Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ziemas tūrisma rallijs iesāksies Siguldā

sestdiena, 30. oktobris (2010)   

Tad, kad ķirbjiem grebj caurumus un liek galvā, tad, kad Mārtiņdienas zoss jau gatava likties uz pannas, tad, kad šur tur jau var nolūkot Ziemassvētku eglītes, ikvienam ir skaidrs, ka ziema būs klāt kuru katru dienu. Šajā ziemā un, pavisam konkrēti, 19. februārī portāls www.atputasbazes.lv arī izsaka savu piedāvājumu un uzaicinājumu: piedalīties ziemas tūrisma rallijā „Piedzīvojums Vidzemē”. Biļetes pavisam drīz jau būs nopērkamas „Biļešu Servisa” kasēs.

 


Šķiet, pavisam likumsakarīgi, ka mūsu kopējais ziemas rallijs sāksies Siguldā. Pilsētā, kas allaž izcēlusies ar patiesu viesmīlību un tik daudzām vietām, ko varam aplūkot un priecāties kaut nez cik reižu gadā. 19. februāra dienu ziemas noskaņā sāksim laukumā iepretī Gūtmaņalai : dabas un kultūras piemineklim – tur paredzēts starts ar visām atbilstošajām aktivitātēm. Protams, būs arī iespēja pabūt pašā alā, kas ir Latvijas augstākā ala un lielākā grota Baltijas valstīs. Gūtmaņala dzīvo savu teiksmaino dzīvi jebkurā gadalaikā, jo kurš gan no mums nezina leģendu par Mīlestību un skaisto meiteni Maiju – Turaidas Rozi... Tieši nākamgad Turaidas Rozei varēsim atzīmēt 410. dzimšanas gadskārtu.
 

 

Organizatori rallija maršrutu iecerējuši tā, ka vispirms tiks apmests „goda loks” Siguldai, paviesojoties Reiņa trasē (bez šaubām, ar kādu jautru nobraucienu no kalna), kaut nedaudz apskatot lieliskās kultūrvēsturiskas vērtības – Krimuldas muižu un Krimuldas baznīcu. Par katru objektu – kultūras, vēstures un dabas vērtību - būtu ko stāstīt vēl un vēl, taču vismaz īsumā jūs to varēsiet uzzināt rallija ceļvežos: ar domu, ka varēsiet atbraukt atkal un tad jau tieši katrai atsevišķajai vietai pievērst tai pienākošos vērību.

 


Tālāk rallija maršruts plānots uz Sējas un Inčukalna novadiem, kur, iespējams, varēsiet piedalīties kādas senas pirts atjaunošanā un izvizināties īstās kamanās. Pēc tam garām „Sēnītei” (šeit tieši noder vārdiņš „garām”) , jo kādreiz tik ļoti slavenajā „Sēnītē” jau sen vairs nesmaržo ne žāvētas vistiņas, ne „Lāčplēša” alus (par ko tikai nostalģiskas atmiņas varam atrast populārā Imanta Ziedoņa dzejolī), ne... Tur palicis vien grausts, bet visas nepatīkamās sajūtas, cerams, kliedēs atpakaļceļš uz Siguldu, kur pirmā „pietura” – Kaķīškalns ar saviem īpašajiem pārsteigumiem.
Un pārsteigumi turpināsies – rallija dalībnieki ir ielūgti piedalīties Siguldas Olimpiskajā dienā (svētku norises galvenā vieta – laukums pie panorāmas rata). Saprotams, ka tur būs ļoti, ļoti interesanti, jo kura gan cita pilsēta Latvijā var lepoties ar tik lieliskiem olimpiskiem sasniegumiem! Diemžēl, visu Siguldas Olimpisko dienu mēs jums nevaram „atļaut” izbaudīt (kaut arī tāda iespēja, protams, ir – pēc jūsu pašu izvēles), jo Siguldas centrā rallija dalībniekus kaut uz mirkli gaidīs trīs šīs pilsētas viesnīcas, kas gluži kā trejmāsiņas atradušas sev mājvietu vienā ielā un teju gandrīz līdzās. Tur būs silti, tur būs jauki, tur būs gaiši un tad jau tie daži uzdevumi nieks vien būs!

 


Šajā dienā – 19. februārī tūrisma rallija maršruts vedīs tālāk uz Līgatni, Cēsīm un Bērzkrogu, lai labi atpūtušies un iespaidiem bagāti tiktos noslēguma pasākumā Vecgulbenes muižā. Bet no lieliskās, viesmīlīgās Siguldas mēs, protams, neatvadāmies. Ļoti iespējams, ka 2012. gada tūrisma rallijā mēs visi kopā atkal pabūsim tieši šajā Vidzemes pērlē. Jo – mūsu portāla piedāvājums: īpašie tūrisma ralliji turpināsies. Mēs atceramies vasaras rallija „Piedzīvojums Kurzemē” uzvarētāja Oskara teikto: „Tas, ko jūs darāt, ir gan interesanti, gan vajadzīgi, gan lietderīgi, jo var uzzināt tik daudz kā jauna! Rīkojiet, un mēs noteikti piedalīsimies!”

 


Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Ziemas tūrisma rallijs iesāksies Siguldā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!