tas īstenojās ļoti ātri. Divi draugi gājām pa Rīgas centru, ieraudzījām aviopiedāvājuma reklāmu, noskaidrojām cenas, un mums bija skaidrs – pēc diviem mēnešiem dodamies uz Kamčatku pie lāčiem.

 

Satiec galamērķu pārstāvjus! Tālāko ceļu uz izstādi “Balttour” šogad mēros tūrisma uzņēmumu pārstāvji no Seišelu salām, Taizemes un ASV.

 

 

LATVIJAS SKAISTĀKĀ VIETA

Roberto: Es mīlu Liepāju, ļoti patīk Sigulda, Cēsis un tās apkārtne. Nesen atklāju Sēliju – braucu uz Daugavpili caur Aknīsti un Neretu – šajā ceļa posmā ir forši kalniņi un jauka aura. Vēl arī Pļaviņas – tur pie Daugavas jebkurā sezonā ir skaisti!

 

Lelde: Ak, mums ir paveicies ar ļoti daudz skaistām vietām! Man par mīļu vietu ir kļuvis Kāla ezers, kurā ikgadēji tiek organizēts dvēseli veldzējošs pasākums “Ezera skaņas”.

 

Armands: Visas! Pateicoties savai profesijai, esmu ceļojis ļoti daudz, tāpēc viennozīmīgi varu teikt, ka Latvijā ir daudz, ko apskatīt. Mums tepat viss ir pieejams – mežs, jūra, ezeri, purvi. Varbūt skan banāli, bet daudziem tik vilinošajā Amerikā vairākos štatos ir pilnīga vienveidība. Latvija ir izcila valsts, kur ceļot, skatīties un baudīt!

 

Juris: Viens no maniem favorītiem ir  Vidzemes piekraste, vēl neapšaubāmi arī Gaujas senleja, Daugavas loki, Slīteres nacionālais parks, Abavas senleja, Salacas krasti. Starp citu, Gaiziņkalns ir fantastisks, kad nozied pienenes, tad viss ir vienās baltās pūkās. Iesaku aizbraukt!

 

Izbaudi visu Latvijas reģionu kolorītu vienuviet! “Balttour 2018” hallē “Apceļo Latviju!” varēs uzzināt par Latvijas tūrisma objektiem un maršrutiem dabas draugiem, aktīvās atpūtas cienītājiem, ģimenēm un visiem, visiem.

 

 

NĀKAMAIS CEĻOJUMS

Roberto: Gribētu uz Stambulu, bet tik ātri man tas neizdosies. Jau martā lidošu uz Sardīniju, lai mammai uzdāvinātu savu jauno recepšu grāmatu, kas veltīta tieši viņai.

 

Lelde: Uz Londonu, jo šai pilsētai ir ko piedāvāt gan kultūras, gan izklaides jomā. Tā vienmēr pārsteidz ar savu dažādību! Labprāt dotos arī uz Portugāli, kur līdz šim nav izdevies paviesoties. Runā, ka tur esot brīnišķīgi zivju restorāniņi un labākais portvīns.

 

Armands: Idejas ir visu laiku, bet pirms dažām dienām nolēmu, ka gribu doties uz Irānu un uz džungļiem Kambodžā.

 

Juris: Tas saistīts ar manu darbu. Es strādāju “Lauku ceļotājā”, kur kopā ar Igaunijas un Latvijas partneriem esam uzsākuši aizraujošu iniciatīvu – veidojam garas distances pārgājiena maršrutu gar Baltijas jūru. Pagājušā gadā 50 dienās es kājām nogāju 1230 km no Lietuvas robežas līdz Tallinai. Tas bija lielisks pasākums, tāpēc šajā vasarā plānoju noiet posmu no Tallinas līdz Narvai!

 

Izvēlies savu 2018. gada ceļojumu jau februārī! Izstādē varēsi iegādāties ne tikai ceļojumus un atpūtu vasarai, bet arī lieliskus piedāvājumus rudens un ziemas sezonai.

 

 

“BALTTOUR” APAĻA JUBILEJA. UZZMINI, CIK?

Roberto: Īsti nezinu, cik gadu aprit, bet pirms gadiem četriem pieciem es pats tur piedalījos un vairākas reizes esmu arī apmeklējis. Varbūt 15 gadi? Prieks, ka tūristi uz Latviju brauc arvien vairāk. Latvija ir skaista un mierīga. Te ir daudz, ko atklāt!

 

Armands: Varētu būt 20.

 

Juris: Noteikti zinu, ka gāju uz izstādi jau deviņdesmito gadu beigās vai vidū. Varētu būt 25 gadi! Gandrīz katru gadu esmu to apmeklējis.

 

Ja izstāde “Balttour” būtu Vinnijs Pūks, tad šogad galdā būtu 25 tortes un viena svecīte!

 

Kā zināms, jau 2.–4. februārī Ķīpsalā notiks tūrisma izstāde “Balttour 2018”, kurā daudzveidīgas tūrisma iespējas prezentēs vairāk nekā 850 uzņēmumu.

 

Vairāk par izstādi: www.balttour.lv

Seko līdzi jaunumiem sociālajos tīklos: www.facebook.com/balttour

 

Darbalaiks:

2. februārī 10.00–13.00 (Profesionāļu laiks)

2. februārī 13.00–18.00

3. februārī 10.00–18.00

4. februārī 10.00–17.00

 

Nestāvi  rindā – pērc biļeti internetā: http://www.balttour.lv/?link=00400000  

 

Izstādi-gadatirgu “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

 

Papildu informācija:

Monta Serdāne, sabiedrisko attiecību projekta vadītāja

Tālr.: (+371) 22005454, e-pasts: monta.serdane@bt1.lv

 

Inese Libere, mediju koordinatore

Tālr.: (+371) 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv

 

 

 

 

Komentārs par rakstu: Četru kaislīgu ceļotāju stāstus piedāvā “Balttour”

Zanda
20.03.2018 10:08:15
Paldies par ašo interviju, es tik ļoti dievinu Roberto - biju ļoti patīkami izbrīnīta, cik daudz vietas Latvijā viņš ir apceļojis un pēc viņa teiktā var saprast, ka viņš patiešām ir iemīlējis mūsu tēvzemi :) Kas par mani, tad mana sapņu

pilsēta vienmēr bija Barselona, tajā pašā izstādē iegādājos braucienu ( https://www.novatours.lv/atputas-celojumi/spanija ) un tik nevaru sagaidīt jūniju, kad došos ceļojumā :) Kādi ir Jūsu TOP galamērķi ceļojumiem? Kas vairāk piesaista - Eiropa

vai tomēr eksotiskas valstis?
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!