Piektdiena, 31. Maijs, 2024
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Skaistākā vieta Latvijā, kur viesojas rudens ir Sigulda.

ceturtdiena, 26. novembris (2009)   

Mēs visi zinām, ka skaistākā vieta Latvijā, kur viesojas rudens ir Sigulda. Tomēr arī citos gadalaikos Siguldā ir ko redzēt un ko baudīt. Siguldas_rudens Sigulda ir Vidzemes pilsēta, kas izvietojusies pie Gaujas, to mēdz dēvēt arī par vislatviskāko pilsētu. Jau izsenis Sigulda tiek dēvēta par Vidzemes Šveici, jo Gaujas veidotās senlejas un kalnainais apvidus Siguldu padara īpaši skaistu. Siguldas teritorijā ir iekļauta kā Krimulda, tā arī Turaida. Pilsētas apkārtne ir iekļauta arī Gaujas Nacionālā parka sastāvā.  Pilsētā tiek rīkoti operas svētki, kā arī dažādi ziemas sporta pasākumi, kas padara Siguldu par savdabīgu ziemas sporta centru.

 

 

Ziemas izklaidēm var nodoties Kaķīškalnā – tur ir pieejamas 2 trases - Lielais kaķis (Garums – 320m, augstums 80m) un Mazais kaķis(Garums – 100m, augstums 10m). Almucās, kas atrodas Krimuldas pagasta Sunīšos, ir iespēja atgriezties bērnībā un laisties no kalna gan uz kamerām, gan uz ragaviņām, turklāt, lai ērtāk – ir ierīkots pacēlājs.

 

Turpat netālu, Inčukalnā jūs varat doties uz Rāmkalniem – kur ir iespējami 200 m gari nobraucieni. Trases ir dažādas - gan atpūtai ģimenes lokā, gan ekstrēma sporta cienītājiem un snovbordistiem. Ja vēlaties pilnveidot savas prasmes, tad to droši var darīt - slēpošanas un snovborda skolās, kas tur ir pieejamas. Protams, pieejama inventāra noma un apkope, krodziņš atpūtai, veikals un konditoreja – vēdera priekiem. Viens no ekstrēmākajiem sporta veidiem, kas Siguldā tiek piedāvāts – ir lēkšana ar gumiju no gaisa vilcieniņa, kas kalpo arī kā pārcēlājs pāri Gaujai.

viduslaiku_pils

Tāpat tiek piedāvātas izjādes ar zirgiem Turaidas staļļos un Bīriņu pilī. Viens no populārākajiem tūrisma objektiem ir Gūtmaņa ala, kurā saglabājušies uzraksti pat no 17.gs. Bet tā nav vienīgā ala Siguldas apkārtnē. Te ir redzama arī Kraukļa aiza un ala, netālu no Sateseles pilskalna (tiek dēvēts arī par Līvu kalnu) atrodas Pēterala, Gaujas labajā krastā redzama Velna ala, Nurmuižas gravu rezervātā atrodas Raganu katls, bet arī tas, protams, nav viss, bet tā saukt varētu bezgalīgi – tas vienkārši jāredz un jābauda. 

 

Sigulda ir pārbagāta ar dažādām antīkām celtnēm un baznīcām. No Siguldas viduslaiku pils pāri palikušas pārsvarā drupas, tādēļ to ir iespējams apskatīties bez maksas.  Siguldas jaunā pils ir ļoti labā stāvoklī, vēsture stāsta, ka iesākumā tā tikusi būvēta kā muižas īpašnieku Kropotkinu dzīvojamā māja. Savukārt Turaidas viduslaiku pils gandrīz nepārtraukti ir pārpildīta ar tūristiem (biļetes no 0.50 – 3 Ls), pils būvēta 1214. gadā, tai blakus stiepjas arī plašais Tautasdziesmu parks. Turaidas_viduslaiku_pils2

Vēl ir redzamas – Turaidas muiža, Krimuldas viduslaiku pils, Krimuldas muiža, Nurmižu muiža un arī greznā Bīriņu pils.

 

Kā jau latviskā pilsētā, Siguldā ir arī samērā daudz baznīcu – Krimuldas baznīca, Turaidas baznīckalns un Turaidas Rozes piemiņas vieta, Siguldas evaņģēliski luteriskā baznīca, Turaidas evaņģēliski luteriskā baznīca, Siguldas Romas katoļu baznīca un Allažu luterāņu baznīca. Kā jums šķiet tagad – uz Siguldu ir vērts braukt tikai baudīt rudeni? Tomēr, ja jūs man jautātu, ka ir visērtāk doties uz Siguldu – es jums ieteiktu doties ar personīgo auto. Ja nu gadījumā jums tādas iespējas nav, tad izvēlaties saulainu dienu un ērtus apavus.

 

Lai veicas!

Komentārs par rakstu: Skaistākā vieta Latvijā, kur viesojas rudens ir Sigulda.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!