Piektdiena, 19. Jūlijs, 2024
Jautrīte, Kamila, Digna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Riga Another Travel guide.Apskats.

pirmdiena, 30. augusts (2010)   

Šogad izdotais “Another Travel Guide Rīga” ir gaidīts notikums daudzu ārvalstu ceļotāju tūrisma dzīvē.Proti,ceļvedis ir kā svaigs,no stereotipiem atbrīvots,priekšstats par to,kas ir Rīga un kādēļ ir svarīgi apskatīt grāmatā minētos objektus. Grāmatas autori ir Latvijā zināmi arhitekti,mākslinieki un citi radošo nozaru pārstāvji,kuri katrs ir piedalījušies ar savu skatījumu un autentiskām idejām par Rīgu kā apskatāmu veselumu.
Izdevums ir ļoti svarīgs tūrisma stratēģiskajā kontekstā, jo mudina ceļot Latvijas virzienā arī tos rūdītos ceļiniekus,kuriem tautisko prievīšu un māla izstrādājumu iegāde ir vienaldzīga. Citiem vārdiem-jaunumu meklētājiem un pasaules klaidoņiem labā nozīmē šī būs īstā lasāmviela.

 

Ņemot vērā arī to,ka ceļvedis nav tikai iepirkšanās vietu un restorānu uzskaite,ceļvedī ieskicēti arī dažādi,tikai latvietim,saprotami kultūras fenomeni,piemēram,žāvētas zivis,tikko pirktas Centrāltirgū vai Mangaļsalas vietējās bufetes sašliks,kas ir vistīrākā Bolderājas eksotika.
Ceļvedis nosacīti ir sadalīts vairākās daļās,kur tiek atsevišķi sagrupēti restorāni,apskatāmās vietas,izstāžu zāles,u.c. Tāpat arī atsevišķas daļas ir veltītas tieši Andrejsalai,Kundziņsalai, Ķīpsalai(piemēram, Ķīpsalas koka apbūve). Interesanti,ka kopējā konceptā Rīga tiek uzsvērta kā ostas pilsēta,mazāk-kā jūgendstila centrs vai Dziesmusvētku norises vieta,kaut par šo unikālo kopāsanākšanas notikumu nav aizmirsts. Pārdaugavā dzīvojošie ne reizi ir pabijuši kafejnīcā “Vīnoga”,kas būtībā ir ļoti savrupa iestāde,tā teikt,savējiem. Arī šis objekts ir iekļauts ceļvedī,par ko liels prieks,jo “Vīnogu” droši var uzskatīt par Pārdaugavas “Muklāju”- kā īpaša vieta tikšanās reizēm un vakarīgām sarunām pie laba vīna glāzes.

 


Savdabīgs ir arī izdevuma vizuālais noformējums- biezi,raupji vāki,it kā noplēsta “apdare”(tāda,kāda tā kļūst pārāk bieži lietotām grāmatām),askētisks grafiskais noformējums un biezs/izturīgs papīrs. Nekādas tūrisma bukletu glances vai apnicīgas krāsas. Gaumīgi un,galvenais,praktiski(ilglietojami).
“Another Travel Guide Rīga” tiek izdots tikai angļu valodā,tās kopējā koncepta autori ir žurnāliste Una Meistere, mākslas kritiķe Daiga Rudzāte un mākslinieks Kirils Kirasirovs. Grāmatu izdevuši interneta portāls www.anothertravelguide.com,kā arī projektu aģentūra “Indie”. Par līdzautoriem ir kļuvuši arī rakstnieks Pauls Bankovskis,kino kritiķe Dita Rietuma un citi.
 

Komentārs par rakstu: Riga Another Travel guide.Apskats.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!