Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vietas. Cilvēki. Rīgas Mākslas telpa.

pirmdiena, 1. marts (2010)   

Ejot garām Rātslaukumam, tieši pretī Kipras kebabiem pēdējos divus gadus ierīkota Rīgas Mākslas telpa(RMT)

  Telpa jeb izstāžu zāļu kopums iekārtots Rātsnama pagraba telpās. Neatstāj sajūta, ka esi ieradies kāda ugunsdzēsēju depo telpā vai, teiksim, kurinātavā. Minimāli dzirdama dienasgaismas lampu dīkšana, sienu krāsas- neitrāli pelēkas/baltas. rigas makslas telpa 2 RMT vēsture tiek saistīta ar 2003. gada “izstāžu zāļu krīzi”. Citiem vārdiem, Rīgā pietrūka vietu, kur kvalitatīvi izstādīt darbus, attiecīgi Mākslas dienu ietvaros Mākslinieku savienības muzejs organizēja akciju, kā rezultātā mākslinieki, kuratori un vēsturnieki nosūtīja pa vēstulei uz Kultūras ministriju un Rīgas Domi, lai izteiktu priekšlikumus situācijas risināšanai. 2007. gadā līdz ar Rīgas Kultūras aģentūras izveidi tika veidoti dažādi projekti, lai rosinātu kultūras daudzveidību pilsētā(iekļaujot “Jūgendstila centru” un kinoteātri “Rīga”).

 

 

Kopš 2008. gada 17. janvāra- RMT atklāšanas dienas- ir notikuši vairāki ievērības cienīgi mākslas notikumi- Ginta Gabrāna personālizstāde, SWEDBANKAS Mākslas balvas izstāde 2009, Katrīnas Neiburgas darbi, u.c. RMT gan nav tikai statiska izstāžu zāle, proti, notiek sarunas ar dažādiem māksliniekiem, kuri atbild uz skatītāju jautājumiem, kā arī stāsta par aktuālo mākslas notikumos. Sarunu būtība ir rosināt skatītāju interesi par mūsdienu kultūru un laikmetīgo mākslu. Šobrīd saruna pārdēvēta par “Vēlajām brokastīm”, kur par 3 latiem tādā pašā veidā notiek saruna/ekskursija ar aktuālo izstāžu darbu autoriem.

 

 

Šāda veida papildus pasākumi kļuvuši par tradīciju, klausītāju loks- neliels, taču stabils rigas makslas telpa 3 Šobrīd RMT darbojas arī kā nosacīti “neformālas” izglītības centrs, organizējot radošās darbnīcas(piemēram, Māra Šubača darbnīca š.g. 13. martā) un seminārus. No marta- aprīļa jaunumiem aktuāli ir arī mūzikas koncerti. 5. martā jaunās dziesmas spēlēs grupa “Levīti”, kādreizējās pagrīdas mūzikas blices “Skumju akmeņi” solistes Helēnas Kozlovskas jaunais projekts. Jādomā, ka koncerti RMT notiks arī turpmāk, jo telpas ir gana piemērotas kā akustiski, tā skatītāju ietilpības ziņā. Ieeja RMT “klasiskajā variantā” maksā LVL 2, studentiem/pensionāriem- LVL 1.50. Koncertiem un sarunām ar māksliniekiem tie ir LVL 3.

 

Plašāka informācija- www.artspace.riga.lv

Komentārs par rakstu: Vietas. Cilvēki. Rīgas Mākslas telpa.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!