Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Laumas prieki

trešdiena, 2. decembris (2009)   

Laikam Laumas dabas parks ir viena no tām retajām vietām, kur pat pieaugušais varēs sajusties kā mazs, laimīgs bērns. Tajā atrodas vairākas pastaigu takas un visdažādākās atrakcijas. Bišu takā ikviens varēs iepazīties ar bišu dzīves ritmu. Uzzināt pēc kādiem likumiem dzīvo bites un ko īsti viņas dara. Lai uzzinātu pēc iespējas vairāk, labāk ir aizvadīt ekskursiju gida pavadībā. Vasaras laikā, katram tiek dota iespēja iejusties profesionāla biškopja lomā. Šo sajūtu varēs panākt pateicoties speciālam aizsargtērpam un īstā biškopja padomiem. Pastaigājoties varēs iegādāties bišu medu, bišu maize un vaska sveces. Pēc personīgās pieredzes varu pateikt, ka bērni vēl ilgi atcerās rosīgo bišu dienu.

 

Bite 

bite

Augu taka ir lieliska vieta, lai veselīgo pastaigu svaigā gaisā apvienotu ar augu pētīšanu. Nevar izstāstīt par visiem brīnumiem, kurus ir iespējams ieraudzīt pastaigājoties šajā takā. Pavasarī acis priecēs jauni pumpuri un pirmās zaļās lapas. Vasarā varēs apskatīt visus košos augus, neaprakstāmi skaistās ūdensrozes un dzeltenās pienenes. Rudenī brīnišķīgas ir krītošas krāsainās lapas. Ziemā- pasakains dabas miegs. Šī vieta ir unikāla ar to, ka te lieliski sadzīvo cilvēku darbs un daba. Putnu taka palīdzēs gan lieliem gan maziem uzzināt daudz lietderīgas informācijas par putniem. Gids izstāstīs kā radās putni, kā tie attīstījās. Pastaigājoties pa taku varēs iepazīties ar vairākām putnu sugām un to ligzdošanas vietām. Nevienu apmeklētāju neatstās vienaldzīgs takā esošais pterodaktils. Ikviens varēs piedalītes dažādās aktrakcijās, kas ir saistītas ar putniem. Meža taka ir paredzēta tiem, kas vēlas veikt veselīgu pastaigu svaigā gaisā, tālu prom no mašīnu izpūtēju dūmiem, trokšņiem un mūsdienu steigas. Vajag izvēlēties ērtus apavus, jo takas garums ir virs 2 kilometriem. Takā daudzās vietās atrodas lieliskas atpūtas vietas, un ugunskura vietas. Daudzus ziņkārīgos saista mežā esošais pazemes bunkurs, arī mēs nebijām izņēmums, labprāt iepazināmies ar šo interesanto apskates objektu. Ejot pa taku ir iespējams apskatīt lielus kokus, dīķi, akmeņus, stirnas, meža cūkas, vārdu sakot visu, kas saistās ar mežu.

 

 

mezs

 

Sporta takā ikviens var pārbaudīt savu izturību un veiklību. Tā ir izcita šķēršļu josla, kas ikvienam ļaus uzzināt savu fizisko sagatavotības līmeni. Pirmajā brīdī jau likās, ka šķēršļu taka nav pārvarama, bet pēc vairākiem piegājieniem un pateicoties tuvo cilvēku atbalstam, taka tika uzvarēta. Aizraujoša noteikti liksies minigolfa taka. Takā atrodas dažādi minigofa celiņi. Tā ir lieliska vieta, kur relaksēties un pavadīt neaizmirstamu laiku ar ģimeni. Bija visai interesanti beidzot izmēģināt savas prasmes golfā. Šis sporta veids izrādījās krietni grūtāks, nekā likās. Tā kā drīz jau parādīsies sniegs, kurš neizkusīs jau otrajā dienā, ir vērts padomāt par slēpošanu. Šajā dabas parkā ir iespējams iznomāt slēpes un doties apvidus slēpošanā. Ja neesat slēpošanas cienītājs, tad pasakainus brīžus varēsiet izbaudīt braucot zirga pajūgā vai kamanās.

 

Ja Jūs ieinteresēja kāda no dabas parka takām, tad droši dodaties ciemos. Te ir iespējams palikt arī uz vairākām dienām. Mēs izvēlējāmies palikt Viesu māja, kurā katram numuriņam ir savs nosaukums. Nakšņošana ir iespējama arī lieliskā atpūtas mājā ar pirti, vai arī kādā no kempingu mājiņām.

Komentārs par rakstu: Laumas prieki

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!