Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Meklēt nepulētu dimantu

pirmdiena, 28. marts (2011)   

Tallinas Mūzikas nedēļa (TMW),kas notiek jau trešo gadu, kļūst par zīmīgu notikumu Baltijas valstu mūzikas industrijai.
Sadarbojoties ar Tallinu- Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2011 un pašmāju Skype, TMW sekmē Igaunijas skatuves iekļaušanos jau plašākā kontekstā. Jaunajiem mūziķiem, savukārt ,šī ir iespēja „izbaudīt” spēlēšanu Eiropas mūzikas cilvēku klātbūtnē.


„Man šķiet, ka TMW panākumu kods ir mūsu organizatoru komanda. Helēna Sildna ir meistars šajās lietās. Viņa bija tā, kura saņēma drosmi un īstenoja vīziju par šāda veida festivālu tepat, Igaunijā”, stāsta Tomass Oljums, TMW preses aģents Latvijā.

 

 

Vairāki veiksmes stāsti jau ir īstenoti- „Instrumentu” koncerta iesildītāja Iiris pagājušā gadā ieguva Skype balvu par radošo darbu. Svjata Vatra ekscentriskais folka ansamblis viesojās Positivus Festival 2010,savukārt šovasar tajā paredzēta atsevišķa, TMW, veltīta skatuve.
Latviju šogad pārstāv dziesminieks GoranGora un „smagā gala” mūziķi Soundarcade. Savas vietas mūziķi izcīnījuši starp 280 citiem dalībniekiem no visas pasaules.” Manuprāt, Tallinn Music Week ir ļoti būtisks notikums, Baltijas mūzikas eksportam, jo līdz šim neviens pasākums Baltijas valstīs nav spējis piesaistīt tādu ārvalstu mūzikas biznesa darbinieku uzmanību. Kas ir jo svarīgāk - šīs konferences mērķis ir jauno talantu meklēšana un pirmo kontaktu dibināšana. Pats došos uz šo konferenci ar vēlēšanos atgriezties ar nozīmīgiem kontaktiem ārzemēs, kas noderētu turpmākajā attīstībā.

Gribētos, lai šis pasākums rada jaunas iespējas ne tikai tiem mūziķiem, kuri tur uzstāsies, bet arī parāda Baltijas mūzikas dzīvi kopumā kā kolorītu, vēl neatklātu un pulējamu dimantu," ar iespaidiem dalās GoranGora.

 

 

„Ir viegli izgāzties, ja tu sāc ar kaut ko, ko beigās nevari sagremot. Tas laikam ir iemesls, kādēļ mēs izaugām pamazām un varējām piesaistīt nopietnus delegātus no ārvalstīm, un, kas ir vēl svarīgāk, arī skandināvus. Šis laiks vispār šķiet ideāls tāda veida pasākumam-pēdējos gados Igaunijas mūzikas skatuve piedzīvo vēl nebijušu jaudu”, stāsta Oljums.
TMW sākās 24.martā un notika līdz sestdienai, 26.martam, 2011
Vairāk informācijas par konferenci:
www.tallinnmusicweek.ee
 

Komentārs par rakstu: Meklēt nepulētu dimantu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!