Piektdiena, 31. Maijs, 2024
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvija zem Ginesa rekordu zvaigznes

pirmdiena, 30. novembris (2009)   

Pasaules rekordi un ekstrēmākie sasniegumu nav raksturīgi vien ārvalstīm, bet arī pašmāju entuziasti ir sasnieguši ievērojamus rezultātus un parādījuši apskaužamu gribu.

Skrien! Par Latviju!

Skrien! Par Latviju!  Ginesa rekorda skrējienā «Skrien! Par Latviju» diennakts garumā stafetes kociņu viens otram nodeva aptuveni 3845 dalībnieki, līdz ar ko Latvija divkārši ir pārspējusi līdzšinējo 100 metru stafetes rekorda dalībnieku skaitu. Šīs pasākums iesaistīja lielu skaitu interesentu, un atsaucība bija neaprakstāma.

 

Šis pasākums bija kā dāvana Latvijas 90.dzimšanas dienā, Ginesa rekordu kategorijā «Vislielākais dalībnieku skaits, kas 24 stundās piedalās 100 metru stafetes skrējienā». Pasākumā piedalījās gan lieli, gan mazi, gan divkājainie, gan četrkājainie, radot neaprakstāmu vienotības stafeti.

Gatves deja

 

Gatves deja  Otrs grandiozākais pasākums bija 2008.gada 25.oktobrī, kad Latvijas tautas deju kolektīvi vienojās kopīgā dejā pašā Vecrīgas sirdī, lai radītu rekordu kategorijā "garākā deja". Ideja par šādu pasākumu radusies Rīgas Tehniskās Universitātes tautas deju ansamblim Vektors, kad tā bijušie prezidenti sprieduši, kā gada nogalē atzīmēt ansambļa 50. pastāvēšanas jubileju. Rekorda uzstādīšanā piedalījās 2208 dalībnieki no 99 tautas deju kolektīviem, kas bija divas reizes vairāk kā nepieciešams, lai pārspētu 2007.gada 25.septembra Honkongas sasniegumu, kurā piedalījās 1048 dalībnieki.

Visu rosolu rosols

 

Visu rosolu rosols  Ginesa rekordu 2003. gada grāmatā iekļauts trīs tonnu smagais rosols, ko uzņēmuma «Spilva» desmit gadu jubilejas svinību laikā 1. septembrī pagatavoja izstāžu centrā «Ķīpsala». Rosola svars bija 3277 kilogrami, bet ar lielu apetīti to baudīja 4500 svinību dalībnieki, kas pusdienas notiesāja mērkaķa ātrumā – nieka pusstundā! Kopumā notiesāšanas un sagatavošana aizņēma vien deviņas stundas. Pasaulē lielākā rosola pagatavošanai tika izmantoti: 500 kg «Rosola majonēzes», 940 kg vārītu kartupeļu, 340 kg vārītu burkānu, 560 kg desas, 6000 vārītu olu, 200 kg konservētu zaļo zirnīšu, 310 kg marinētu gurķu, 15 kg sāls.

 

Rezumējot par Latvijas Ginesa rekorda cienīgajiem sasniegumiem, varam vien atminēties slaveno teicienu, ka „zirgs, kas prot skaitīt līdz desmit, ir ievērības cienīgs zirgs, bet nevis ievērības cienīgs matemātiķis”…

Komentārs par rakstu: Latvija zem Ginesa rekordu zvaigznes

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!