Trešdiena, 29. Novembris, 2023
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Brīvdienu formula Zviedrijai

piektdiena, 9. oktobris (2009)   

Ja vēlies aizbraukt ceļojumā uz ārzemēm, taču naudas šīs ieceres īstenošanai nav īpaši daudz, viens no labākajiem variantiem ir atpūta Zviedrijā. Var pieaicināt klāt draugus, noīrēt autonomā mašīnu un brīvdienas var sākties!

Ceļojuma maršruts:

Lidosta – Orebro – Karlstad – Uppsala – Stockholm - lidosta Tā kā lidosta, uz kuru no Rīgas uz Stokholmu, lido Ryanair, atrodas vairāk kā simts kilometru attālumā no galvaspilsētas, ir vērts turpat iznomāt automašīnu, un doties uz pilsētu Orebro, Stokholmu atstājot ceļojuma noslēgumam. Orebro, tāpat kā Uppsala ir pilsētas, kas jo īpaši patiks tiem tūristiem, kurus interesē pilis. Pilsētā bez pils vērts apskatīt Sv. Nikolaja baznīcu un vienu no Zviedrijā skaistākajiem - pilsētas parku, savukārt braucot ārā no pilsētas apstāties pie 50 metru augstā ūdens torņa (Svampen), no kura paveras skaists skats uz Orebro. Jāņem vērā, ka ūdens tornis ir atvērts vien reizi nedēļā – sestdienās, no plkst. 11 līdz 16. Uz rietumiem no Orebro redzami Kilsbergen jeb tautā tā saucamie zilie kalni.

 

Karlštate (Karlstad) ir dibināta 1584.gadā un tiek uzskatīts, ka tā ir vissaulainākā pilsēta Zviedrijā. Te ir arī Karlštates universitāte un katedrāle. Par naktsmītni var izvēlēties mazas, omulīgas mājiņas pie Vänern – viena no lielākajiem ezeriem Eiropā. Savukārt Uppsala ir pilsēta, kas apbur ar savu senlaicīgumu – pili, vecās pils drupām, parku – botānisko dārzu pils pakājē, kurā ieeja ir bez maksas. Uppsalas_pils Noteikti vērts ieiet Uppsalas katedrālē (Uppsala domkyrka), kas ir lielākā Skandināvijā. Uppsalas_katedrale

Ja iepriekš nav būts Stokholmā, ceļojuma maršrutu var variēt, galvaspilsētu izvēloties kā pirmo apskates pilsētu, lai varētu apmeklēt vecpilsētas šaurajās ieliņās lielā skaitā izvietotos mazos suvenīru veikaliņus, novērot sardzes maiņu pie karaļa pils un apmeklēt pazīstamākos muzejus – Ziemeļu muzeju, Astrīdas Lingrēnes muzeju un Skansenu – brīvdabas muzeju.

 

Savukārt ja galvaspilsētā iepriekš jau ir būts, var ievērot minēto maršrutu, pastaigas pa naksnīgo Stokholmu atstājot ceļojuma noslēgumam. Ņemot vērā, ka lētu naktsmītni galvaspilsētā atrast būs grūti, var doties uz lidostu, kas atvērta visu diennakti un rītu, kā arī lidmašīnu atpakaļ uz Rīgu sagaidīt tur.

 

Noderīgas adreses:

Orebro ūdens tornis (Svampen) - Dalbygatan 3

Sv. Nikolaja baznīca - Nikolaigatan 8

Pils Uppsalā (Skoklosters slot) - Skoklostervägen 100

Uppsalas katedrāle (Uppsala domkyrka) - Domkyrkoplan 2

 

Ceļojuma izmaksas:

Lidmašīnas biļetes abos virzienos, izmantot aviokompāniju „Ryanair”: ~ 5 Ls

Automašīnas noma divām dienām: ~ 80 Ls

Naktsmītne Karlštatē četriem cilvēkiem: ~ 25 Ls

Komentārs par rakstu: Brīvdienu formula Zviedrijai

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!