Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kara muzejs Aglonā

sestdiena, 10. oktobris (2009)   

Saklausīt II Pasaules kara atbalsis izdosies ikvienam Aglonas Kara muzeja apmeklētājam. Sava prieka pēc ekspozīcijas īpašnieks Valdis Tumovs daudzus gadus meklējis, pētījis, pircis un mainījis lietas, kas tagad ir tikai baiss atgādinājums par tā laika notikumiem.

 

Vācu un krievu armijas ieročus – šautenes, automātus, pistoles; munīciju un granātas, dažāda veida durkļus, abu karojošo pušu karavīru formastērpus, abu lielvalstu vadoņu portretus, karavīru lietotos sadzīves priekšmetus un daudz ko citu jau gadu var apskatīt arī plašāka publika. Ja vecākus saista daudz un dažādie sīkie ekspozīcijas priekšmeti, bērni uz nebēdu izklaidējas uz vācu armijas motocikla, kurš novietots pašā izstāžu zāles centrā.

 

Turpat ir arī ložmetējs, kuru var ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt. Uzliekot galvā karavīru cepures vai aizsargķiveres muzeja apmeklētāji šeit labprāt fotografējas. Nākotnē paredzēts, ka apmeklētāji varēs ietērpties arī karavīru formastērpos. granaatas 2 Ekspozīcijas veidotājs Valdis Tumovs uzsver, ka viņam visdārgākā un unikālākā ekspozīcijas daļa ir vienkopus saglabātās vēstules, ko piecu kara gadu garumā viens otram rakstījuši oberleitenants Augusts un viņa mīļotā Martu. Šo dialogu Valdis ir apņēmies iztulkot, tomēr jau tagad ir zināms, ka šis divu mīlošu cilvēku stāsts ir ar laimīgām beigām.

 

Staigājot pa izstāžu zāli un aplūkojot daudzos kara eksponātus, muzeja apmeklētāji parasti apstājas un uz brīdi sastingst pie televizora. Gan izglītojošos nolūkos, gan tādēļ, lai pastiprinātu tā laika noskaņas Valdis iegādājies dokumentālu filmu par II Pasaules kara notikumiem. Šī laika hronikas viņš piedāvā noskatīties arī saviem viesiem, uzsverot, ka secinājumi jāizdara katram pašam. mocis2 Kara muzejs jeb Valda Tumova ekspozīcija atrodas pašā Aglonas centrā. Orientējoties pēc norādēm, to atrast ir ļoti viegli.

Grupas apmeklējumam ir vēlams pieteikties iepriekš, jo zāle nav liela un vairāk par 20 cilvēkiem tur atrasties būs pagrūti.

 

Kontakti: Daugavpils iela 40, Aglona, Aglonas pagasts, Aglonas novads (+371) 22484848; (+371) 29294180

Komentārs par rakstu: Kara muzejs Aglonā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!