Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Spēka vietas Latvijā

pirmdiena, 18. janvāris (2010)   

Latvijā, kā apgalvo ezotēriķi, izrādās, nav mazums ar jo īpaši spēcīgu enerģētiku apveltītu vietu, uz kurām interesenti var doties dažādu mērķu vadīti – sajust tā dēvēto kosmisko enerģiju, cerēt uz izveseļošanos slimības gadījumā, uzņemt spēkus vai tieši otrādi – atbrīvoties no visa liekā un negatīvā, kas traucē dzīvot. Šīs spēka vietas cilvēkam var gan palīdzēt, gan arī kaitēt. Tā, piemēram, atsevišķi ezotēriķi un mistiķi uzskata, ka cilvēku radītās spēka vietas nodara kaitējumu, bet dabas radītās – palīdz.

 

Dažas no šīm spēka vietām ir Pokaiņu mežs Dobeles rajonā, Akmeņu kalns Madonas rajonā, Zilais kalns Valmieras rajonā, Riežupes alas Kuldīgā, kā arī Rāznas ezera apkārtne. Šādu vietu Latvijā patiesībā esot daudz vairāk – tie ir pauguraini apvidi vai augstienes, apsūnojuši lieli laukakmeņi, vietas tuvu ūdenskrātuvēm. Pokaiņu mežs ir Latvijas atpazīstamākā, populārākā un tūristu apmeklētākā spēka vieta Latvijā, līdz ar to tā laika gaitā ir arī interesentu ērtībai un komfortam pielāgota, kas citiem varētu traucēt uztvert te esošo enerģiju un ieklausīties sajūtās, ko tā sniedz. Par spīti tam – cilvēku te netrūkst, un arī enerģijas, kā arī nostāstu par Pokaiņu mežā piedzīvoto, sajusto un redzēto. Pokaiņos bez mirušā ezera, kurā neaug neviena ūdenszāle un varenajiem ozoliem, ir daudz akmeņu, no kuriem vairumam ir savs stāsts. Ezera ūdenim, tāpat kā akmeņiem piemīt ārstniecisks spēks, šurp der braukt, lai attīrītos no iepriekš uzkrātās negatīvās enerģijas, nomāktības, stagnācijas personiskajā dzīvē. Tomēr Pokaiņi ir pretrunīga vieta un arī zinātāju atsauksmes par to ir atšķirīgas – vieni apgalvo, ka šī vieta dod spēku un pozitīvi uzlādē, turpretī citi aicina to neapmeklēt, ja nejūt īpašu vajadzību vai aicinājumu. Nereti tā var atstāt negatīvu iespaidu, izraisīt galvassāpes, dažādas saslimšanas, likstas. Līdz ar to nevajadzētu ņemt līdzi uz mājām arī šejienes akmeņus.

 

 

 Atpazīstamākā spēka vieta Latvijā – Pokaiņi. 

 

Atpazistamaka_speka_vieta_Latvija - Pokaini

 

Valmieras rajonā esošais Zilais kalns ir vieta, kas vilina daudzus – vietējo, kā arī interesentu un tūristu šajā vietā netrūkst. Netālu no šīs vietas dzīvojusi pazīstamā latviešu dziedniece Zilā kalna Marta, kas nereti arī uzsvērusi, ka par savām īpašajām spējām – dziedināšanai un gaišredzībai viņai jāpateicas Zilajam kalnam. Senos laikos te bijusi seno līvu rituālu vieta. Zilajam kalnam piemīt labvēlīga ietekme uz cilvēkiem, šeit var smelties iedvesmu iecerēm un idejām, radošo spēju attīstīšanos. Savukārt Kuldīgas rajona Riežupes alas ir mākslīgi – cilvēku radītas pirms aptuveni 150 gadiem.

 

Tā šobrīd ir garākā alu sistēma Latvijā. Smilšalas izcirstas baltajā smilšakmenī vairāku gadsimtu garumā, ņemot smiltis trauku beršanai un istabu izkaisīšanai, vēlāk – pirms Pirmā pasaules kara – stikla rūpniecībā. Mistiķi uzskata, ka izveidotajās pazemes ejās koncentrējusies zemes enerģija. Neskatoties uz to, ka alas ir mākslīgi veidotas, šeit sastopama pozitīva enerģija, kas cilvēkiem nereti dod spēku, palīdz pieņemt nopietnus un būtiskus lēmumus, spēcināt ne vien sevi, bet arī saikni ar draugiem, radiem, mīļoto cilvēku. Savukārt relaksējošo enerģiju, kas sniedz mieru, prieku par esību un dzīvi, apmierinātību, sniedz Rāznas ezera apkaime. Rāznas ezera dzidrajā, skaidrajā ūdenī dzīvo daudz zivju, bet apkārtnē aug daudz visdažādāko ārstniecisko zālīšu. Izrādās, spēka vietas atrodamas arī tur, kur ikdienā uzturas ļoti daudz cilvēku – tādas vietas ir galvaspilsētā Rīgā.

 

Tā ir Vecrīga ar tās senajām baznīcām un senatnīgo noskaņu, ar draudzīguma auru apveltītais Antonijas, Elizabetes un Dzirnavu ielas rajons, kā arī Esplanāde. Savukārt vieta, kurai piemīt izteikti negatīva aura, ir agrākā izgāztuve Deglava ielā – cilvēku radīta vieta, kur iespējams nevis atbrīvoties no visa negatīvā un nomācošā, bet gan šīs izjūtas sevī vienīgi pastiprināt.

Komentārs par rakstu: Spēka vietas Latvijā

Olga Golubeva
09.09.2015 13:51:50
Taka uz Zilo kalnu
ekskursija
https://ipzilaiskalns.wordpress.com/
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!