Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Slēpot - tas ir veselīgi!

sestdiena, 5. februāris (2011)   

Zinātāji stāsta, ka slēpošana ir krietni vien labāka veselībai, kā skriešana. Nu kaut vai tikai tāpēc, ka tiek nodarbinātas arī roku muskuļu grupas. Pēdējā laikā īsts modes kliedziens ir kalnu slēpošana, kas mūsu valsts reljefam ir kā "kulaks uz acs". Tieši šā iemesla pēc tiek izdotas milzu naudas, lai nokļūtu vēlams vienā no prestižākajiem kalnu slēpošanas kūrortiem Eiropā. Bieži vien pati slēpošana ir visnotaļ nosacīta izprieca - galvenais pašapziņa, kas rodas draugiem un darba biedriem stāstot par savu burvīgo atpūtu Itālijas, Francijas vai Austrijas Alpos.
Taču ir vēl kāda iespēja labai aktīvai atpūtai - slēpošana pa gludu virsmu jeb tā dēvētā distanču slēpošana. Gan nepieciešamais aprīkojums ir gana lētāks, gan ceļa izdevumi daudz mazāki. Turklāt no fiziskās slodzes viedokļa daudz efektīvāka. Kā uzskata speciālisti, tad distanču slēpošana nodarbina 90% muskulatūras. Svaigs gaiss, sniegs un dabas ainavas nostiprina nervu sistēmu. Slēpošana uzlabo izturību, līdzsvara izjūtu un koordināciju, bet kustības ir saudzējošas locītavām. Slēpošanas laikā tiek aktivizēta vielmaiņa, veicināta tauku sadegšana un stiprināta imūnsistēma.

 


Var, protams, doties uz tuvējo mežmalu, dzelzceļa stigu vai jebkuru citu apsnigušu vietu un kļūt par celmlauzi jauna slēpošanas ceļa izveidē. Taču kāpēc cīnīties ar vēja dzirnavām, ja gluži mierīgi varam iemēģināt savas spējas slēpošanā jau sagatavotās trasēs? Priekšā vēl vismaz divi ar pus sniegoti mēneši, kas derīgi šim sporta veidam. Tad nu nedaudz par iespējām Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotājiem.

 

 

"Ziemas parks" meža parka estrādē. Trase izmantojama bez maksas, tās garums ir 2,5 kilometri klasiskam solim, 1,5 kilometri klasiskam un slīdsolim, kā arī 1 kilometrs tikai slīdsolim. Trases reljefs ir gandrīz līdzens ar nelieliem pauguriņiem un to klāj dabīgs sniega segums. Pieejama arī inventāra noma.

Interesēties www.ziemasparks.lv.

 

Reģionālais sporta centrs "Sarkandaugava" Sarkandaugavas ielā 24. Trase izmantojama bez maksas, tā ir 600 metrus gara, līdzena, ar dabīgu sniega segumu.

Interesēties www.laimite.lv.

 

VAS Biķernieku kompleksā sporta bāze Eizenšteina ielā 6. Bezmaksas 7 kilometru trase ar maziem pauguriņiem klasiskam un slīdsolim ar dabīgu sniega segumu. Motormuzejā darba laikā pieejama arī inventāra noma.

Interesēties www.kbsb.lv.

 

Baložu pilsētas apļi Skolas ielā 6, baložos. Bezmaksas 2 un 3 kilometru trase klasiskam un slīdsolim ar nelieliem pauguriņiem un dabīgu sniega segumu.

Interesēties www.velokross.lv.

 

Golfa klubs "Viesturi" Jaunmārupē. Trases izmantošana maksā vienu latu. Tā ir gandrīz līdzena 3 kilometrus gara trase ar dabīgo sniega segumu. Interesēties www.golfsviesturi.lv.

 

Brīvdabas muzeja slēpošanas trase brīvības gatvē 440. Lai izmantotu trasi, jāpērk biļete muzejā. Pieaugušajiem viens lats, studentiem 0,75 lati, skolēniem un pensionāriem 0,50 lati. Trases garums līdz trīs kilometriem, tā ir gandrīz līdzena un to klāj dabīgais sniega segums. Inventāra noma pieejama tikai sestdienās un svētdienās.

Interesēties www.brivdabasmuzejs.lv.

 

Sporta skolas "Arkādija" sporta aktīvais atpūtas centrs Uzvaras parkā Uzvaras bulvārī 15. Trases izmantošana ir bez maksas. Tās garums ir 1,25 kilometri, tā ir gandrīz līdzena un to klāj mākslīgais sniega segums. Pieejama arī inventāra noma.

Interesēties www.ssarkadija.lv

 

Šmerļa mežs pretim Sporta pedagoģiskajai akadēmijai. Trases izmantošana ir bez maksas. Tās garums no viena līdz pieciem kilometriem ar nelieliem pauguriņiem un dabīgu sniega segumu. Inventāra noma darba dienās Sporta pedagoģijas akadēmijā brīvības ielā 333.

Interesēties www.lspa.lv.
 

Komentārs par rakstu: Slēpot - tas ir veselīgi!

BIGFOX
27.02.2014 20:04:38
Liels paldies!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!