Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rudens Tērvetes dabas parkā

pirmdiena, 12. oktobris (2009)   

Tervete_pilsdrupasTērvetes dabas parks ir skaista un interesanta atpūtas un pastaigu vieta gan pieaugušajiem, gan bērniem visos gadalaikos, tomēr viskrāšņāk te izskatās tieši rudenī. Dabas parkā izvietotie Rūķīšu un Pasaku meži varētu būt vienas no draudzīgākajām un „pasakainākajām” atpūtas un pastaigu vietām Latvijā ģimenēm ar bērniem.

 

Tērvetē vērts ne vien izstaigāt dabas takas, bet arī apskatīt tādus 12. – 13.gadsimta kultūras pieminekļus kā senais pilskalns, Klosterkalns, Ordeņa pilsdrupas, Svētais (Zviedru) kalns un Kalnamuižas baznīca, savukārt bērnus jo īpaši vilinās „Sprīdīši” – rakstnieces Annas Brigaderes (1861 – 1933) bērnības takas. Annas Brigaderes memoriālais muzejs celts 1840.gadā.

 

Sākumā tur darbojušās ūdensdzirnavas, vēlāk aptuveni desmit gadus atradusies Tērvetes skola, bet no 1862.gada māju apdzīvojuši mežziņi. Mājas rakstniecei uzdāvinātas 1922.gadā un tajās viņa pavadījusi pēdējās 11 sava mūža vasaras. Šajā laikā tapušas vairākas slavenas lugas, no kurām iedvesmojoties, Tērvetes meža ainavu parkā septiņdesmito gadu sākumā tika uzstādītas pasaku tēlu koka skulptūras – Lutausis un Sprīdītis, Meža ķēniņš, Sargs, Saules pulkstenis, Anneles ogotājas un Rūķītis. Mūsdienās no oriģināliem saglabājušies vien Saules pulkstenis un Meža ķēniņa sargs.

No maija līdz oktobra vidum Pasaku mežā sastopami ne vien kokā grebti, bet arī dzīvi pasaku tēli – tā, piemēram, tajā uzturas labā Sila raganiņa, kas rudens drēgnumā apmeklētājus pacienās ar karstu tēju, savukārt Rūķīšu mežā sastopama Rūķīšu māmiņa. Mežs vilina un aizrauj ar savām pasaku mājiņām, dažādu amatu pratēju rūķu sētām un veselu sēņu audzi ar visdažādāko sugu un lielumu sēnēm.

 

Līdzpaņemto ēdienu var baudīt Rotaļu laukumā izvietotajā atpūtas vietā. Par atsevišķu samaksu iespējams izbraukt arī ar Pasaku bānīti, kas šobrīd ir vienīgais šāda veida autovilcieniņš Latvijā. Tāpat Tērvetes meža parks unikāls ar Dendrāriju, kas sastādīts 1935. – 1936.gadā un kurā aug aptuveni 180 svešzemju koku un krūmu sugu, kā arī priežu silu, kurā koki sasniedz gandrīz 300 gadu vecumu. Vietas apskatei nepieciešamas aptuveni trīs stundas.

 

Ieejas maksa parkā:

Pieaugušajiem: 2,00 Ls

Skolēniem, studentiem,pensionāriem: 1,20 Ls

Ģimenei (2 pieaugušie + 2 bērni): 5,20 Ls

Komentārs par rakstu: Rudens Tērvetes dabas parkā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!