Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Valstība «Rītupes Stārķi»Pirts+Bauda+Miers

piektdiena, 8. janvāris (2010)   

Tev nav jākļūst par robežpārkāpēju, lai vismaz uz vienu nakti pabūtu citā valstī.

«Rīta Stārķos». Varbūt vienmēr esi zinājusi, ko gribi darīt savā atpūtā...

 

Savulaik gandrīz katra latviešu ģimene strikti ievēroja vienu no pašām latviskākajām tradīcijām – dzimšanas dienas svinības plašā radu pulkā. Visi ēda, dzēra, līksmojās līdz nakts tumsiņai un pat vēl ilgāk. Labi, ja otrajā rītā nebija jāiet darbā, citādi tas varēja beigties vai nu ar atlaišanu, vai jubilāra vienkāršu neierašanos darbā, tikpat vienkārši aizbildinoties ar kārtējo slimības lapu. Nu esam iemācījušies svinēt veselīgi, es pat teiktu – sportiski, veselīgi un pie dabas krūts. Turklāt tagad par superīgākajiem ciemiņiem kļuvuši draugi, arī tuvākie radi. Retā no mums nu izvēlēsies rīkot dzimšanas dienas “burziņu” vairāk nekā piecpadsmit cilvēkiem. Pirmkārt, dārgi. Otrkārt, lai šādā situācijā būtu interesanti, jāiegulda milzu izdoma, bet tai, šķiet, esam par slinku.  

 

Variants Nr. 1. Ja negribi visu svētku dienu ēst tikai kūkas, lai nākamajā rītā tusnītu un šķendētos par saviem sievišķīgajiem apaļumiem, pašlaik (aukstajā laikā) ir topā boulinga spēle. Noīrē trīs (var arī divus – pilnīgi pietiek) celiņus boulinga klubā, pasaki ciemiņiem laiku un vietu, kur jāierodas, un atslābsti līdz pat savai īpašajai dienai, kad, visu dienu darbā nostrādājusies, protams, mazliet arī pasvinējusi, tu bez liekām virtuves rūpēm (gatavojot cienastus saviem viesiem) vakarā pēc darba, it kā vienkārši atvelkot elpu, ierodies boulinga zālē, kur tevi jau gaida, lai sāktu dzimšanas dienas sporta spēli – boulingu. Ķegļi, kas izsisti uz boulinga celiņa, ļoti saliedē, ciemiņi sajutīsies kā vienots līdzjutēju koris. Turklāt savā dzimšanas dienā vari nedomāt par to, kā izmaksāt visiem. Tev tikai jāsedz izdevumi par boulinga spēli, jo pati esi uzaicinājusi. Kārumus katrs var iegādāties arī pats.

viesu_majas_tulp

 

 

Variants Nr. 2. Sieviešu žurnālos salasījusies gudras lietas par šo un to, par to, ka atpūsties var arī bez liekas pārēšanās, bez mežonīga ciemiņu skaita un bez nodevām milzīgajam radu pulkam, nolēmu radīt pilnīgi neatkārtojamu dzimšanas dienas grūstiņu. Kas šim nolūkam nepieciešams? Labs vīrs, kuram ir ietilpīgs auto, uzticamas draudzenes, kuras neatsakās svinēt kopā ar savām otrajām pusēm savu draudzeņu “dzimtenītes”. Pirtiņa guļbūve ar karaoke aparatūru, vietu, kur padejot, ārstnieciskajām pirtsslotām un prasmīgu pirtnieku.

 

Mana pieredze rāda – lai kuru svinēšanas variantu izvēlētos, prieka, adrenalīna un mīļu sarunu ir krietni vairāk, nekā vienkārši sēžot un ēdot pie viesistabas galda. Turklāt nav tik ļoti arī jāraizējas par katra ciemiņa iejušanos kolektīvā. Jā, pavisam aizmirsu – 280 km no Rīgas, 30 km no Ludzas un 5 km no Kārsavas atrodas īpaša valsts «Rīta Stārķi». Pie Krievijas robežupes “Rītupe”, 40 m no Krievijas robežas izvietojušās 2 mājas atpūtai ar mājīgām divvietīgām istabiņām katrā, kā arī omulīgu guļbaļķu pirtiņu un papildu pakalpojumiem. Šeit ciemiņus gaida jauns pāris, kuri arī reiz apmeklējuši šo valstību un beigās nolēmuši šeit apmesties uz dzīvi. Kad viņiem jautā, vai netaisās atgriezties Saldū, viņu parastā atbilde: «Apraudzīsim vecākus Kurzemē, bet pēc tam gan uzreiz atgriezīsimies. Tagad te jūtamies kā mājās.»

 

Protams, kā mājās... Jo te var gan svinēt dzimšanas, kāzu jubilejas, nedēļas nogales un tā tālāk. Pat ja nekad dzīvē neesi rīkojis sporta spēles, beidzot to var sākt – «Rīta Stārķos» esot gan telšu vietas, gan vieta ugunskuram, arī “latviešu” ēdienam – šašlikam. Starp citu, lai uzturētos šajā «valstī», kas atrodas pie pašas robežas, nepieciešama robežsardzes izdota atļauja! Ja savlaicīgi atsūtīsiet pases kopiju, atļauja tiks nokārtota Jūsu vietā!

 

Īpašais tālruņa numurs: 26378000 Sandra Krauze    

 

Komentārs par rakstu: Valstība «Rītupes Stārķi»Pirts+Bauda+Miers

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!