Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ar ko īsti slavena mūsu Latvija

otrdiena, 8. decembris (2009)   

Ilgu laiku mocīja interese par to, kas gan nāk prātā ārzemniekiem, kad viņi izdzird vārdu Latvija. Tāpēc apjautājos dažiem ārzemniekiem, kas ar lielu interesi pētīja Vecrīgas arhitektūru, kas tad īsti nāk viņiem prātā, kad viņi dzird vārdu Latvija. Tūristi izrādījās ļoti aktīvi atbilžu sniedzēji.

riga

 

Un jāsaka, ka atbildes bija visai daudzpusīgas. Vieni teica, ka nekas nav interesantāks par Vecrīgas celtnēm, citi minēja skaistās latviešu meitenes. Bez uzmanības, protams, neatstāja pilsētu, kurā piedzimst vējš, galvaspilsētu, krāšņo Siguldu un Baltijas jūru.

 

Rīga  Bet vairāk pārsteidza tas, ka daudzi minēja arī vienu no visvecākajiem parfimērijas un biokosmētikas ražošanas uzņēmumu- Dzintars. Pamatojot, ka vienmēr, kad ierodas Latvijā iegādājas uzņēmuma kosmētiku gan sev, gan arī kā suvenīrus saviem tuvajiem cilvēkiem. Jo uzņēmums Dzintars, lai ražotu savu produkciju izmanto ekoloģiski tīras un dabīgas izejvielas. Pietam produkcijas cena ir krietni lētākā nekā citu, līdzīgu uzņēmumu produkciju cenas. Lai cik tas nebūtu dīvaini, bet tūristi pieminēja arī Latvijas pārtiku. Galvenokārt tieši maizi un zivis. Galvenais uzsvars tika likts un zivju konservu izstrādājumiem. Laikam ārzemnieki mūsu valsts zivju konservus novērtē krietni augstāk nekā mēs paši.

 

Jautājot kāda, tad maize viņiem tik ļoti garšo, ka uzreiz asociējas ar Latviju, tūristi teica, ka noteiktu ražošanas uzņēmumu nenosauks. Bet izskaidroja, ka cieņā tiek turēta Latvijas saldskābā maize, kas tiek gatavota, bez konservantiem. Nākamais, kas nes Latvijas slavu, izrādījās uzņēmuma Laima saldā produkcija. Pietam izrādījās, ka tas nav saistīts ar to, ka Laima uzņēmumā piedāvā gardās ekskursijas tūres. Produkcija ārzemniekiem patīk savas izcilās garšas dēļ, tādēļ arī produkcija ir palikusi par iecienītiem suvenīriem. Jautājot, kas tad viņiem vislabāk garšo no Laimas produkcijas, saņēmu atpildi, ka karameles, marmelādes un noteikti arī saldumu kārbas. Visbiežāk par suvenīru izvēlas saldumu kārbas, uz kurām ir redzams Rīgas pilsētas, vai Latvijas uzraksts. Pēc uzņēmuma Laima produkcijas, tūristi kā suvenīrus iegādājas arī Latvijas balzāma izstrādājumus.

 

Kā iecienītākā tūristu produkcija tika nosaukta Rīgas Melnais balzāms, Rīgas šampanietis, Šarlote un Moka, bet visiem ir skaidrs, ka te tūristu gaumes mēdz krasi atšķirties. Nākamais, bez kā tūristi neiedomājas, savas suvenīru somas ir slavenā Liepājas kafija. Liepājā kafiju sāka ražot jau 1972. gadā, savu slavu tā ir ieguvusi padomju laikā, varbūt tāpēc tūristi vēl joprojām to atceras. Bet no citas puses arī tagad uzņēmumam ir lieliska slava, pietam, pateicoties tam, ko viņi dara tagad, nevis par to, ko ir darījuši agrāk. Lai nu kā, bet tūristi teica, ka iegādājas gan malto kafiju, gan granulēto kafija, gan šķīstošo kafiju. Lūk, ar to tūristiem asociējas vārds Latvija. Tā kā var secināt, ka ne tikai apskates vietas ieinteresē tūristus, bet arī valsts tautsaimnieciskā darbība piesaista viņu interesi. Protams, daži no tūristiem ir teikuši, ka Latvija viņiem asociējas ar latviešiem, kas dzīvo viņu valstī, tieši tāpēc viņi ir ieradušies uz Latviju, lai apskatītu, no kurienes un no kā tad īsti bēg latvieši.

 

Bet tā jau ir pavisam cita tēma...

Komentārs par rakstu: Ar ko īsti slavena mūsu Latvija

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!