Trešdiena, 19. Janvāris, 2022
Alnis, Andulis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Sakop savu māju un aicini ciemiņus!

ceturtdiena, 29. oktobris (2009)   

Bieži dzirdēts, ka laukos dzīve ir smaga. Protams, naudas trūkst. Taču paēdis būsi gan ziemā, gan vasarā. Sava govs kūtī, cūka aizgaldā, vistu bariņš pa pagalmu rosās, kāds bišu stropiņš, salasi ogas, sēnes tuvējā mežā, noķer zivi ciema ezerā... Protams, darba laukos netrūkst, labi, ja līdz „Panorāmai” govs jau izslaukta. Tiesa, tas nenozīmē, ka pilsētnieku bariem tagad būtu jāpako mantiņas un jādodas uz laukiem aitu ganāmpulkus vairot.

 

Stāsts ir par ko citu!

 

Viesojoties dažādos Latgales pagastos, bieži iegriezāmies dažādās lauku sētās. „Trekno gadu” sākumā aktīvāko pagastu vadības tantes un onkuļi saviem ļaudīm palīdzēja realizēt dažādus projektiņus un iegūt līdzekļus, piemēram, kādu gaļas putnu iegādei, bišu dravas izveidei vai Eiropas standartiem atbilstošas aitu kūts izbūvei. Nekas liels tas nebija, tā pa drusciņai - piemājas saimniecības atbalstam.

 

Taču stāsts arī par to nav! 

abols

Lieta ir tāda, ka, lai nokļūtu līdz tai piemājas kūtij, kur tie dzīvnieciņi mitinās, teju vai gumijas zābakos bija jābrien. Ceļš līdz mājai ar mašīnu neizbraucams, sētas pakši ar visādiem lūžņiem apkrauti, vistas, zosis un pīles turpat mājas pagalmā ķēzī, lai redzētu bišu dravu jāpārbrien brikšņiem aizaugušu piemājas dārzu... Protams, to nevar teikt par visiem! Ir, daudz ir kārtīgu saimnieku Latgales lauku sētās. Bet tos parasti arī izrāda pagasta viesiem.

 

Kad projekta laiks ir beidzies, atskaites nodotas un medijiem interese par saimniecību ir zudusi, saimnieki ar saviem iegādātajiem lopiem vai izveidotajām saimniecībām tiek galā pēc sava prāta un saprašanas. Vieni, neatrodot saražotajai produkcijai noietu, lopiņus izkauj, citi turpina darboties veiksmīgi un pat palielina saimniecības.

 

Te nu sākas īstais stāsts!

 

Šādas piemājas saimniecības ir interesants apskates objekts. Dodoties ceļojumā ar auto, kājām vai velosipēdu, kurš gan ceļotājs nevēlētos iegriezties sakoptā lauku sētā, apskatīt trušus, kazas, aitas, pīles, zosis, govis...Da jebko dzīvu, piemīlīgu, sakoptu!? Dažiem liktos interesanti uzzināt par šo lopiņu paradumiem, citi labprāt pagaršotu tikko sviestu medu vai iedzertu pašu slaukto pienu. Variāciju tūristu izklaidei ir simtiem! Un lieta jau nav saistīta ar projektiem vai lieliem naudas ieguldījumiem lopu iegādei! Ceļotājiem pietiktu ar galdu zem kuplākās dārza ābeles un saimnieku akā smeltu ūdeni tīrā glāzē.

 

Vienkārši – sakop savu māju un aicini ciemiņus!

 

Fantāzija, griba, paša darbs un lieks latiņš makā noteikti parādīsies.

Komentārs par rakstu: Sakop savu māju un aicini ciemiņus!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!