Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Iz mednieku dzīves…

pirmdiena, 30. novembris (2009)   

Latvija ir kļuvusi par ļoti iemīļotu vietu daudziem ārvalstu trofeju medniekiem, piemēram, zviedriem. Visiecienītākās medības nav grūti iztēloties – dažnedažādi lidoņi, meža cūkas, vilki, aļņi ir brieži ir iekārotākie mērķi. Arī speciāli izveidotās medību saimniecībās var baudīt perfekti izplānotu notikumu gaitu, piemēram, fazānu medību laikā, kas gan nav Latvijas raksturīgākais, bet drīzāk eksotiskākais pasākums.

 

Absolūta dabas harmonija 

Absoluta dabas harmonija

 

Latvijas dabas galvenais trumpis un tās dabas reģionu neskartība, un šeit savvaļā sastopami citur Eiropā grūti atrodami zvēriņi. Visbagātākā medību vieta Latvijā tomēr laikam ir Ziemeļkurzeme, arī Ziemeļvidzeme un Latgale, bet populārākie medību veidi ir dzīšana un gaidīšana torņos. Torņi ir izvietoti dažādās vietās visā medību teritorijā Latvijā, un, dodoties pie dabas, Jūs nereti tos varat ieraudzīt, bet neatpazīt tajos šo īpašo, mednieka sirdij tuvo vietu, kas parastam garāmgājējam neliek ietrīcēties.

 

Medību fazāns 

Medibu fazans

 

Latvijas pieredze medību jomā uzskatāma par visai ievērības cienīgu, un vasaras rītausmās un mijkrēšļos senās mednieku tradīcijas tiek piekoptas visvairāk, jo tomēr Latvijā no visas zemes platības 44,6% aizņem meži, kas nav maz… Mūsdienās medības ir sportisks azarts, atpūta pie dabas krūts un vienotība ar dabu, kas ne tuvu nav vien nenozīmīga šaudīšanās pa kustīgiem mērķiem, bet gan racionāla izpratne un apkārtējās vides filozofija, kuru regulē noteikta kārtība.

 

 

2008./2009. Nomedītie dzīvnieki Latvijā

 

2008 2009 nomeditie dzivnieki Latvija

 

Valsts meža dienesta medību daļā apkopotie dati liecina, ka ar katru gadu arvien vairāk medīšanas atļaujas Latvijā tiek izsniegtas ārvalstu pilsoņiem. Viņi saņem atļauju, ja ir tiesības medīt savā valstī un ja viņu medīt Latvijā ir ielūgusi fiziska vai juridiska persona, kurai pašai šeit ir medību tiesības, tā kā viss tiek stingri likumiski regulēts, lai arī vienmēr atrodas kāds pārītis vietējo malu mednieku, kuriem šķiet, ka likumus var apiet ar līkumu… Ja arī Jums ir radusies veselīga interese par šo savdabīgo laika pavadīšanu, tad jaunajiem medniekiem iesakām meklēt kolektīvus, kur apgūt īstās iemaņas un kļūt par īstu mednieku, pirms tam apgūstot nepieciešamās teorētiskās zināšanas un nokārtojot eksāmenu. Kaut gan jāsaka, ka mednieku skola ir skola visa mūža garumā, kas saistīta ar kolektīva dzīvi un saimniekošanu, medījuma sadali un apstrādi, kā arī daudziem citiem jautājumiem.

Komentārs par rakstu: Iz mednieku dzīves…

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!